Začínáme s růstovým hormonem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LUCYHla
Kecalka 172 příspěvků 03.01.17 14:41
zaciname s rustovym hormonem

Ahoj holky, chtela bych se zeptat…Kdyz bylo u vaseho ditete zjisteta poruchu sekrece rustoveho hormonu…Pred nasazenim jste s ditetem byli na magneticke rezonanci bylo nutne uspani a v kolika letech ditete?

Reakce:

Popokatepetla
Závislačka 3144 příspěvků 03.01.17 14:48

Já byla s dítětem na MR sice z jiného důvodu, ale uspání je nutné, protože je potřeba aby pacient ležel uplně v klidu, což u malého dítěte těžko docílíš (v neznámém prostředí, navíc v tunelu kde je hluk, nepříjemné je to pry i pro dospělé), proto děti chodí pod narkozu, je to nějaká šetrnější, krátká narkoza.

LUCYHla
Kecalka 172 příspěvků 03.01.17 14:53

Popokatepetlo…pro­sim jak to probihalo…Jasne nemuzem srovnat dospeleho a dite…Ja byla pred 2lety a ono to tam rinci bzuci lita svetlo tam a zpet…Byla jsem x pod narkozou ale tohle je jine mam strach

Popokatepetla
Závislačka 3144 příspěvků 03.01.17 15:02

@LUCYHla já byla s dcerou už dvakrát pokaždé v jiné nemocnici a probílalo to vicemeně stejně. Den předem nástup, od půlnoci nesměla jíst, v 6 ráno se naposledy napít. Asi hodinu před zákrokem ji sestra přišla dát premedikaci („oblbovák“) a napíchnout kanylu, pak už musela jen ležet (ale byla po tom fakt unavená, takže to nebyl problem), odvezly ji k MR (já stále s ní), pak za dveře jela už sama, ale hned tam už byla anestezioložka a dávala narkozu. Celé to trvalo asi 30 min to už přesně nevím, probrala se, když už jsem byla zase u ní. U nás největší problém byla kanyla, malá ji nechtěla, ale sestry ji ji nechtěly ještě sundavat, kdyby ji náhodou bylo špatně a potřebovali ji dát tekutiny. To se naštěstí ani jednou nekonalo, půl hodky po probuzení už pila, asi za hodinu jedla a pak už byla k neudržení v posteli, naprosto v pohodě. Domů nás pustili další den, pro jistotu nechávají ještě přes noc. Byli jsme v dceřiných 1,5 a 3 letech. Chápu tvůj strach, taky mi tekly slzy, když mi ji odvezly za ty dveře, sestřička mě tam uklidňovala, že tohle vubec nic není. A opravdu, zvládla to na jedničku.

LUCYHla
Kecalka 172 příspěvků 03.01.17 15:19

Ach ja uz brecim ted jak to ctu…Tak to se mame na co tesit…Je tva dcera v poradku? My s kanylami mame take problemy ma tenke zily…ted byl na testech inzulinovy a glukozovy pokazde kanyla asi na 4 hodky a ten brecel a brecel jako tur…Docela me zarazi, ze jste museli byt v nemocnici den predem a pak jeste nasledujici den…bozatka jste si poradne uzily…

LUCYHla
Kecalka 172 příspěvků 03.01.17 15:21

No jo ono to souvisi s tim uspanim..ted mi to doslo..jako ta hospitalizace

Popokatepetla
Závislačka 3144 příspěvků 03.01.17 16:01

Ano hospitalizace je kvůli uspaní. Kolik je malému? Ono to vážně není nic hrozného, neboj se, navíc ty děti to zvládají líp než my rodiče :)
Dceři dělali poprvé MR mozku, tam to bylo v pořádku, zaplať panbuh, podruhé kolena - tam už jsme věděli dopředu, že je něco špatně, jen doktoři potřebovali zjistit co přesně.

LUCYHla
Kecalka 172 příspěvků 03.01.17 16:15

To jsem rada, ze nemate nalez, spadl mi kamen ze srdce a to se nezname…co ma s kolinkem? promin, ze jsem tak zvedava…Syn bude mit v unoru 4 roky to jdeme na kontrolu na endokrinologii na jare a tam se domluvi ta rezonance v lete pokud magneticka dopadne dobre, se nasadi lecba tim rustovym hormonem

Livlin
Ukecaná baba ;) 1525 příspěvků 03.01.17 19:26

Narkóza trvala cca 10 minut. Klidný rodič, klidné dítě :mavam:

LUCYHla
Kecalka 172 příspěvků 03.01.17 19:54

Livlin 10min? opravdu to jste byli s tim stejnym problemem jako my?

Livlin
Ukecaná baba ;) 1525 příspěvků 05.01.17 20:54

Ano.

LUCYHla
Kecalka 172 příspěvků 08.01.17 09:19

Ahoj livlin, prosim te jak bylo tve ditko stare syn ma v unoru 4 roky a v lete zacneme uzivat hormon…Kdyz jste byli na te MR tak vas pustili domu nebo jste byli hospitalizova­ni? prosim mela jsi moznost vyberu jak pero chces?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >