Výživa maminky a kojení

530
21.8.04 09:41

Výživa maminky a kojení

Ahoj maminky,
chtěla jsem se zeptat na Vaše zkušenosti se skladbou potravy v době kojení - opravdu tak hodně ovlivňuje trávení miminka? A pokud ano, co vlastně se může bez obav jíst? Vím, že by se nemělo čerstvé pečivo (I chleba?), luštěniny, cibule, česnek, bublinková voda atd. …, ale co potom zbývá??? Čeho se bez obav najíst?
Děkuju za rady.
Marťoch, 39 tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
21.8.04 21:19

výživa maminky

Ahoj. Z vlastní zkušenosti Ti můžu napsat, že to co jíš, opravdu ovlivňuje trávení miminka, hlavně nadýmání. Já mám chlapečka 4 týdny starého a před 2 týdny jsme si užili. Malý stále jen plakal, baštil jen málo. Sjezdili jsme pohotovosti a skončili i na chirurgii, kde nám nakonec po sono vyšetření řekli, že je vše v pořádku, ale má trochu víc nafouknuté bříško, a to je ta příčina. Nemám pít mléko, ani nic s fenyklem - to je prý pro děťátko to nejhorší. Ale zase na druhou stranu, čaj pro kojící matky obsahuje fenykl a všude se doporučuje pít mléko. Já to ale neriskuju, protože jsme si už užili dost. Vyhýbám se čerstvému pečivu, jak jsi správně napsala, květáku a všemu, co mě nadýmá. nejlepší jsou těstoviny, ovoce (některé), zelenina (některá). Záleží jen na Tobě,co tě nadýmá, bude nadýmat i miminko. Dostali jsme ale dobré kapičky, které malému pomáhají - jmenují se Sab Simplex a jsou k dostání v lékárně asi za 77 Kč. my je máme aplikovat 3-4× denně 10 kapek. Ale teď jsme to snížili, jelikož už takové problémy nemá. Na dávkování je ale dobré se zeptat pediatra, ale dobrého, aby Ti dobře poradil.
Zatím se měj fajn a přeju zdravíčko Tobě a nastávajícímu miminku. :D

• Nahlásit
  • Citovat
Radina
23.8.04 11:01

Myslím, že kojení a dobré jídlo se nevylučují. Co třeba rýže, brambory, polévky s naklíčených luštěnin, kuřecí maso, ryby, musli, pohanka, sojové mléko, nápoje bez bublinek, voda, chléb a rohlíky se dají jíst i po dvou dnech - je to jenom o zvyku, ovoce které tě nenadýmá, stejně tak zelenina. Mám 5 týdenní holčičku, stravuji se v podstatě tím, co jsem ti tu napsala. Mám tak dobré mlíko, že se doktorka ptala, jestli dceru nepřikrmuji umělým mlíkem? a navíc mám mléka na rozdávání (chce to hodně pít). Malá na prdíky nijak netrpí a když už si dám nějaký ten guláš plný cibule, holčička to vždycky nějak za sebe vykroutí (kluci jsou na „píďalkování“ línější). Sab simplex mám sice pro jistotu doma, ale ještě jsme ho nepoužili. Obecně by mělo platit, že to, co nenadýmá tebe, nebude nadýmat ani tvoje miminko, ale jsou vyjímky, které to pravidlo potvrzují..... Chce to prostě vyzkoušet. Já mám třeba nejhorší zkušenost s Paralenem. Minulý týden mě dostala migréna a já si dala pár paralenů. Myslela jsem že Bětunka ulítne. Byla nafouknutá jako balonek. Naštěstí jsem chodila do kurzu shiatsu masáží a vím jak jí pomoci, takže to hezky vyfoukala bez kapek.
Dobré je mít po ruce vývar z kmínu a dát miminku při nadýmání pár malých lžiček napít a taky dát na bříško obklad z mletého spařeného kmínu (vlhký kmín rozložit na plátýnko a nechat tak 20 minut na bříšku) a potom miminku podržet vleže skrčené nožky vedle bříška (mimochodem na dospěláky to působí taky 8O ).

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama