Zahradnice - pěstujete melouny?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mala.ještěrka
Kecalka 246 příspěvků 02.02.18 16:45
Zahradnice- pěstujete melouny?

Zdravím kolegyně zahradnice. Zkoušely jste někdy pěstovat melouny v květináčích? Mám takové ty veliké (by oko 50 litrů) samozavlažovací z Lidlu a velmi teplé místečko na jižní straně domu. Myslíte, že porostou v květináči? A je lepší pěstovat vodní nebo cukrové melouny? :mavam:

Reklama

Reakce:

Veronika.Berta
Zasloužilá kecalka 769 příspěvků 02.02.18 17:04

@Mala.ještěrka Pokud budeš melouny přihnojvat, tak by ti měly jít jako divý. Volila bych roubované, pak už je jedno jestli vodní nebo cukrové. Mě jdou nejlíp přímo na kompostu, kde mají vláhy a krmení co si sami naloví :lol:

Mala.ještěrka
Kecalka 246 příspěvků 02.02.18 17:18

Kompost mám ve stínu a letos na něj chci zkusit vysadit brambory :lol:. A ty roubované sazenice kupuješ? Já všechno pěstuju ze semínek a na roubování si teda netroufám :lol:

Veronika.Berta
Zasloužilá kecalka 769 příspěvků 02.02.18 17:22

@Mala.ještěrka Roubovance kupuji v zahradnictví. Mám dobrý zdroj. Taky neroubuju. Já mám kompost napůl ve stínu a napůl na slunci. Žijou na něm rybízy vyrostlé z prořezu rybízů, taky se mi tam množí bylinky. Vloni tam byly dýně, melouny, cukety a všechny byly perfektní :lol:

jezek1
Zasloužilá kecalka 712 příspěvků 02.02.18 17:24

Hlasuju za roubované vodní melouny :mrgreen: Před zasazením pod ně přihazuju hodně hnoje, než pořádně zakoření, hodně zalévám (ne na list) a dokud vidím, zaštipuju výhon po 2 plodech na výhonu. Pokud je deštivo, potřebujou i postřik proti plísni. A největší věda je poznat, kdy je meloun zralý -sice mi jeden pán vysvětlil, jak to poznat, ale někdy sem se i netrefila. Jinak jsem neměla problém vypěstovat 8 kg meloun.

Mala.ještěrka
Kecalka 246 příspěvků 02.02.18 17:28

@jezek1 8 kilo??? Páni, klobouk dolů! A kolik necháváš výhonů na rostlinu?

Mala.ještěrka
Kecalka 246 příspěvků 02.02.18 17:30

@Veronika.Berta To je dobrý :lol:. Ale máš vůbec šanci odebírat z kompostu hlínu nebo to máš už jako živelný záhon? :lol:

Veronika.Berta
Zasloužilá kecalka 769 příspěvků 02.02.18 17:35

@Mala.ještěrka Mám, ze stinné strany :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Detaily ústeckého masakru: Aleše a Marii vrah hodiny bil, pak znásilnil jejich dcery

U ústeckého krajského soudu dnes pokračovalo řízení s komplicem vraha z... číst dále >

Prapodivná reklama Prachařové: Fotí dítě se spalovačem tuku!

Modelka Agáta Prachařová (33) stále brání svou dceru před zájmem veřejnosti a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama