Za chvíli 17 a těhotná

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.19 17:52
Za chvíli 17 a těhotná

Ahoj všichni, chtěla bych jen říct, že nečekám nějakou chválu, nebo tak něco, ale chci slyšet názor taky od někoho jiného. Za pár měsíců mi bude 17 a zjistila jsem, že jsem těhotná. Dítě bylo samozřejmě neplánované, vzhledem k tomu, že studuji a jsem tak mladá. Mám přítele, jsme spolu rok, mluvili jsme o všem co a jak bude a rozhodli jsme se, že si dítě necháme. Vím, že to nebude lehké, ale zvládneme to. Nejhorší je, že mě moje rodina nutí na potrat :( nedokážu si představit, že bych dala svoje dítě pryč. Myslíte, že to za mě mohou rozhodnout rodiče? Když už se to stalo chci se tomu postavit a ne to hned řešit potratem :( školu si dodělám, s přítelem si hledáme být..

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
small.happy.wife
Zasloužilá kecalka 990 příspěvků 04.04.19 17:55

A pritelovi je kolik? Pracuje, uzivi vas?

Lychee13
Závislačka 3154 příspěvků 04.04.19 17:57
@Anonymní píše:
Ahoj všichni, chtěla bych jen říct, že nečekám nějakou chválu, nebo tak něco, ale chci slyšet názor taky od někoho jiného. Za pár měsíců mi bude 17 a zjistila jsem, že jsem těhotná. Dítě bylo samozřejmě neplánované, vzhledem k tomu, že studuji a jsem tak mladá. Mám přítele, jsme spolu rok, mluvili jsme o všem co a jak bude a rozhodli jsme se, že si dítě necháme. Vím, že to nebude lehké, ale zvládneme to. Nejhorší je, že mě moje rodina nutí na potrat :( nedokážu si představit, že bych dala svoje dítě pryč. Myslíte, že to za mě mohou rozhodnout rodiče? Když už se to stalo chci se tomu postavit a ne to hned řešit potratem :( školu si dodělám, s přítelem si hledáme být..

Přítel pracuje? Máte něco našetřené? Fakt to není sranda a bez podpory rodiny to nebude lehké.

annasmyc
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 04.04.19 17:58

měla jsem spolužačku, v 16 byla na potratu (taky nátlak rodiny), nese si to trauma dodnes. Nenech se natlačit do něčeho, co sama nechceš.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 13590 příspěvků 04.04.19 17:58

Pokud jsi starší 16 let, tak tě nutit nemohou. Nicméně je chápu.

lachtanice86
Echt Kelišová 7617 příspěvků 04.04.19 18:00

Kde budete bydlet? Zvládneš maturitu? Na ppm nárok mít nebudeš jen na rp. Máte spočítané kolik budete mít příjem a zda to opravdu zvládnete? Nebo to budou muset řešit tvoji nebo jeho rodiče a dotovat vás?

lachtanice86
Echt Kelišová 7617 příspěvků 04.04.19 18:01

A jen ze zvědavosti, proč jste se nechránili ?

GabinkaCh
Závislačka 3600 příspěvků 04.04.19 18:03

Svou dceru bych nikdy nenutila do potratu

warita
Echt Kelišová 9733 příspěvků 3 inzeráty 04.04.19 18:03
@Tichošlápek píše:
Pokud jsi starší 16 let, tak tě nutit nemohou. Nicméně je chápu.

a do 16 to jde? naridit potrat? Jako chapala bych to, kdyby po znasilneni v 11 decko otehotnelo, ale tak od 13-14 vyse si to nedokazu predstavit.

Michalka80
Kelišová 6982 příspěvků 04.04.19 18:04
@Tichošlápek píše:
Pokud jsi starší 16 let, tak tě nutit nemohou. Nicméně je chápu.

A kdyby byla mladsi 16 let, tak ji mohou nutit? A jakym zpusobem? (Nerypam, jen me to zajima…)

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1073 příspěvků 04.04.19 18:05

nemůžou tě nutit a mrzí mě, že máš takové rodiče… já jsem vždy věděla, že kdybych kdykoliv přišla těhotná, tak mi pomůžou ..
na gymplu jsme měli dvě, které otěhotněly v prváku a obě normálně dostudovaly s námi :)

Michalka80
Kelišová 6982 příspěvků 04.04.19 18:06
@GabinkaCh píše:
Svou dceru bych nikdy nenutila do potratu

Taky ne. A brala bych to tak, ze za to castecne mohu i ja (spatne jsem ji vse vysvetlila atd.).

maja45
Kecalka 102 příspěvků 04.04.19 18:06

No, nelehká situace. Chápu rodiče z mnoha hledisek a nemůžeš jim to zazlívat. Mám stejně starou dceru, kdyby dítě čekala, na potrat bych jí nenutila a bylo by mi jasné, že bychom jí všichni museli hodně pomáhat a určitě bych jí pomohla jak bych mohla (hlídání, peníze,…ale byt bych jim zařídit např.nemohla). Záleží, jak starý je přítel, zda máte bydlení, zda se uživíte. Nelze automaticky očekávat, že rodiče převezmou vaše povinnosti. Z okolí znám 2 středoškolské páry, kterým se na SŠ narodilo dítě, ani jeden vztah nepřežil 2 roky a o matku a dítě se stará kompletně rodina, aby mohla dostudovat…

mrav
Nadpozemská drbna 26462 příspěvků 04.04.19 18:07

Ahoj. Dítě je náročné - to ti můžu říct jako táta, který zůstal sám s tříletou holčičkou. Je třeba, abyste se s přítelem už teď domluvili, kdo zůstane s dítětem doma. S pomocí rodičů zřejmě nemůžeš počítat a je třeba, aby sis' dodělala školu. Můžeš se s učiteli i domluvit na individuálním studiu. Jsem na tvé straně, ale je třeba chápat i tvé rodiče, protože dítě je nejen radost, ale i starost. :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.19 18:08

Přítel měsíčně vydělává 20000,– a být si sháníme :roll: a chránili jsme se, bohužel nám praskl kondom. Se školou se domluvím na určitém plánu, k maturitě se budu snažit dostat.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama