Vzdělávání po vysoké škole

35
8.8.13 12:29

Vzdělávání po vysoké škole

Ráda bych se zeptala na vaše rady, jak se vzděláváte po skončení vašeho studia (u mě konkrétně VŠ). Plánujeme s přítelem začít se snažit o miminko, ale na druhou stranu bych ráda ještě nějaké další vzdělávání formou nějakých kurzů, zkoušek z cizích jazyků apod. Přítel mi řekl, že by nechtěl, abych studovala další VŠ, protože si živě pamatuje, jak jsem stresovala před zkouškama a teď před státnicama. Sama v sobě ale cítím, že ještě něco potřebuji dělat, jen nevím co? Jak byste tuto situaci řešily vy? Moc Děkuji :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2439
8.8.13 12:36

Ph. D. během první mateřské. Teď během druhé snad stihnu nějaké certifikáty z jazyků. Z AJ už jeden mám, ale chtěla bych ten nejvyšší. Pak ještě němčina a španělština, tam uvidím, jak daleko se dostanu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7566
8.8.13 12:38

@lucinienka asi bych pilovala jazyky.
A už pracuješ? Nebo co bys chtěla dělat? - co si rozšířit obzory ohledně toho, co by se ti hodilo do práce.

Sama dělám Andragogiku, teď jsem si dala přerušení a uvažuji o tom, že se zaměřím buď na AJ nebo na problematiku BOZP, protože jinak pracuji jako personalista, takže by se mi to po mateřské hodilo a BOZP je obor, který by mě celkem bavil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7566
8.8.13 12:38
@adam75 píše:
Ph. D. během první mateřské. Teď během druhé snad stihnu nějaké certifikáty z jazyků. Z AJ už jeden mám, ale chtěla bych ten nejvyšší. Pak ještě němčina a španělština, tam uvidím, jak daleko se dostanu.
:potlesk: :palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
8.8.13 12:42

@lucinienka
tak to zalezi na tobe - jaky mas obor, co te bavi, co se ti bude do budoucna hodit. taky podle planu na dite (neco jde pri materske neco moc ne), podle toho jestli nastupujes do prace, jak narocne muzes zvolit studium casove i financne.
moznosti dneska je…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1795
8.8.13 12:50

@Lenka512 ahojky, a jake byly prijimacky na tu andragogiku, prosím? daji se v pohodě zvládnout? taky mám po VŠ - ekonomie, 3 roky práce ve vzdělávací agentuře, ted rok doma s malým. ráda bych studovala andragogiku dálkově. děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7566
8.8.13 12:52

@evulkanov na UJAKu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
209
8.8.13 12:53

Mám to úplně stejně, bez učení se něčeho jako bych nežila :-) Záleží třeba, co se ti hodí do práce nebo do potencionální budoucí práce, kterou bys chtěla dělat. Já jsem po škole pracovala jako novinářka, tak jsem si k tomu udělala dva žurnalistické kurzy.
Jinak ty jazyky se nikdy neztratí a třeba já je fakt miluju, takže pak při mateřské jsem si udělala ze španělštiny nejvyšší certifikát a ten samý cíl mám teď s angličtinou a to je teda pořád co dělat:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2892
8.8.13 13:07

@lucinienka Být tebou, tak se zamyslím, co chci po mateřské dělat (práci) a podle toho bych směřovala to vzdělávání, aby to mělo nějaký smysl a cíl. Ne nějaký výstřel od boku, ono to stojí i dost peněz. Jazyky se hodí vždycky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25486
8.8.13 13:07

No tak záleží co děláš a co potřebuješ nebo nepotřebuješ k práci, kterou máš nebo kterou bys chtěla dělat…já si třeba od září začnu dodělávat magisterský ekonomku co už mám stejnej obor Bc. a k tomu si udělám pedagogický minimum, abych mohla jít zpátky učit…jelikož to se mi před MD povedlo učit na gymplu, ale bez odpovídajícího vzdělání bude těžký se dostat po RD zpět a možná zkusim znova příští rok příjmačky přímo na učitelství :think: no každopádně můj sen je znova se dostat do školství, takže od září začínám znova studovat 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1795
8.8.13 15:36

@kyslík klobouk dolů… :) jsi šikovná, já se ted na materske nemuzu k tem jazykum dokopat… jsem hrozná :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7566
8.8.13 15:55
@kyslík píše:
Mám to úplně stejně, bez učení se něčeho jako bych nežila :-) Záleží třeba, co se ti hodí do práce nebo do potencionální budoucí práce, kterou bys chtěla dělat. Já jsem po škole pracovala jako novinářka, tak jsem si k tomu udělala dva žurnalistické kurzy.
Jinak ty jazyky se nikdy neztratí a třeba já je fakt miluju, takže pak při mateřské jsem si udělala ze španělštiny nejvyšší certifikát a ten samý cíl mám teď s angličtinou a to je teda pořád co dělat:-)
:potlesk: a bledá závist :|
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
209
8.8.13 18:27

@evulkanov no to jo, někdy to není lehký si k tomu každý večer sednout a tak v průměru dvě hodiny se učit, ale mě to baví, jazyky jsou můj život a prostě je CHCI umět. Navíc mě dost motivuje to, že bych se chtěla živit překládáním, abych nemusela po mateřské do školství (mám peďák) a překlady jsou především z angličtiny, ze španělštiny je to spíš takový přivýdělek. Možná je ten děs ze školství největší motivace:-)
A když ti to nejde samotný se k tomu jen tak dokopat, tak se zkus přihlásit na nějaký kurz, to tě pak už bude nutit se učit, nebo ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
8.8.13 18:40

Tiež nedokážem nechať hlavu oddychovať :D
Viem, že nechceš ďalšiu VŠ, ale ja som sa teda vrhla do ďalšieho odboru - už ale len kombinovane, denne by som nestíhala. Plus teda po večeroch jazyky - nemčinu a angličtinu sa už moc neučím, skôr ich používam, ale vrhla som sa na španielčinu. Myslím, že keď príde mimčo, budem to musieť trošku obmedziť :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.1.16 19:18

Hezký den zakladatelko, jak jste na tom? Už jste doma s miminkem? Mějte se fajn :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama