Zahradnice - pěstujete melouny?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mala.ještěrka
Kecalka 314 příspěvků 02.02.18 16:45
Zahradnice- pěstujete melouny?

Zdravím kolegyně zahradnice. Zkoušely jste někdy pěstovat melouny v květináčích? Mám takové ty veliké (by oko 50 litrů) samozavlažovací z Lidlu a velmi teplé místečko na jižní straně domu. Myslíte, že porostou v květináči? A je lepší pěstovat vodní nebo cukrové melouny? :mavam:

Reakce:
Veronika.Berta
Zasloužilá kecalka 777 příspěvků 02.02.18 17:04

@Mala.ještěrka Pokud budeš melouny přihnojvat, tak by ti měly jít jako divý. Volila bych roubované, pak už je jedno jestli vodní nebo cukrové. Mě jdou nejlíp přímo na kompostu, kde mají vláhy a krmení co si sami naloví :lol:

Mala.ještěrka
Kecalka 314 příspěvků 02.02.18 17:18

Kompost mám ve stínu a letos na něj chci zkusit vysadit brambory :lol:. A ty roubované sazenice kupuješ? Já všechno pěstuju ze semínek a na roubování si teda netroufám :lol:

Veronika.Berta
Zasloužilá kecalka 777 příspěvků 02.02.18 17:22

@Mala.ještěrka Roubovance kupuji v zahradnictví. Mám dobrý zdroj. Taky neroubuju. Já mám kompost napůl ve stínu a napůl na slunci. Žijou na něm rybízy vyrostlé z prořezu rybízů, taky se mi tam množí bylinky. Vloni tam byly dýně, melouny, cukety a všechny byly perfektní :lol:

jezek1
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 02.02.18 17:24

Hlasuju za roubované vodní melouny :mrgreen: Před zasazením pod ně přihazuju hodně hnoje, než pořádně zakoření, hodně zalévám (ne na list) a dokud vidím, zaštipuju výhon po 2 plodech na výhonu. Pokud je deštivo, potřebujou i postřik proti plísni. A největší věda je poznat, kdy je meloun zralý -sice mi jeden pán vysvětlil, jak to poznat, ale někdy sem se i netrefila. Jinak jsem neměla problém vypěstovat 8 kg meloun.

Mala.ještěrka
Kecalka 314 příspěvků 02.02.18 17:28

@jezek1 8 kilo??? Páni, klobouk dolů! A kolik necháváš výhonů na rostlinu?

Mala.ještěrka
Kecalka 314 příspěvků 02.02.18 17:30

@Veronika.Berta To je dobrý :lol:. Ale máš vůbec šanci odebírat z kompostu hlínu nebo to máš už jako živelný záhon? :lol:

Veronika.Berta
Zasloužilá kecalka 777 příspěvků 02.02.18 17:35

@Mala.ještěrka Mám, ze stinné strany :)

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Další kráska s vlastní Miss? Kdo v tomhle byznysu sponzoruje Myslivcovou?

Mít vlastní soutěž krásy je v módě. Po Evě Čerešňákové, která stála v čele... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >