Reklama

Začala být hysterická – půlroční dcera

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

silvik.sk
Echt Kelišová 9817 příspěvků 20.11.10 22:08
Začala byť hysterická

Ahoj, potrebujem poradiť. Mám pol ročnú dcéru a doteraz to bolo zlaté a hodné miminko. Ale už 14 dní sa to s ňou nedá vydržať :-( Začala byť strašne protivná. Najskor som si myslela, že to sú zuby, ale už má vonku 2 a chovanie sa nezmenilo, zároveň bola chorá, ale dnes už je zdravá a stále je strašne protivná. Vyžaduje hrozne pozornosť. Keď som pri nej a hrám sa s ňou, alebo ju nosím, tak je spokojná, ale hneď ako ju položím, začne kričať :-( Ja už nemožem ani na záchod bez toho, aby sa nerozčulovala. Je to strašne protivné. Sama sa nevie zabaviť a niekedy ju nebaví ani keď som pri nej. Už ma všetko bolí z toho, ako ju nosím. Skúšala som ju nechať si poplakať, ale vydržala som to max 10 min a šla za ňou, vzala som si ju k sebe a ani sa mi do očí nepozrela, bola urazená :nevim: Pri tom plači väčšinou neuroní ani slzu a je schoná sa zase po chviľke smiať. Fakt neviem, čo s ňou. Napadlo ma, či ju niečo nebolí, nie je hladná, ale so spaním problém nemáme (ťuk ťuk), cez deń spí dosť a v noci sa nebudí, spí celú noc. Keď jej išli zuby a bola chorá (zároveň :cert: ) tak bola zlá a zle spala, ale teraz už by mala byť OK a spanie sa zase upravilo, ale nálada stále nie.
Obraciam sa preto na vás, či ste sa s tým stratli i vy a čo to podľa vás bude, a ako s tým naložiť. Budem moc vďačná za každý názor, za každú radu :kytka:

Reklama

Reakce:

verunnka
Kecalka 344 příspěvků 20.11.10 22:15

Mám podobný problém se 7. měsíční dcerou.. jsem zvědavá na odpovědi také.

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 20.11.10 22:32

Silvik - to není žádná hysterie, natože aby byla uražená :mrgreen: :mrgreen:
Miminko ti povyrostlo, zjistilo, že nechce být bez tebe a podle toho se zařídilo.
Pokud opravdu nemá žádné zdr. problémy, tak je to jen o tom, že tě chce mít stále u sebe.
Může to být již separační úzkost.
Na chování tvé dcerky není zhola nic neobvyklého, naopak bych řekla, že toto zažila skoro každá maminka.
Bud v klidu. Vývoj jde do předu a možná tě čeká pár takových hodně náročných týdnů plných pláče a intenzivní péče, ale pak může dojít zase k jinému obratu a dítě se začne projevovat jinak. zaujmou jí hračky, lezení, jídlo atd.
Držím ti palce at vydržíš. Vím, že je to náročné, ale nemusíš mít obavu, nejde o nic vážného či problémového. Je to jen vyčerpávající :mrgreen: :zed:
Co zkusit ergo nosítko? :mavam:

j.pampeliska
Závislačka 4051 příspěvků 20.11.10 22:51

Muj 6 m kubik byva take
protivny. Kdyz potrebuju neco delat a on rve zjistim jestli ma problem nebo ten problem je pouze to ze se mu nevenuji. Kdyz ho pochovam a je hned happy opet ho vracim do postylky nebo na hraci deku kde byl a dal si pokracuji ve sve praci. Ma mne omotanou kolem prstu. Vi jak na mne. Ale obcas to chvili vydrzim. Potrebuju aby byl trochu samostatny. Nemuze se mnou byt preci 24/7 i kdyz bych to chtela ja i on.

ricki
Kecalka 335 příspěvků 20.11.10 23:02

naše malá začla byt hysterická teď,ve 2 letech,tak se vynervuje,ze chodime spat v 11…tak už jsem ji přestala dávat spát po O,a ona to vydrží i tak,nechápu…ty večery jsou desné.

IMI
Závislačka 2766 příspěvků 21.11.10 07:54

Mam to samy. Visi mi na nohavici a jeci. Prejde to, u prvniho to taky preslo. Navic krici jak nejvetsi chudacek a jak ho vezmu na ruku, oddychne si a usmiva se. Ja mam ale zada v coudu.

Patsy
Kelišová 6774 příspěvků 21.11.10 08:31

Taky teď procházíme separační úzkostí a je to HODNÉ náročné období. Našeho devítikilového macka většinu dne chovám, jinak ječí a k tomu mám teď doma ještě nemocnou tříleťačku…Nedej bože, aby ji někdo zkusil na 5 minutek pochovat (babička, teta), to mám pocit, že zahyne žalem po mámě :lol: . Jednou to přejde a je to nesmírně důležité vývojové období dítěte, kdy si vytváří silné citové pouto k matce. Nenapadlo by mě nechat ji vyplakat, když touží po mé přítomnosti :nevim: . Ale zato teď ruším noční kojení, což jde skoro samo, ani jsem nečekala, že to půjde takhle hladce, vzhledem k závislačení přes den :palec: .

LindaKa
Závislačka 3990 příspěvků 21.11.10 09:37

Silvi - ahoj, moc tě zdravím. U nás byl hodně kritický sedmý až devátý měsíc - přesně, jak popisuješ, akorát že u nás to bylo s klasickým pláčem - oakmžitě plné oči slz a když jsem ho nechala plakat trochu dýl, dával mi to pak „sežrat“, bušil do mě rukama nebo se na mě nechtěl ani podívat. Bylo to období růstu zubů plus několik nachlazení za sebou, v noci jsme byli snad desetkrát s pláčem vzhůru, několikrát spal u mě v posteli, už jsem byla fakt na psychiatra. Teď se to jako mávnutím kouzelného proutku zlepšilo a zas mám zpět svýho hodnýho pohodovýho chlapečka, spí celou noc a vydrží si normálně hrát, aniž by mě měl za zadkem. Přeju, ať se vám to taky brzy zlepší!

silvik.sk
Echt Kelišová 9817 příspěvků 21.11.10 10:13

Lizbeth - vďaka za odpoveď, ja som trochu tušila, že to bude ono, ale Laure v podstate jedno, kto sa jej venuje, hlavne, aby nebola sama, nie je to typické maminkovanie…
Lindo - ahoj :mavam: to je presne ono, že by i zuby takto s ňou zamávali? :think: No a ešte som zabudla dodať, čo si tu písala ty. Je dosť i agresívna, kope do mňa, škriabe ma a ťahá za vlasy. No dala si mi nádej :lol: akurát to asi ešte potrvá, než sa mi vráti moja hodná a zlatá holčička. Nie je to tak dávno, čo som hovorila, čím som si zaslúžila tak zlaté dieťa :roll: No a zo dňa na deň sa strašne zmenila…

rea.sk
Echt Kelišová 9299 příspěvků 21.11.10 11:19

Ahoj :)

Takový problém mám i ja. Zažia jsem to samé i u Sebíka tak mi to přijde normální vývoj dítěte.. Taky malá kouše, škrabe, štípe..tahá za vlasya a kope..ale myslím si že určo si neuvědomuje že mi tím ubližuje ale jak mě třeba chytí tak na ní dělám " ne ne to s enesmí" a slovo NE začína chápat…Takže co mužu poradit je jenom trošku ukázat že to není přijemné..třeba víc zduraznit NE..Na každé dítě zabíra něco jiného…takže hodně štěstí a brzo at máme zase zpátky hodné a milé děti :D

janibubi 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.10 14:12

Ahojky,moje mala ma ted 9.mes a rozciluje se ,place,kdyz se ji neco nelibi,hlavne pri oblikani atd.Chce nosit taky ,je ji jedno od koho.....
Kdyz uvidi me prijit atd,tak hned knoura…

Je to normalni,deti vi jak na nas a dozaduji se pozornosti…vim,ze je to tezky,kdyz se musi clovek starat o domacnost atd,ale podle me holky bude hur a hur:-))))).

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >