Z RD na neschopenku a jaké jsou možnosti

40
16.11.20 23:28

Z RD na neschopenku a jake jsou možnosti

Ahoj holky.
Předem se omlouvám, že je to dlouhé a děkuji všem co dočtou a poradí.
Můj dotaz se týká víceméně dvou věcí. A zdlouhavým pátráním na i ternetu jsem se dostala do stavu, že mám pocit, že jsem něco prošvihla.

V roce 2017 se mi narodilo prv i dítě, pobírala jsem mateřskou, následně rodičák (Nastaven do tří let věku dítěte -07/20)…
V lednu 2020 se rodičovský příspěvek o osmdesát tisíc navýšil a já, vzhledem k tomu že jsem stále původnich 220 000,– nevyčerpala, jsem měla nárok na peníze po navýšení. V březnu jsem si šla zažádat o na výšeni měsíčních dávek že 7000,– na 10 000,– a tím pádem se mi RD prodloužila až do ledna 2021.
A teď k jádru pudla. Já jsem v souvislostech s mým dotazem číslo dvě na internetu dočetla, že jsem ke dni třetích narozenin dítěte měla nastoupit do práce, nebo zažádat o neplacené volno, ci co… Což se nestalo. Dcera měla v červenci 3 roky a já žila v doměni, že je vše v pořádku, že jsem stále na RD. Jak to je???

Druhá věc je ta, že se snažíme o druhé dítě a já teď přemýšlím, jak to udělat, abych nebyla úplně bez peněz.

Děkuju všem co věčně poradí. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17533
16.11.20 23:34

Ano, měla jsi v zaměstnání požádat o neplacené volno. Teď je pouze na zaměstnavateli jak se k tomu postaví. Pokud nechceš být bez peněz, tak nastup do práce, protože z rodičáku na neschopenku fakt nemůžeš. Holt odložíte snažení do doby než budeš mít v práci po zkušební době - předpokládám, že tě bývalý zaměstnavatel propustí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
16.11.20 23:38

@Janli dělám v rodinné firmě, takže vyloženě výpověď nedostanu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17605
16.11.20 23:40

Na RD nejsi a je pouze na zaměstnavateli, jak se k tomu postaví. Už dávno tě mohl vyhodit za neomluvene absence. Možná to ani neví. Takže radím dojít do práce a poptat se, jak to s tebou vypadá. Jestli ti třeba nedali neplacené volno sami od sebe, a nebo jedí s tebou i nadále počítají a jsi pořád zaměstnaná. A od toho se odpìchnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
16.11.20 23:49

@P4ja už jsem psala výše, že dělám v rodinné firmě. Zaměstnavatel je příma rodina… Absenci nemám, vyhazov taky nedostanu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28440
17.11.20 00:12
@T3r3zi3 píše:
Ahoj holky.
Předem se omlouvám, že je to dlouhé a děkuji všem co dočtou a poradí.
Můj dotaz se týká víceméně dvou věcí. A zdlouhavým pátráním na i ternetu jsem se dostala do stavu, že mám pocit, že jsem něco prošvihla.

V roce 2017 se mi narodilo prv i dítě, pobírala jsem mateřskou, následně rodičák (Nastaven do tří let věku dítěte -07/20)…
V lednu 2020 se rodičovský příspěvek o osmdesát tisíc navýšil a já, vzhledem k tomu že jsem stále původnich 220 000,– nevyčerpala, jsem měla nárok na peníze po navýšení. V březnu jsem si šla zažádat o na výšeni měsíčních dávek že 7000,– na 10 000,– a tím pádem se mi RD prodloužila až do ledna 2021.
A teď k jádru pudla. Já jsem v souvislostech s mým dotazem číslo dvě na internetu dočetla, že jsem ke dni třetích narozenin dítěte měla nastoupit do práce, nebo zažádat o neplacené volno, ci co… Což se nestalo. Dcera měla v červenci 3 roky a já žila v doměni, že je vše v pořádku, že jsem stále na RD. Jak to je???

Druhá věc je ta, že se snažíme o druhé dítě a já teď přemýšlím, jak to udělat, abych nebyla úplně bez peněz.

Děkuju všem co věčně poradí. :kytka:

Tak jdi do práce, ne? Nechápu, že sis myslela, že je vše OK, když jsi věděla, kdy ti končí rodičák ( ten nemá s výplatou rodičovské nic společného). Vzhledem k tomu, že je to rodinná firma, tak tě nevyhodí, normálně bys už ale letěla. Já si nástup pečlivě hlídala a kontaktovali mě ještě před koncem, nastoupila jsem dřív zpět do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17533
17.11.20 00:13
@T3r3zi3 píše:
@P4ja už jsem psala výše, že dělám v rodinné firmě. Zaměstnavatel je příma rodina… Absenci nemám, vyhazov taky nedostanu.

Tak proč to tady řešíš? 8o To si všechno pořeš s vaší účetní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
17.11.20 00:27

@Janli já jsem prostě jelito žila v tom, že mám RD do ledna… Evidentně došlo k informačnímu šumu, a já se na základě hledání informací dozvěděla (pozdě) že Rodicovska dovolena a prizoevek jsou dvě odlišný věci. Děkuju. Hned zítra to vyřešíme. Vyděsila jsem se kvůli sociálnímu a zdravotnímu. Ale teď jsem se dočetla, že v případě, neplaceného volna z důvodu péče o dítě do čtyř let…To hradí stát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8897
17.11.20 01:25

@T3r3zi3 : a Ty jsi nedostala vyrozumění ze sociálky, že jsi dočerpala RD? Mně to posílali snad 3× doporučeným dopisem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
17.11.20 07:28

@cell ne právě že mi nic nepřišlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17605
17.11.20 08:06
@T3r3zi3 píše:

Pak se běž domluvit do práce a buď ráda, že ti to prošlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17605
17.11.20 08:07
@cell píše:
@T3r3zi3 : a Ty jsi nedostala vyrozumění ze sociálky, že jsi dočerpala RD? Mně to posílali snad 3× doporučeným dopisem

Jenomže ona rodičovský příspěvek nedocerpala. A RD sociálka neřeší. Mícháš jablka s hruškami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2986
17.11.20 08:12

@cell vždyť psala, že čerpá příspěvek do ledna 2021, tak ji nemohl prijit.
Zakladatelko tohle si normálně vyřeš v rodině, neni nic jednoduššího.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
17.11.20 08:34

Holky dík. Já jsem kvůli tomu v noci nespala. Řešení to naštěstí má.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17605
17.11.20 09:41
@T3r3zi3 píše:
@Janli já jsem prostě jelito žila v tom, že mám RD do ledna… Evidentně došlo k informačnímu šumu, a já se na základě hledání informací dozvěděla (pozdě) že Rodicovska dovolena a prizoevek jsou dvě odlišný věci. Děkuju. Hned zítra to vyřešíme. Vyděsila jsem se kvůli sociálnímu a zdravotnímu. Ale teď jsem se dočetla, že v případě, neplaceného volna z důvodu péče o dítě do čtyř let…To hradí stát.

Jenomže ty pořád pobiras rodičovský příspěvek. Tam je to fuk, jestli jsi nebo nejsi na neplaceném volnu. Stát platí zdravotní za ty, co pobírají rp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama