Zábavná verze literatury?

26.3.17 17:34

Zábavná verze literatury?

Ahoj, Mám den učit 2.tridu…A mám problém s literaturou no oni tomu říkají čteni. Nenapadá vás někoho jak bych je mohla na 45 minut zabavit? Třeba co dělají vaše děti ve čtení vůbec nevím co s nima mám dělat… :nevim: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

16813
26.3.17 17:36

Ve druhe tride to byva spojene s psanim. Cast hodiny pisi do pisanek, potom s nimi ctete. Nahlas, klidne jeden clanek nekolikrat, aby se vystridali vsichni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.3.17 17:53

@Kakajicko69
Druháčci toho ještě moc nepřečtou. Obvykle jim vyberu jeden delší, nebo dva kratší články v čítance, případně i dvakrát. Děti čtou podle toho, jak je potřeba, buď vybíráme ty, které potřebují známku a nebo čte postupně každé dítě čtyři, pět vět. Snažíme se číst tak, aby děti vnímaly text. Takže po přečtení se dětí ptáme na různé otázky dle textu (např. jména účastníků, jaká byla zápletka, řešení, nápad…)
Rozhodně ta hodina čtení uteče velice rychle. Ale samozřejmě záleží i na počtu dětí ve třídě ;-). Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
1072
26.3.17 18:04

Nejsem pedagog, tak můžu mít hodně zkreslené představy.
Dítě by mělo nejen umět číst, ale i porozumět textu. Doma čtu se školkovým dítětem, snažím se vybírat knížky s krátkými kapitolami. Takže, kratší úsek a pak mi převypráví, o čem příběh je. Nejen příběh, ale i kdo byl smutný/veselý a souvislosti. Když čtu a něčemu nerozumí, zeptá se, zastavím čtení a hned vysvětlím.
Občas maluje pohádky, které mu vyprávím nebo hrajeme divadélko.
Možná by bylo fajn čtení druháčkům takto zpestřit :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.17 18:05
@Anonymní píše:
@Kakajicko69
Druháčci toho ještě moc nepřečtou. Obvykle jim vyberu jeden delší, nebo dva kratší články v čítance, případně i dvakrát. Děti čtou podle toho, jak je potřeba, buď vybíráme ty, které potřebují známku a nebo čte postupně každé dítě čtyři, pět vět. Snažíme se číst tak, aby děti vnímaly text. Takže po přečtení se dětí ptáme na různé otázky dle textu (např. jména účastníků, jaká byla zápletka, řešení, nápad…)
Rozhodně ta hodina čtení uteče velice rychle. Ale samozřejmě záleží i na počtu dětí ve třídě ;-). Lenka

Je jich 25…Děkuju, moc jste mi pomohla :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama