Zadní rýma u dítěte a dlouhá léčba

5217
5.1.19 11:45

Zadní rýma u dítěte a dlouhá léčba

Ahoj holky. Poprosím vaše zkušenosti. Naše dítě od listopadu bojuje se zadní rýmou. Už nevím, co s tím. U doktorky jsem byla několikrát. Momentálně mu nedávám už ani žádné kapky na kašel, pouze jsem na doporučení od dr koupila inhalátor a inhaluje vincentku, pak se snažím něco odsát pomocí mořské vody. Nemůže ani zas do školky, zlepší se mu to na pár dní a pak jdeme třeba ven a přijde mi, že se mu to zas zhorší. :( Tak já už nevím co s tím, jak mu ještě pomoci, zda to měl někdo stejně. Naposledy měl toto jako kojenec a opravdu to trvalo až do jara s přestávkami. V pondělí jsem ho chtěla dát konečně do školky a zas to vypadá, že těžko

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

5.1.19 11:56

A zkoušela jsi před inhalací, nahřát čelo 10 minut soluxem?Trpěla jsem na dutiny a mě to vždycky pomohlo, ale byla jsem už dospělá.Jo hlavně bacha minimálně 2 hod po inhalaci nechodit ven a hodinu nejíst, protože po inhalaci jsou dýchací cesty více otevřené a studený vzduch se dostane dál, než při dýchaní a je to pak začarovaný kruh.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
874
5.1.19 11:57

Dcera 11 mesicu mela zadni rymu 2 mesice, nechala jsem ji udelat vyter z mosu a mela tam streptokoka, dostala ATB a uz ma klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61029
5.1.19 12:03

@vejilka a proc ne do skolky? To ji ma zlutou? Zelenou? A vysmrkava nebo ne? Jake ma obtize?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5217
5.1.19 12:05
@blumen píše:
@vejilka a proc ne do skolky? To ji ma zlutou? Zelenou? A vysmrkava nebo ne? Jake ma obtize?

Dost kašle, hlavně tedy v průběhu dne, kdy kašle neustále. Dokud nedám instalátor. Spíš se bojím toho, že se mu ve školce přitíží. Což mám bohužel vyzkoušené :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
874
5.1.19 12:11
@vejilka píše:
Dost kašle, hlavně tedy v průběhu dne, kdy kašle neustále. Dokud nedám instalátor. Spíš se bojím toho, že se mu ve školce přitíží. Což mám bohužel vyzkoušené :(

Bez k doktorce a nech mu udelat ten vyter z nosu. Dceri jsem taky dva mesice odsavala mela i kasel, nakonec ji ta ryma zacala tec i z ocicka a jak jsem psala z vyteru se zjistilo, ze ma streptokoka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5217
5.1.19 12:12
@pionyrka píše:
Bez k doktorce a nech mu udelat ten vyter z nosu. Dceri jsem taky dva mesice odsavala mela i kasel, nakonec ji ta ryma zacala tec i z ocicka a jak jsem psala z vyteru se zjistilo, ze ma streptokoka.

Jo to mám v plánu, jsem z toho už hotová. Jemu rýma tedy neteče, pouze kašle, ale má jí prostě vzadu. Něco malinko po inhalaci odsaju. Ale pořád je to kolotoč

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61029
5.1.19 12:21

@vejilka Sinupret jsi zkousela? Je ten kasel opravdu od rymy?

Příspěvek upraven 18.09.19 v 08:56

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5140
5.1.19 12:23

Také bych ráda věděla, co s rýmou u malého. Máme ho od února v pěstounce. Přišel k nám s příšernou žlutozelenou rýmou. Dle kojeňáku s ní přišel už z bio rodiny. Tzn., že ji v době převzetí měl už minimálně třičtvrtě roku. U nás jí měl do září, kdy se nám jí úspěšně podařilo vyléčit. Měl jí tedy minimálně rok a čtvrt. Po týdnu starší kluk přinesl novou rýmu ze školky, malý to chytil. Od té doby bojujeme s další rýmou. Je to děs. Odsáváme odsávačkou přes vysavač, jinak bychom to ven nedostali a lítáme pořád na ORL. Výsledek zatím nula. Takže nemám, co poradit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5217
5.1.19 12:26
@blumen píše:
@vejilka Sinupret jsi zkousela? Je ten kasel opravdu od rymy?

Ten jsme také měli. Vše pomohlo krátkodobě. Naposledy jsme byli u dr v půlce prosince, kde ho zkontrolovala a viděla, že mu ta rýma teče v krku. Údajně mám počítat s tím, že to tak s přestávkami bude do jara :roll: Ale stejně tam v týdnu zajdu, pokud to bude stejné a nechám si vyžádat nějaké podrobnější vyšetření. Jsem kvůli tomu vlastně doma, práci si ani nehledám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.1.19 12:28

Synovi letos na zadní rýmu pomohl sinupret, aerius a mommox. Kašlal v podstatě nepřetržitě celý den. Ten mommox jsou kortikoidy, ale po měsíci neustálého kašle jsem byla ochotná podat cokoli, co by pomohlo. Výsledky všechny bez nálezu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5217
5.1.19 12:29

Ještě tedy zkusím navýšit inhalaci. Teď inhalujeme 1× denně ráno, kdy je kašel děsný. Pak ustupuje a večer už to jde. Tak zkusím 2× denně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61029
5.1.19 12:30

@vejilka jako moje dcera ma rymu snad 2 roky, posledni rok v kuse. Ale nijak ji to neomezuje, nekasle nic. Takze s tim fungujeme normalne. Ale pri zhoustnuti dam Sinupret a krasne vytece. A na ORL jste byli nebo jen u detske?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3762
5.1.19 12:31

Chce to zkusit nosní konvičku. Pro dceru to byla fakt spása a pro nás taky. Měla přesně tyhle zadní rýmy s příšerný kašlem. Radim to každému, koho potkám :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
5.1.19 12:57

@vejilka ahoj řešíme zrovna to samé, syn 2 roky, od října s přestávkami zadní rýma, včera už jsem to nevydržela a vyrazila k MUDr ačkoli se mi s rýmečkou nechtělo…
víceméně proběhla jednou rýma normální čirá klasika, nikdy horečka, žádný komplikace.. jen prostě on teď nemá rýmu nic neodsajeme, nic nevypsikne, nevysmrkne ale usne a dýchá pusou, chrape, .. proste jakoby tam něco měl.. zkusili jsme Sinupret na doporučení ten mu zázračné po par dnech jakoby spustil rýmu před Vanoci - tak jsem si říkala huraaaaa jde to ven, měl rýmu par dni, ale proste to dýchání a chrápání mu zůstalo i mluví jak kdyby měl rýmu ale nemá :( MUDr teda včera ho viděla, koukala do krku, výter nedělala, na ORL řekla ze je ještě brzy.. teď nám doporučila koupit sprej sterimar s mědi a strikat toto, ze to uvolní, cca za 250,– tak teď uvidíme 8o ale už mě to neba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama