Trizomie - všechny pozitivní a to dost, měl někdo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nouky
Ukecaná baba ;) 1239 příspěvků 04.04.19 17:40
Trizomie - všechny pozitivní a to dost, měl někdo?

Tak po dlooouhé době opět tu, zdravím. Jsem potřetí těhotná, včera jsem byla na UZ skrz genetiku a nedopadlo to nijak valně. Procházela jsem diskuze tady o trizomii, ale ty výsledky screeningu, ze kterých tu holky plašily, byly fakt nic proti mým. Je tu někdo, kdo to zažil? Z krve mi vyšlo:
trizomie 21 (Down) - 1:9
trizomie 18 (Edwards) - 1:51
trizomie 13 (Patauův syndrom) - větší riziko než 1:4. (populační riziko ve věku 35 let je 1:2032).
Na UZ se miminko zdálo zatím poměrně ok, až na šíji, kde je prosak 2,5 mm. Takže taky nic moc.
Zítra jedu naštěstí na genetiku do Brna a raději počítám s nejhorším, ale snad šance je.
Měl jste někdo taky takový na houby výsledek? Jak to dopadlo?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Demi
Závislačka 3780 příspěvků 04.04.19 17:46

Nevím, jestli tě potěším. Třetí těhotenství u mě bylo také po 35. roce. V rodině je předek s DS. Odmítla jsem tripple testy, takže nevím, jak by mi vyšly. Ale našli mi pozitivní toxoplasmosu, a hned mluvili o potratu. Bylo mi z toho strašně smutno, ale neposlechla jsem. Narodil se zdravý chlapeček.

Nouky
Ukecaná baba ;) 1239 příspěvků 04.04.19 17:59

Já jsem genetiku chtěla. Prošla jsem fakt blbou chřipkou a ta umí způsobovat v prvním trimestru slušné deformace. Ale takový výsledek je fakt dost na nic. Koukala jsem tady i jinde v diskuzích, že lékaři maminy posílali na genetiku klidně při 1:500. To je fakt nic proti mým testům. Uvidím zítra, ale zas je to lepší vědět, protože Down je to nejmenší. Edwards i Pataaův s. jsou neslučitelné se životem a u Edwardse mimčo umírá do třech měsíců po narození, u Pataa, kde mám nejhorší výsledek, umírají pár hodin po porodu, jestli neodejdou přímo v těhu. Takže pokud se to prokáže, nemá smysl v takovém těhotenství pokračovat. Ale snad tam prostě šance je. Uvidíme.

Teresa.p
Kecalka 496 příspěvků 04.04.19 18:07

@Demi mela jsi obrovske stesti :hug: ja se pred 15 lety starala o chlapecka, kdy matka mela toxo v tehotenstvi a byl hluchy,slepy,lezici :( . zakladatelko je sance, ze bude mimco zdrave, i kdyz i to projasneni je hranicni. preju hodne stesti napis jak dopadlo vysetreni v Brne. Moc drzim palce :kytka:

cverunka
Závislačka 2882 příspěvků 04.04.19 18:10

Já měla špatné výsledky na Downa 1:75 , dopadlo to nakonec dobře. Uvidíš, co ti řeknou na genetice… Mně teda přijde divné, že „hrozí“ všechny tři trisomie. :nevim: Třeba se jen někde stala v odběru chyba.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.19 18:13

@Nouky Kamaradka kamaradky mela dcerku s Pataovym sy a zila asi 7 mesicu. Jen pro tvou informaci. V dobe porodu bylo jeji mamince asi 27 let, nikdo takovou nemoc necekal. Dekuji za anonym, neni to moje vec.

Nouky
Ukecaná baba ;) 1239 příspěvků 04.04.19 18:17

Ahoj, ano, ony jsou výjimky, co jsem četla, třeba s Edwardsem žily děti i do 18ti, ale měly řadu zdravotních komplikací, protože tam jsou fakt orgánové problémy, postižení mozku, srdce, trávící sousatyv, u Pataa totéž. Musí to být strašné vidět, jak se to dítě trápí a nakonec o něj úplně přijít. U toho Pataa připadá (dle netu teda) asi jeden případ z 20 tisíc porodů. Uvidíme. Třeba bude fakt klika klikovatá a i přes obr riziko vyjde zrovna ta neriziková část.

Nouky
Ukecaná baba ;) 1239 příspěvků 04.04.19 18:20

No, nějak se to sešlo. Pecháček no. Původně jsem čekala dvojčata. Jedno poměrně ve velmi raném stádiu zaniklo. Ještě je šance, že zaniklo z důvodu těchto vad a ty se v krvi pak ještě ukázaly. Jinak pokud tam takové závažné postižení je, prý se ty trizomie mohou vázat.

Zabatko
Závislačka 4535 příspěvků 04.04.19 18:22
@Nouky píše:
No, nějak se to sešlo. Pecháček no. Původně jsem čekala dvojčata. Jedno poměrně ve velmi raném stádiu zaniklo. Ještě je šance, že zaniklo z důvodu těchto vad a ty se v krvi pak ještě ukázaly. Jinak pokud tam takové závažné postižení je, prý se ty trizomie mohou vázat.

No kvůli tomu dvojčeti opravdu mohou být výsledky zkreslené. Já jsem měla pouze 1:130 a šílela jsem, ty vypadáš, že to bereš tak nějak smířeně, což obdivuju. Držím palce a určitě dej vědět jak se to vyvíjí.

Nouky
Ukecaná baba ;) 1239 příspěvků 04.04.19 18:22
@Teresa.p píše:
@Demi mela jsi obrovske stesti :hug: ja se pred 15 lety starala o chlapecka, kdy matka mela toxo v tehotenstvi a byl hluchy,slepy,lezici :( . zakladatelko je sance, ze bude mimco zdrave, i kdyz i to projasneni je hranicni. preju hodne stesti napis jak dopadlo vysetreni v Brne. Moc drzim palce :kytka:

Děkujiii :hug: :kytka:

Nicky B
Ukecaná baba ;) 1226 příspěvků 04.04.19 18:25

Tedy, tak tomu upřímně říkám si to vyžrat… Já měla taky hodně vysoké riziko Downa, ale ostatní trisomnie dobré.
Jdeš na odběr plodové vody? To je v této situaci určitě nejrozumnější, držím palečky. Jsi hodně dobrá a statečná, že si v této situaci udržuješ nadhled a kdyby se syndromy potvrdily, víš, že trápit miminko i sebe je zbytečné… Moc držím palečky a dej vědět, jak se to vyvíjí! :hug:

Nouky
Ukecaná baba ;) 1239 příspěvků 04.04.19 18:27
@Zabatko píše:
No kvůli tomu dvojčeti opravdu mohou být výsledky zkreslené. Já jsem měla pouze 1:130 a šílela jsem, ty vypadáš, že to bereš tak nějak smířeně, což obdivuju. Držím palce a určitě dej vědět jak se to vyvíjí.

No … Teď je to tři týdny, co mi došlo předvolání k soudu, kde bývalý manžel po třech letech, co mám děti v péči, zatoužil po střídavce a v úterý jsem měla soud. Výsledek - nic moc. Takže víš jak … To už je jen další kapka … Snažím se mít hlavu vzhůru a bojovat a najít si nějaká pozitiva i tak. Co mi zbývá … Občas bulím, ale jinak funguju, chodím do práce, učím děti, včera jsem ustála rodičák … Přicházím teď pozvolna možná o tři děti, ale snažím se to nějak zpracovat, nehroutit se a radovat se z drobností - že třeba pučí stromy a létají první motýli a tak…

Nicky B
Ukecaná baba ;) 1226 příspěvků 04.04.19 18:39

@Nouky Ach jo, drž se. Ale život je jako sinusoida, a když jsi někdy dole, musíš zase vylétnout nahoru! A možná i s větší amplitudou.

Pety2
Závislačka 2640 příspěvků 04.04.19 18:51

Me ještě napadlo, zda to nemuze znacit syndrom triploidie, to je syndrom, kdy jsou ztrojene všechny chromozomy krome pohlavnich :nevim: Mne u posledního těhotenství vysla trisomie 9. chromozomu z NIPTu (něco jako Prenascan, proste ten geneticky test z krve), šla jsem na odběr choriových klku a nasledne i na amniocentezu, výsledek byl, ze ta trisomie byla jen v placente, ale ne v miminku, takze dobry konec, budu moc držet palce, snad je to zkreslene kvuli tomu dvojceti!

Zabatko
Závislačka 4535 příspěvků 04.04.19 18:53

Ajé, to mě mrzí, máš to fakt obtížné, opravdu ze srdce přeji ať vše dopadne dobře. :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama