Začátek porodu, MS bolesti, tvrdnutí a bolest zad

PHV
1278
26.2.16 14:56

Začátek porodu,MS bolesti,tvrdnutí a bolest zad

Dobré odpoledne maminky, chtěla jsem se zeptat, jak u Vás začal porod. :) Včera mi celkem dlouho a pravidelně tvrdlo břicho ale nijak extra to nebolelo. Dnes už je to trošku intenzivnější, tvrdnutí bolí trochu víc a k tomu mě táhle celý den bolí podbřišek jako při menstruaci, včetně zad dole.Taky je mimouš dneska nějak víc akční než jindy a dopoledne jsem měla průjem.
Myslíte, že se může jednat o pomalu se rozvíjející porod? Jsem prvorodička a tak nevím, představuji si hned nějaké strašné kontrakce nebo prasklou vodu :D Děkuji za Vaše zkušenosti a rady. :) :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4920
26.2.16 15:00

Podle mě to je začátek porodu :) Hodně štěstí a hlavně hodně síly :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
26.2.16 15:01

@PHV jo, tohle by mohlo být ono.. kolik tt jsi? Já měla u prvního divný pocit, do hodiny porod, druhý porod vyvolávaný, takže ten klasický start neznám. Ale tak zkus teplou vanu nebo sprchu a sleduj intenzitu a pravidelnost bolestí ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
PHV
1278
26.2.16 15:05

@martina.se Jsem 34+1tt, je to sice docela brzy, ale doktor na minulé kontrole říkal, že už to dlouho nepotrvá a že už pro mě stejně nic udělat nemůže, že malá je hodně dole a čípek se zkracuje, a že v tomto týdnu to malá zvládne bez potíží, tak mu věřím :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1210
26.2.16 15:06

@PHV První porod se většinou rozvíjí pomalu, tělo se už může připravovat k porodu. Kontrakce se u pravého porodu postupně zkracuje a hlavně bolest neustoupí. Kontrakce zesilují až postupem času. Tak bud v klidu, pokud nebudou pravidelné, a budou přestávat, tak se ještě o porod nejedná. Voda může prasknout kdykoliv, tak pokud ti praskne tak je dobré být do 2 hodin v porodnici. Jinak se do porodnice jezdí při pravidelných kontrakcích asi pokud jsou kolem 5 minut.Ale pochopitelně pokud se ti něco nebude zdát, neboj se zajet do porodnice, tam ti řeknou jestli se začíná něco dít. Nevím v kolikátém jsi týdnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
26.2.16 15:11
@PHV píše:
@martina.se Jsem 34+1tt, je to sice docela brzy, ale doktor na minulé kontrole říkal, že už to dlouho nepotrvá a že už pro mě stejně nic udělat nemůže, že malá je hodně dole a čípek se zkracuje, a že v tomto týdnu to malá zvládne bez potíží, tak mu věřím :?

tak v tom případě šupej do porodky, je strašně brzy :think: a né každá porodka je na takové mrně připravena, to je taky třeba brát v úvahu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
26.2.16 15:11

@PHV já si myslím, že to k porodu je. Počítej si-piš si dobu, kdy cítíš kontrakci a dobu, kdy není. Čas by se měl mezi nimi pomalu zkracovat, bolest zesilovat a prodlužovat se její čas.
Chod´, zaměstnávej se čímkloli a nech to plout. Až to bude zesilovat, pomůže sprcha. Do porodky být tebou nejedu dřív, než až bude čas mezi kontrakcemi na méně, než 5 ti minutách. U prvorodek se doporučují 3.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
26.2.16 15:18

@berry4 myslíš. že i ve 34tt? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
PHV
1278
26.2.16 15:21

@martina.se Je to brzy no :? Ale snažila jsem se vydržet co jsem mohla, brala jsem magnezium, utrogestan, ležela jsem doma a nic nedělala a stejně se čípek dál zkracoval.. :?
Naše porodka je na tyhle,,větší" nedonošence vybavena, o tom jsem se samozřejmě informovala při mém stavu. Mám to do ní asi 30km a není kdo by mě tam dovezl, počkám jak se to vyvrbí, zatím je to prostě pořád stejně dlouhá táhlá MS bolest břicha a zad s občasným tvrdnutím.. Nic se nezhoršuje ani nezlepšuje :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13802
26.2.16 15:22

V tomto tt bych jela hned. Já měla jen lehoulinké MS bolesti, když přišly ty velké a dost bolestivé, tak se šlo do 15 min rodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
26.2.16 15:23

@PHV čistě teoreticky to můžou v porodce zastavit - pokud přijdeš včas :nevim: později už těžko.. ale víš jak, je to Tvé rozhodnutí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
26.2.16 15:24

@martina.se i tak lze. Nebyla by ani první, ani poslední. Nebo myslíš, že se má sbalit a odjet do porodnice? Jako tohle myslíš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
26.2.16 15:25
@berry4 píše:
@martina.se i tak lze. Nebyla by ani první, ani poslední. Nebo myslíš, že se má sbalit a odjet do porodnice? Jako tohle myslíš?

jj, v tomhle tt je pořád dost brzy - jako jasný, mrně to nejspíš zvládne, ale já bych radši jela :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
26.2.16 15:25

@PHV ještě můžeš zkusit teplou vanu. Při poslech to přejde, na porod se ti to spíš jakoby rozjede.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
PHV
1278
26.2.16 15:26

@martina.se Přítel přijede cca za hodinku a kus z práce, tak se tam kdyžtak vydáme :) Nikde na netu jsem nenašla, jestli porod může začínat třeba i takhle pomalinku jen jednou táhlou bolestí, tak jsem z toho taková zaskočená

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama