Z manažerky uklízečkou

Anonymní
24.4.17 21:39

Z manažerky uklízečkou

Po 6 letech na rodičovské a následně na postu ženy v domácnosti mám možnost vrátit se do práce. Mám 20 let praxi na postu manažerky obchodu a jediný, co se mi podařilo sehnat s ohledem na slušnou pracovní dobu je práce pokojské v lepším hotelu. Dnes jsem byla na pohovoru, udělala jsem dojem, mám si přijít práci vyzkoušet, zda mi bude vyhovovat a mám pak možnost nastoupit. Hledala jsem poměrně dlouho nějaký zkrácený úvazek, ale nezařadilo se mi. Připadám si, že jsem nějak profesně spadla na dno tím, že jsem si pořídila prcka skoro před 40. Cítily jste se taky tak při návratu do práce? Anebo jste ochotné vzít i podřadnou práci s ohledem na pracovní dobu? Nechápu, proč je v ČR tak málo nabídek práce na poloviční úvazek.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

42384
24.4.17 21:43
@Anonymní píše:
Po 6 letech na rodičovské a následně na postu ženy v domácnosti mám možnost vrátit se do práce. Mám 20 let praxi na postu manažerky obchodu a jediný, co se mi podařilo sehnat s ohledem na slušnou pracovní dobu je práce pokojské v lepším hotelu. Dnes jsem byla na pohovoru, udělala jsem dojem, mám si přijít práci vyzkoušet, zda mi bude vyhovovat a mám pak možnost nastoupit. Hledala jsem poměrně dlouho nějaký zkrácený úvazek, ale nezařadilo se mi. Připadám si, že jsem nějak profesně spadla na dno tím, že jsem si pořídila prcka skoro před 40. Cítily jste se taky tak při návratu do práce? Anebo jste ochotné vzít i podřadnou práci s ohledem na pracovní dobu? Nechápu, proč je v ČR tak málo nabídek práce na poloviční úvazek.

Blbě. Po dlouhé mateřské to docela dřelo. Už bych nikdy takhle dlouho doma nebyla.
Taky jsem nastoupila profesně mnohem níž než před MD. Ale jsem stále v oboru, tak mi to tolik nevadí, už se to trošku po roce a půl ustálilo, takže víceméně jsem i spokojená. Ale máme hodně pomoci, tak nemusím až tak řešit pracovní dobu, nejsem jí omezená.
Práci na poloviční úvazek jsem hledala dlouho a našla vyloženě náhodou.
Na tvém místě nevím co bych dělala. Já osobně jsem asi zhýčkaná, ale tyhle pozice jsem nějak v inzerátech úplně přeskakovala :oops:
Záleží na tobě, jestli vyžijete, tak ještě chvíli vydrž a hledej

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3891
24.4.17 21:45

Kamaradka sehnala tak, ze chodila na pohovory na plny uvazek a v poslednim kole vyberka si dala pozadavky na pracovni dobu.
Ja nastesti (zatim) nemam problem, aktualni zamestnavatel mi vychazi vstric.
Nicmene situace v CR je tristni :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1775
24.4.17 21:49

To je tezke…kdyby si zase nemela dite pred 40 nevim zda by jsi to dotahla na manazerku. :nevim: Nemuzes delat manazerku na zkraceny uvazek-to asi sama vis. Ale pokud bych tu praci potrebovala vzala bych to. Chapu tvoje pocity, ale nikde neni napsany ze musis uklizet uz naporad

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14370
24.4.17 21:49

Tak to znám moc dobře. Pořídila jsem si dceru ve 39 letech, od září nastoupila do školky a já hledala práci. Nepotřebuju ani poloviční úvazek, ale práci tak od 8 do 16,abych mohla dceru vodit do a ze školky. A ejhle…problém. Všude chtěly bud krátký/dlouhý týden nebo ranní/odpolední což je nereálné. Takže jsem asi měsíc dělala pomocnou sílu v kuchyni, prostě mi vyšli s prac. dobou vstříc. Nyní dělám pro různé firmy merchandising, ale to je jen na dohodu.Prac.dobu mám víceméně jak chci já. Zatím mi to vyhovuje a neřeším dál. Uvidím až bude dcera starší, ve škole…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.4.17 21:50

@Moise vyžijeme, ale už cítím, že potřebuji plnit někde i jiné úkoly, navíc jsem na ÚP a nevyfasovala jsem příliš ochotnou úředníci, tak se mi tam nechce vracet.

• Nahlásit
  • Citovat
2230
24.4.17 21:56

@Renca8 proc by nemohla delat manazerku na zkraceny uvazek? Samozrejme, ze muze, vim o takovych i v CR. Ja jsem na tomhle postu mimo CR, zkraceny uvazek predpokladam do doby, nez mi nejmladsi dite pujde na stredni skolu (nebo druhy stupen zakladky) v jedenacti letech. Mela jsem to tak i pri starsich detech.

Zakladatelko, priznam, ze to bych nedelala a hledala dal :think: Jak dlouho hledas?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21893
24.4.17 21:59

Já jsem si zas pořídila děti po škole. Samozřejmě v oboru už se uplatnění po RD rovná zázraku, stihla jsem se i rozvést, takže práci jsem nutně potřebovala. Naštěstí jsem nebyla zvyklá na jinou pozici, i za to co mám jsem ráda. Ono to je často takhle, ať máš dítě brzo nebo později, velká část kamarádek se do původní práce vrátit nemůže, protože to není skloubitelne s dětmi. Pocity jsou samozřejmě nic moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17227
24.4.17 22:01
@Renca8 píše:
To je tezke…kdyby si zase nemela dite pred 40 nevim zda by jsi to dotahla na manazerku. :nevim: Nemuzes delat manazerku na zkraceny uvazek-to asi sama vis. Ale pokud bych tu praci potrebovala vzala bych to. Chapu tvoje pocity, ale nikde neni napsany ze musis uklizet uz naporad

No ja bych spis videla problem v 6 letech doma. Tak dlouho na manazerku nikde cekat nebudou. Jinak bys mela urcite lepsi pozici ve sve firme…
Kdybych to tak udelala ja, mohla bych taky hledat rovnou praci nekde u pasu ( prehanim, nastesti je v mem oboru nedostatek, tak bych asi praci nasla, ale rozhodne by me po takove dobe nikde nevitali s otevrenou naruci a kratky uvazkem). Tak dlouho ale v mem obou doma snad nikdo neni, ujel by nam vlak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.4.17 22:03

Já jo…dovolila jsem si pořídit v 41 teda ne už poprvé, ale to je úplně jedno…
šla jsem na úplně tu nejnižší pozici- jsem dělník :roll:
Ale teda předtím jsem rok dělala v oboru, nešlo to..lidi, pracovní doba, všechno dohromady…
Teď jsi říkám, že tam nebudu navždy, dítě vyroste a zas bude líp, nebo jinak..
Sama to moc nechápu, nějak jsem se v sobě přepla… dřív bych pro práci dýchala, přesčasy které nebyly placené, max za dobrý pocit sama ze sebe…
Teď si udělám co musím, pásový provoz a s čistou hlavou v 14:30 domů…
Vím, proč to dělám a stojí mi to za to.
Potkala jsem lidi, které bych jinak nepoznala a tím, že vím už ve svém věku, že život není černobílý jsem ráda, TEĎ že je to tak jak je…

• Nahlásit
  • Citovat
2682
24.4.17 22:23

V republice je nastaven špatný systém na částečné úvazky - pro zaměstnavatele nevýhodný… u nás ve firmě se částečného úvazku dá celkem dosáhnout, ale třeba nějaký homeoffice je nereálný přesto, že je dost práce, která se dá zvládat komplet na netu… z návratu do práce mám strach a předběžně jsem domluvená, že po půl roce se dojdu do firmy dohodnout, jestli budu ochotná něco dělat na DPP, alespoň pár hodin za týden. Tak jsem na sebe zvědavá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69691
24.4.17 22:24

@luccifera V čem jsou částečné úvazky pro zaměstnavatele nevýhodné? Jako, jo, homeoffice je problém, i díky tomu co úžasná paní nevím která připravuje za návrhy zákonů… a pak samozřejmě kvůli závisti lidí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2682
24.4.17 22:29

@j.a.n.i1 kvůli daním, které se neodvíjí od peněz za zkrácený úvazek, ale od minimální mzdy, tj. když by někomu vyměřili nižší mzdu než je minimální, tak bude firma platit daně furt jako za minimální

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Saatine
24.4.17 22:32
@luccifera píše:
@j.a.n.i1 kvůli daním, které se neodvíjí od peněz za zkrácený úvazek, ale od minimální mzdy, tj. když by někomu vyměřili nižší mzdu než je minimální, tak bude firma platit daně furt jako za minimální

Ale to na vyšších postech nehrozí :nevim:

• Citovat
  • Upravit
2682
24.4.17 22:32

@j.a.n.i1 tak je to zdravotní pojištění, abych byla přesná

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu