Zadní rýma u dítěte a dlouhá léčba

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je onlinevejilka
Závislačka 4881 příspěvků 05.01.19 11:45
Zadní rýma u dítěte a dlouhá léčba

Ahoj holky. Poprosím vaše zkušenosti. Naše dítě od listopadu bojuje se zadní rýmou. Už nevím, co s tím. U doktorky jsem byla několikrát. Momentálně mu nedávám už ani žádné kapky na kašel, pouze jsem na doporučení od dr koupila inhalátor a inhaluje vincentku, pak se snažím něco odsát pomocí mořské vody. Nemůže ani zas do školky, zlepší se mu to na pár dní a pak jdeme třeba ven a přijde mi, že se mu to zas zhorší. :( Tak já už nevím co s tím, jak mu ještě pomoci, zda to měl někdo stejně. Naposledy měl toto jako kojenec a opravdu to trvalo až do jara s přestávkami. V pondělí jsem ho chtěla dát konečně do školky a zas to vypadá, že těžko

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
marťáánek
Povídálka 41 příspěvků 05.01.19 11:56

A zkoušela jsi před inhalací, nahřát čelo 10 minut soluxem?Trpěla jsem na dutiny a mě to vždycky pomohlo, ale byla jsem už dospělá.Jo hlavně bacha minimálně 2 hod po inhalaci nechodit ven a hodinu nejíst, protože po inhalaci jsou dýchací cesty více otevřené a studený vzduch se dostane dál, než při dýchaní a je to pak začarovaný kruh.

pionyrka
Kecalka 417 příspěvků 05.01.19 11:57

Dcera 11 mesicu mela zadni rymu 2 mesice, nechala jsem ji udelat vyter z mosu a mela tam streptokoka, dostala ATB a uz ma klid.

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 44381 příspěvků 05.01.19 12:03

@vejilka a proc ne do skolky? To ji ma zlutou? Zelenou? A vysmrkava nebo ne? Jake ma obtize?

Závislačka 4881 příspěvků 05.01.19 12:05
@blumen píše:
@vejilka a proc ne do skolky? To ji ma zlutou? Zelenou? A vysmrkava nebo ne? Jake ma obtize?

Dost kašle, hlavně tedy v průběhu dne, kdy kašle neustále. Dokud nedám instalátor. Spíš se bojím toho, že se mu ve školce přitíží. Což mám bohužel vyzkoušené :(

pionyrka
Kecalka 417 příspěvků 05.01.19 12:11
@vejilka píše:
Dost kašle, hlavně tedy v průběhu dne, kdy kašle neustále. Dokud nedám instalátor. Spíš se bojím toho, že se mu ve školce přitíží. Což mám bohužel vyzkoušené :(

Bez k doktorce a nech mu udelat ten vyter z nosu. Dceri jsem taky dva mesice odsavala mela i kasel, nakonec ji ta ryma zacala tec i z ocicka a jak jsem psala z vyteru se zjistilo, ze ma streptokoka.

Závislačka 4881 příspěvků 05.01.19 12:12
@pionyrka píše:
Bez k doktorce a nech mu udelat ten vyter z nosu. Dceri jsem taky dva mesice odsavala mela i kasel, nakonec ji ta ryma zacala tec i z ocicka a jak jsem psala z vyteru se zjistilo, ze ma streptokoka.

Jo to mám v plánu, jsem z toho už hotová. Jemu rýma tedy neteče, pouze kašle, ale má jí prostě vzadu. Něco malinko po inhalaci odsaju. Ale pořád je to kolotoč

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 44381 příspěvků 05.01.19 12:21

@vejilka Sinupret jsi zkousela? Je ten kasel opravdu od rymy?

Enmamma
Závislačka 3207 příspěvků 05.01.19 12:23

Také bych ráda věděla, co s rýmou u malého. Máme ho od února v pěstounce. Přišel k nám s příšernou žlutozelenou rýmou. Dle kojeňáku s ní přišel už z bio rodiny. Tzn., že ji v době převzetí měl už minimálně třičtvrtě roku. U nás jí měl do září, kdy se nám jí úspěšně podařilo vyléčit. Měl jí tedy minimálně rok a čtvrt. Po týdnu starší kluk přinesl novou rýmu ze školky, malý to chytil. Od té doby bojujeme s další rýmou. Je to děs. Odsáváme odsávačkou přes vysavač, jinak bychom to ven nedostali a lítáme pořád na ORL. Výsledek zatím nula. Takže nemám, co poradit.

Závislačka 4881 příspěvků 05.01.19 12:26
@blumen píše:
@vejilka Sinupret jsi zkousela? Je ten kasel opravdu od rymy?

Ten jsme také měli. Vše pomohlo krátkodobě. Naposledy jsme byli u dr v půlce prosince, kde ho zkontrolovala a viděla, že mu ta rýma teče v krku. Údajně mám počítat s tím, že to tak s přestávkami bude do jara :roll: Ale stejně tam v týdnu zajdu, pokud to bude stejné a nechám si vyžádat nějaké podrobnější vyšetření. Jsem kvůli tomu vlastně doma, práci si ani nehledám

petruše33
Kecalka 120 příspěvků 05.01.19 12:28

Synovi letos na zadní rýmu pomohl sinupret, aerius a mommox. Kašlal v podstatě nepřetržitě celý den. Ten mommox jsou kortikoidy, ale po měsíci neustálého kašle jsem byla ochotná podat cokoli, co by pomohlo. Výsledky všechny bez nálezu.

Závislačka 4881 příspěvků 05.01.19 12:29

Ještě tedy zkusím navýšit inhalaci. Teď inhalujeme 1× denně ráno, kdy je kašel děsný. Pak ustupuje a večer už to jde. Tak zkusím 2× denně

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 44381 příspěvků 05.01.19 12:30

@vejilka jako moje dcera ma rymu snad 2 roky, posledni rok v kuse. Ale nijak ji to neomezuje, nekasle nic. Takze s tim fungujeme normalne. Ale pri zhoustnuti dam Sinupret a krasne vytece. A na ORL jste byli nebo jen u detske?

cverunka
Závislačka 2716 příspěvků 05.01.19 12:31

Chce to zkusit nosní konvičku. Pro dceru to byla fakt spása a pro nás taky. Měla přesně tyhle zadní rýmy s příšerný kašlem. Radim to každému, koho potkám :lol:

SaraBra
Kecalka 300 příspěvků 05.01.19 12:57

@vejilka ahoj řešíme zrovna to samé, syn 2 roky, od října s přestávkami zadní rýma, včera už jsem to nevydržela a vyrazila k MUDr ačkoli se mi s rýmečkou nechtělo…
víceméně proběhla jednou rýma normální čirá klasika, nikdy horečka, žádný komplikace.. jen prostě on teď nemá rýmu nic neodsajeme, nic nevypsikne, nevysmrkne ale usne a dýchá pusou, chrape, .. proste jakoby tam něco měl.. zkusili jsme Sinupret na doporučení ten mu zázračné po par dnech jakoby spustil rýmu před Vanoci - tak jsem si říkala huraaaaa jde to ven, měl rýmu par dni, ale proste to dýchání a chrápání mu zůstalo i mluví jak kdyby měl rýmu ale nemá :( MUDr teda včera ho viděla, koukala do krku, výter nedělala, na ORL řekla ze je ještě brzy.. teď nám doporučila koupit sprej sterimar s mědi a strikat toto, ze to uvolní, cca za 250,– tak teď uvidíme 8o ale už mě to neba.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Trest za autonehodu? Lucie Gelemová vystřídala v rodině Dádu Patrasovou

Herečce Dagmar Patrasové (62) se celý život bortí přímo pod rukama. Nejenže... číst dále >

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >