Zákaz styku s vnukem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.19 15:24
Zákaz styku s vnukem

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně zákazu styku s mým synem a moji „matky“. Nepřeji si, aby se s ním viděla, aby nás kontaktovala nic. Je to složitější, ale vcelku bych byla ráda i za možnost vydědění. Prostě s tím člověkem nemít cokoliv společného a hlavně na to mít nějaký papír. Popřípadě nějaký kontakt na právníka v českých Budějovicích, který dělá rodinné právo? Díky moc (vkládám anonymně, je tu dost známých a nechci být bombardovana zprávami)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33911 příspěvků 1 inzerát 01.02.19 15:30

Ty o nic žádat nemusíš. Pokud máš nějaký závažný důvod, proč by se tvůj syn neměl se svou babičkou vídat, tak mu jej nedávej. Předpokládám, že je ještě malý a že za babičkou nechodí třeba sám. No a pokud bude babička chtít svého syna vídat, podá si ona na soud žádost o kontakt. Soud jí může vyhovět, pokud uzná, že tento kontakt je pro syna prospěšný. Co je děje?

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 17472 příspěvků 01.02.19 15:33
@Anonymní píše:
Dobrý den, měla bych dotaz ohledně zákazu styku s mým synem a moji „matky“. Nepřeji si, aby se s ním viděla, aby nás kontaktovala nic. Je to složitější, ale vcelku bych byla ráda i za možnost vydědění. Prostě s tím člověkem nemít cokoliv společného a hlavně na to mít nějaký papír. Popřípadě nějaký kontakt na právníka v českých Budějovicích, který dělá rodinné právo? Díky moc (vkládám anonymně, je tu dost známých a nechci být bombardovana zprávami)

Aby tě ona vydědila?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.19 15:35

@Tiger-lily já bych to chtěla mít jakože „dopředu“. Aby si ani nemohla nic zažádat. Ve zkratce? Je to šílenej člověk, chronická lharka. Vážně nemocnej člověk. Nedávno jsem se dozvěděla že si dokonce vymyslela smrt vlastního dítěte, které mimochodem žije a má už i vlastní potomky, ale nikdo se jí neozval, protože se s ní nikdo bavit nechce za věci co dělala… Já s ní ukončila kontakt co jsem se dozvěděla tohle. A pořád se ke mě donášeji nové věci na které už nemám. :,( chci ji prostě úplně odstrihnout. Definitivně…

Uživatel je onlineLalelale
Závislačka 3506 příspěvků 01.02.19 15:36

Můžeš sepsat závěť, kde svou matku vydědíš. Máme to v rodině, příbuzný si chtěl být jistý, že nic nepůjde jeho otci, kdyby předčasně zemřel. Jinak pokud jsou vztahy až tak blbé, je nutné jí o existenci vnuka vůbec říct? Jinak pokud máš nějaký vážný důvod, soud k tomu jistě přihlédne. Tvá matka si může požádat o styk s vnukem soudně. Nicméně žádný takový případ jsem ještě neviděla a co holky psaly tady na emiminu, tak i hodný prarodič v právu si maximálně vymůže den dva v měsíci a je rád.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.19 15:36
@Kobliha51 píše:
Aby tě ona vydědila?

Já bych se klidně nechala vydědit sama, pokud to nějak jde. Nechci mít s ní nic společného. Vzdát se jí nebo jak to říct :joy:…

mau-mau
Závislačka 3438 příspěvků 01.02.19 15:36

Tak teď bych aktuálně nedělala nic. Syna jí nedávej a dědit po tobě taky nebude, když máš syna. Pokud by šlo o dědění po ní, vzdáš se, až umře a pokud podá návrh na styk u soudu, budeš argumentovat proti. Cokoli víc teď podnikat je spíš zbytečné a vysilující. Na to se vybodni ;)

Uživatel je onlineLevandulina
Kelišová 6106 příspěvků 25 inzerátů 01.02.19 15:36
@Anonymní píše:
@Tiger-lily já bych to chtěla mít jakože „dopředu“. Aby si ani nemohla nic zažádat. Ve zkratce? Je to šílenej člověk, chronická lharka. Vážně nemocnej člověk. Nedávno jsem se dozvěděla že si dokonce vymyslela smrt vlastního dítěte, které mimochodem žije a má už i vlastní potomky, ale nikdo se jí neozval, protože se s ní nikdo bavit nechce za věci co dělala… Já s ní ukončila kontakt co jsem se dozvěděla tohle. A pořád se ke mě donášeji nové věci na které už nemám. :,( chci ji prostě úplně odstrihnout. Definitivně…

A ona o vnuka jeví zájem?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.19 15:39
@Lalelale píše:
Můžeš sepsat závěť, kde svou matku vydědíš. Máme to v rodině, příbuzný si chtěl být jistý, že nic nepůjde jeho otci, kdyby předčasně zemřel. Jinak pokud jsou vztahy až tak blbé, je nutné jí o existenci vnuka vůbec říct? Jinak pokud máš nějaký vážný důvod, soud k tomu jistě přihlédne. Tvá matka si může požádat o styk s vnukem soudně. Nicméně žádný takový případ jsem ještě neviděla a co holky psaly tady na emiminu, tak i hodný prarodič v právu si maximálně vymůže den dva v měsíci a je rád.

No právě, že ona malýho už zná… Několik měsíců se mi dařilo ho neukázat, ale po půl roce přemlouvání jsem povolila… Říkala jak se změnila a jak je vše jiné a já blbec ji na to skočila… Ona ho chce vídat dal, ale já prostě k takovýmu magorovi svoje dítě nedám. Dává si jeho fotky na fb (na což podle mě nemá právo a nesouhlasím s tim), vyjádřila jsem svůj nesouhlas, ale ona mi na to jen napsala že mám smůlu, že je to její vnuk… Což se mi taky nelíbí a nějak si to „pojistila“

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.19 15:40

@Levandulina bohužel… Ale on ji ani nemá rád.. Vždycky když ji vidí tak brečí a nechce k ní..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.19 15:42
@mau-mau píše:
Tak teď bych aktuálně nedělala nic. Syna jí nedávej a dědit po tobě taky nebude, když máš syna. Pokud by šlo o dědění po ní, vzdáš se, až umře a pokud podá návrh na styk u soudu, budeš argumentovat proti. Cokoli víc teď podnikat je spíš zbytečné a vysilující. Na to se vybodni ;)

Vůbec nevím, jak vyjádřit tu nenávist k ní.. Byla bych ráda až umře aby mi nikdo nevolal. Aby to prostě věděli dopředu.. :think: možná zbytečné a vysilující, ale já bych nejradši aby mě s tímhle člověkem nikdo už nikdy nespojoval

Kakika
Neúnavná pisatelka 15163 příspěvků 01.02.19 15:45
@Anonymní píše:
@Levandulina bohužel… Ale on ji ani nemá rád.. Vždycky když ji vidí tak brečí a nechce k ní..

Tak kontaktu braň. Myslíš, že je až tak aktivní, že s tím půjde k soudu? Pokud vás bude pořád pronásledovat, volat, psát apod., tak na ni podej trestní oznámení pro stalking (snad to jde i v rámci rodiny..to už by poradili na policii)..

plenkovedorty
Kecalka 265 příspěvků 01.02.19 15:46
@Anonymní píše:
Vůbec nevím, jak vyjádřit tu nenávist k ní.. Byla bych ráda až umře aby mi nikdo nevolal. Aby to prostě věděli dopředu.. :think: možná zbytečné a vysilující, ale já bych nejradši aby mě s tímhle člověkem nikdo už nikdy nespojoval

Dala ti zivot. Minimalni uctu, pokoru a nadhled by jsi mela mit. Zacni se chovat jako dospely clovek.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 17472 příspěvků 01.02.19 15:47
@Anonymní píše:
No právě, že ona malýho už zná… Několik měsíců se mi dařilo ho neukázat, ale po půl roce přemlouvání jsem povolila… Říkala jak se změnila a jak je vše jiné a já blbec ji na to skočila… Ona ho chce vídat dal, ale já prostě k takovýmu magorovi svoje dítě nedám. Dává si jeho fotky na fb (na což podle mě nemá právo a nesouhlasím s tim), vyjádřila jsem svůj nesouhlas, ale ona mi na to jen napsala že mám smůlu, že je to její vnuk… Což se mi taky nelíbí a nějak si to „pojistila“

Když ho neuvidí, nebude mít fotky. Až zemře a pozvou tě k projednání dědictví, tak jen řekneš, že dědictví nechceš a je to. To dopředu není nutné řešit. Žádný papír si nevyřizuj. To si bude muset vyřídit ona, když bude malého chtít vidět. Dá tě k soudu a soud rozhodne. Jen si už můžeš dopředu připravit důvody, proč jí ho ukazovat nechceš. To by pro tebe neměl být problém ne?

Příspěvek upraven 01.02.19 v 15:48

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.19 15:47
@Kakika píše:
Tak kontaktu braň. Myslíš, že je až tak aktivní, že s tím půjde k soudu? Pokud vás bude pořád pronásledovat, volat, psát apod., tak na ni podej trestní oznámení pro stalking (snad to jde i v rámci rodiny..to už by poradili na policii)..

Myslím, že s tím k soudu půjde… Je to zaprvé magor a za druhé je to někdo, kdo strašně rád ubližuje..

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Hvězda Mostu! Zdeněk Godla platí za minulost: Topí se ve statisícových dluzích!

Díky seriálu Most! se ze Zdeňka Godly (44) stala hvězda první velikosti. Lidé... číst dále >

Došly prachy? Bývalá miss Houdová bude kněžka, vzniká tady Guru Jára syndrom

Nevíte, co dál se svým životem, a zároveň si na něj potřebujete vydělat? Zdá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >