Reklama

Vzteklé roční batole

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

diginiga
Stálice 85 příspěvků 13.04.18 12:13
Vztekle rocni batole

Maminky syn 13mes. a je hrozně vzteklý..jede autíčkem třeba po zemi a nejde mu něco objet a už se vzteká a začne brečet..já jsem vyrizena je to celý den..něco mu nedovolím začne se vztekat..odněkud ho vezmu začne řvát..a to je celý den..holky, že se to zlepsi :( jinak já už se to snažím nevnímat a nechávám. ho prostě se vztekat a řvát..snažím se mu vždy vysvětlit, že to nejde, ale je proste maličkej..máte zkušenosti? předem moc děkuji :)

Reklama

Reakce:

Fjodorka
Extra třída :D 11204 příspěvků 13.04.18 12:28

A co nejde? Má rok, zatím je na světě pouhý rok a ty po něm chceš, aby už zvládal své emoce - někteří lidé a to většina to neumí ani v 50 letech.
Je třeba se dítěti věnovat, pokud ho rozčiluje jeho nešikovnost, tak trénovat motoriku, pokud ho štve, že mu nerozumíš, tak učit znaky atd. Ukázat mu, jak fungovat, ale NIKDY netrestat projevy emocí. Jen ať se vztekne, buď mu průvodcem. A neboj, bude lépe, jakmile bude šikovnější a věci mu půjdou.

KristynaTita
Kecalka 423 příspěvků 13.04.18 12:28

My to samý :lol: s tim autem a tak, uplne stejné :))

Lidym
Ukecaná baba ;) 2209 příspěvků 3 inzeráty 13.04.18 12:41

Jj, 14 měsíců a ještě sebou švihne na zem. Čekala jsem to později. Taky mě to nebaví, proto jak přijde tatínek, vyfasuje děti a já se někam na hodinu zavřu nebo jdu dělat práci, kterou s dětmi neudělám.

diginiga
Stálice 85 příspěvků 13.04.18 12:47
@Fjodorka píše:
A co nejde? Má rok, zatím je na světě pouhý rok a ty po něm chceš, aby už zvládal své emoce - někteří lidé a to většina to neumí ani v 50 letech.
Je třeba se dítěti věnovat, pokud ho rozčiluje jeho nešikovnost, tak trénovat motoriku, pokud ho štve, že mu nerozumíš, tak učit znaky atd. Ukázat mu, jak fungovat, ale NIKDY netrestat projevy emocí. Jen ať se vztekne, buď mu průvodcem. A neboj, bude lépe, jakmile bude šikovnější a věci mu půjdou.

Já se mu věnuji jen to nejde 24hod.mam první dítě, tak proto se ptám na rady..snažím se mu vše ukazovat atak.ptam se jestli to prostě bývá často u ročních děti.. :) je mi ho líto vždy, ale pak se vzápětí začne občas smat 8) jen jen je těžké to občas poslouchat celý den :)

dickys
Zasloužilá kecalka 795 příspěvků 13.04.18 12:50

Mam 15 měsíční a taky se děsně vzteká. Nejhorší to je, když se blbě vyspí, to ji na*ere úplně cokoliv :D Už to ignoruju, jinak bych se z toho zbláznila. Snad to brzo přejde :)

zuzanx
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 1 inzerát 13.04.18 12:59

U nás se vzteká už i korigovaně 11 měsíční… :roll:

Sleepy.Monkey
Kecalka 259 příspěvků 13.04.18 13:33

Mám 20 měsíčního prcka, a trvá to stále. Neumí kontrolovat emoce. Když mu něco nejde, nějaká skládačka, tak mu to ukážu. Pokud se začne vztekat že mu něco zakážu, tak ho nechám ať se vzteká. Nevšímam si ho, a on pak přestane..
Jsou dny kdy se vzteká kvuli blbostem, jiné dny jsou zase bez vzteku.
A taky, když není po jeho, je zle. Období vzdoru :roll:

nozu
Extra třída :D 11455 příspěvků 13.04.18 17:32

@diginiga nepotěším tě, u mého syna toto plynule přešlo do období vzdoru, které trvalo do cca 3 let. Opakovaně se tyto vzteklé etapy vrací, zejména když je hodně unavený - a to je mu 7. Takže prvňák mi sebou klidně doma plesknul na zem, že mu nejde písmenko v písance a domácí úkol dělat nebude. To mě tedy strašně pobavilo a měla jsem co dělat se mu nesmát.

nozu
Extra třída :D 11455 příspěvků 13.04.18 17:34

Jo a ještě dodám, že ve dvou letech jsem ho v jeslích často odevzdávala s modřinami a boulemi, protože někde vztekle lehnul a mlátil hlavou o zem či o nábytek. Pokud budeš mít podobný exemplář, začni trénovat klidné reakce a meditaci. U nás nic než ignorace nepomohlo. Někdo nacpe dítě pod sprchu a je pak klid, na syna nezabralo ani toto…

diginiga
Stálice 85 příspěvků 13.04.18 20:41

Tyjo holky nooo naučím se ignorovat :) jinak se picnu ztoho..děkuji za vaše komentáře.. :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama