Začala jsem běhat ale

Anonymní
3.1.21 20:45

Začala jsem běhat ale

Začala jsem běhat, vždycky po chvilce co běžím tak me jakoby začne tak neprijemne pálit v krku, puse. Už mne to začalo pekne štvát, chci normálně běžet ale po chvilce to proste nejde (je to nepříjemné). Nevíte čím to může být? Jak tomu zabránit? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
307
3.1.21 20:47

Pravidelně dýchej. Je to tím studeným vzduchem. Vezmi si třeba nákrčník. Ale počítej s tím, že bude od dýchaní mokrý. Jestli ho dáš teda před pusu. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11323
3.1.21 20:51

Dalsi moznost je zpomalit natolik, abys to udychala nosem. Zalezi, co behanim sledujes, pokud chces hubnout, tak je takove pomalejsi tempo dokonce lepsi. Jinak pomuze zminovane dychani pres barieru. Take zalezi, jak dlouho behas, telo si postupne zvykne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14802
3.1.21 21:28

Nedychat pusou, ale nosem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2228
3.1.21 21:51

Jestli dychas pusou, zkus dychat pres nakrcnik

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
664
3.1.21 21:59

Doporučuji knížku Wim Hof Ledový muž. O dýchání je vlastně skoro celá. Zkus některé cvičení, co tam popisuje. Stopro to pomůže. Já se tím řídím a při běhání se můj čas na 25. kilometrů zlepšil skoro o čtvrt hodiny (a to nejsem žádný mladík :mrgreen: :mrgreen: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 07:40

Ahojky,

taky jsem začala běhat…i když já vlastně už začínám několik let. :mrgreen: Mně zas dělá problém srdíčko. Neuběhnu tolik, co ostatní. Za chvíli se musím zastavit, protože to nějak nejde a bolí mě na hrudi. Tak jsem se rozhodla to nepřehánět a běžím indiánský běh, tj..chvilku běžím, chvilku jdu. Zatím žádné bůhvíjaké výkony, zvládnu zatím tak 3 km. Ještě k tomu užívám kortikoidy kvůli sledování na endokrinologii, tak to taky nemůžu extra přepalovat. Občas zírám na sestřenku, že zvládne za hodinu 10 km, stejně tak přítel, mně trvají 3 km někdy i 45 minut, ale u nás je to hodně do kopce a náročný terén, tak se tím uklidňuju a nakonec to o tom není. Nejlepší je vykašlat se na tempo a víc si to užít, přidávat pomalu a postupně.

• Citovat
  • Nahlásit
652
4.1.21 07:51

Jestli te boli na hrudi, tak behas v prilis vysokem tempu. Jeste zpomal nez si ublizis. Hlidej si to jak dychas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
664
4.1.21 08:52

Hodně si hlídej tep. Nemá cenu to hnát přes 150… Běhat se má pro radost ;) :dance: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2960
7.1.21 13:36

Holky, můžete doporučit boty na běh do tohoto počasí? Mám asfaltky saucony, jsou výborné, ale ne do mokra a sněhu. Moc díky za případné tipy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11435
7.1.21 14:10

@edding400 jakoze ti klouzou?

Ja beham porad v univerzalech. Kdyz je hodne snehu nebo námraza, vytahnu traily. Ale fakt vyjimecne. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2960
7.1.21 15:16
@mag píše:
@edding400 jakoze ti klouzou?Ja beham porad v univerzalech. Kdyz je hodne snehu nebo námraza, vytahnu traily. Ale fakt vyjimecne. ;)

ne, spíš je v nich mokro, mají síťovaný vršek. šlápneš do louže, atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11435
7.1.21 16:30

@edding400 aha, tak to mam taky. Neresim. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
289
7.1.21 23:17

Zkus si dát něco přes pusu. Nebo to zkus vydržet, jestli se to nezlepší, když se po čase zahřejes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat