Nerespektování ze strany tchýně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.19 11:10
Nerespektování ze strany tchýně

Ahoj, prosím o radu nebo tipy, jak se chovat nebo odpálkovat člověka, který vůbec nikoho nerespektuje a jede si neustále svou. Jde o to, že já (35) a manžel (34)máme malé dítě (10měsíců), od našich rodičů bydlíme asi 400km. Problémem je tchýně, která absolutně nerespektuje, co říkáme (ať už nevyžádané rady, nevyžádaná péče), no ale hlavně se to týká bezpečnosti neší dcery (teď už se ani nedivím, že když byla mladá, tak jí můj muž spadl z přebalováku)…když vidím, jak při ježdění s kočárem (a dítětem v něm) kálí na dopravu, prostě si jede uprostřed cesty jako king a všichni mi uhněte nebo vlezte na hrb. Několikrát jsme jí říkali, ať jde na kraj nebo na chodník, pokaždé samé výmluvy ( no vždyť už tam jdu), posledně jela zase po cestě, holt musela by kličkovat mezi dvěma auty, aby se dostala na chodník, tak jsem jí řekla, ať jde na chodník – odpověď, je to bezpečná cesta a nic tu nejede, já znova – na chodník, tak tam jela, ale zase se spoustou výmluv…pak jsem jí řekla, že prostě, co řekne rodič, to platí, muž u toho taky byl, tak jí řekl něco o respektování. Tak sklapla, jenže vidím to tak na chvíli a pak si zase pojede svou…jako nám říkal i její druhý syn, že od narození našeho dítěte, je z ní blázen, který se k němu saménu (švagrovi) chová, jako by mu byly 2 roky (bude mu 30), když si s ní o tom promlouval, tak to bylo vždycky na 3 dny klid a pak zase jela svou…prstě hrách na stěnu házený. Má i incidenty s jinými lidmi – i mou sestrou – říkala, že jde vidět, že tchýně byla zvyklá vést a řídit rodinu (ale její synové mají svůj rozum a už na ni kálí) a teď jakoby soupeří se mnou (no jo já vychovala 2 syny, já přibrala během těhotenství méně než ty atd), moje matka má zase názor, že by se tchýně měla nechat vyšetřit a jít na výměnu mozku. Tchán (její manžel) ji krotí, ale prostě je to v ní…chlapi se dožívají méně než ženské, tchýně je mladší než tchán, takže koho pak bude chtít dirigovat a otravovat svou nevyžádanou péčí? No asi své 2 syny? Jaká škoda, že nemá dceru.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Jennifer99
Povídálka 23 příspěvků 01.02.19 11:14

Hele, ja mam to samé, tchyně ví vše nejlepé,já jsem mlada holka (30 let) co potřebuje vychovat a nic neumí
Hahaha
Já mám od ní odstup,nenavštěvuju a nebavím se s ní. Malou ji davam pouze a jen když s něma půjde i přítel.
Uvědom si ,že maminka jsi ty. I kdyby ti bylo 15 a tchýní 70, pořád jsi maminka ty a ona je z obliga. Své si odchovala,tak ať respektuje,nebo má smůlu!!!! Je od toho, aby malou vyvenčila,poh­lídala,pohrala si s ní ale RESPEKTOVAT by měla tebe!

inkakřivák
Neúnavná pisatelka 15915 příspěvků 01.02.19 11:16

Záměna pojmů - respektovat neznamená poslouchat. Takže správně je - tchyně musí poslouchat tebe! To zní ale blbě, co?

Markéta80
Hvězda diskuse 41990 příspěvků 01.02.19 11:23

pokud se chová takhle tak by sama dítě ven nedostala :jazyk: Manžel at jí to řekne jasně. To je snad jasné žes kočárem půjdu po chodníku :roll: A říct že vzhledem k tomu co dělá tak jí dítě ven nesvěříte

Adrasteia
Závislačka 2943 příspěvků 01.02.19 11:34
@inkakřivák píše:
Záměna pojmů - respektovat neznamená poslouchat. Takže správně je - tchyně musí poslouchat tebe! To zní ale blbě, co?

Vůbec to nezní blbě. :lol: Když bude tchyně vozit moje dítě a bude tak pitomá, že pojede po silnici místo po chodníku a tím bude moje dítě ohrožovat, tak ano - bude MĚ POSLOUCHAT. Až půjde sama bez dítětě, tak ať si klidně kličkuje mezi auty na dálnici. :jazyk:

Adrasteia
Závislačka 2943 příspěvků 01.02.19 11:36
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím o radu nebo tipy, jak se chovat nebo odpálkovat člověka, který vůbec nikoho nerespektuje a jede si neustále svou. Jde o to, že já (35) a manžel (34)máme malé dítě (10měsíců), od našich rodičů bydlíme asi 400km. Problémem je tchýně, která absolutně nerespektuje, co říkáme (ať už nevyžádané rady, nevyžádaná péče), no ale hlavně se to týká bezpečnosti neší dcery (teď už se ani nedivím, že když byla mladá, tak jí můj muž spadl z přebalováku)…když vidím, jak při ježdění s kočárem (a dítětem v něm) kálí na dopravu, prostě si jede uprostřed cesty jako king a všichni mi uhněte nebo vlezte na hrb. Několikrát jsme jí říkali, ať jde na kraj nebo na chodník, pokaždé samé výmluvy ( no vždyť už tam jdu), posledně jela zase po cestě, holt musela by kličkovat mezi dvěma auty, aby se dostala na chodník, tak jsem jí řekla, ať jde na chodník – odpověď, je to bezpečná cesta a nic tu nejede, já znova – na chodník, tak tam jela, ale zase se spoustou výmluv…pak jsem jí řekla, že prostě, co řekne rodič, to platí, muž u toho taky byl, tak jí řekl něco o respektování. Tak sklapla, jenže vidím to tak na chvíli a pak si zase pojede svou…jako nám říkal i její druhý syn, že od narození našeho dítěte, je z ní blázen, který se k němu saménu (švagrovi) chová, jako by mu byly 2 roky (bude mu 30), když si s ní o tom promlouval, tak to bylo vždycky na 3 dny klid a pak zase jela svou…prstě hrách na stěnu házený. Má i incidenty s jinými lidmi – i mou sestrou – říkala, že jde vidět, že tchýně byla zvyklá vést a řídit rodinu (ale její synové mají svůj rozum a už na ni kálí) a teď jakoby soupeří se mnou (no jo já vychovala 2 syny, já přibrala během těhotenství méně než ty atd), moje matka má zase názor, že by se tchýně měla nechat vyšetřit a jít na výměnu mozku. Tchán (její manžel) ji krotí, ale prostě je to v ní…chlapi se dožívají méně než ženské, tchýně je mladší než tchán, takže koho pak bude chtít dirigovat a otravovat svou nevyžádanou péčí? No asi své 2 syny? Jaká škoda, že nemá dceru.

Zakladatelko, nemazli se s ní. To, co popisuješ, je ohrožování zdraví a života tvého dítěte. Buď by POSLECHLA, nebo by už moje dítě nikdy nevozila. Nic víc, nic míň.

nostress
Extra třída :D 14293 příspěvků 01.02.19 11:38

Mě samotnou kolikrát „fascinuje“, když vidím, jak některé matky/babičky chtějí přejít přes silnici, a by přinutily řidiče zastavit, tak mu strčí kočárek s dítětem div že ne pod kola. Pokud by to neubrzdil, tak kdo bude za to zodpovědný?

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2339 příspěvků 01.02.19 11:46

Promiň, ale chováš se k ní jak k malému dítěti, přikazovat na chodník a rodič se musí poslouchat… :nevim:

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27814 příspěvků 01.02.19 12:03

Zakladatelko, jen takový praktický dotaz… s tím kočárkem po prostředku silnice jezdí ve městě, nebo u nich na vesnici, kde není žádný provoz a chodí tak všichni?

inkakřivák
Neúnavná pisatelka 15915 příspěvků 01.02.19 12:29
@Adrasteia píše:
Vůbec to nezní blbě. :lol: Když bude tchyně vozit moje dítě a bude tak pitomá, že pojede po silnici místo po chodníku a tím bude moje dítě ohrožovat, tak ano - bude MĚ POSLOUCHAT. Až půjde sama bez dítětě, tak ať si klidně kličkuje mezi auty na dálnici. :jazyk:

A jak vymůžeš, aby tě poslouchala? Staršímu člověku prostě nemůžeš poručit, můžeš ho požádat, vysvětlit a tím to hasne, jo? A navíc on je fakt někdy rozdíl v tom, kde ten člověk s kočárem jede. Když není uklizený chodník, a silnice ano, tak jedu po silnici taky, respektive jdu.
A fakt je ten, že respektovat neznamená poslouchat.

Adrasteia
Závislačka 2943 příspěvků 01.02.19 12:39
@inkakřivák píše:
A jak vymůžeš, aby tě poslouchala? Staršímu člověku prostě nemůžeš poručit, můžeš ho požádat, vysvětlit a tím to hasne, jo? A navíc on je fakt někdy rozdíl v tom, kde ten člověk s kočárem jede. Když není uklizený chodník, a silnice ano, tak jedu po silnici taky, respektive jdu.
A fakt je ten, že respektovat neznamená poslouchat.

Já to dělám jednoduše - jasně a slušně formuluju svůj požadavek, který se týká dítěte, mohu připojit i vysvětlení (nechci ohrozit zdraví dítěte) a předpokládám, že to ten druhý dodrží. Pokud to nedodrží (resp. „neposlechne“), okamžitě bych jí kočár s dítětem odebrala a dala slušně, ale jasně najevo, že pokud nebude ona respektovat (poslouchat) mé požadavky ohledně dítěte, tak prostě nebude kočář vozit. Jednoduché.
Já se chovám úplně stejně - když jsem třeba u kamarádky, respektuji její přístup k dítěti a ptám se - dáváš svému dítěti čokoládu, mohu mu jednu dát? Děláš to tak a tak?
Stejný přístup budu mít, i když budu tchyně. Pokud mi snacha řekne - nejezdi s kočárem po silnici, necpi dítěti čokoládu, nebal ho do třech dek, tak to prostě udělám - hanba by mě fackovala se s ní o těchto věcech dohadovat.

inkakřivák
Neúnavná pisatelka 15915 příspěvků 01.02.19 12:45

tAKY TO TAK DĚLÁM, BERU, ŽE SI JAK DCERA TAK SNACHA MOHOU ŘÍCI, CO SI PRO SVÉ DĚTI PŘEJÍ, DO SILNICE NELEZU, ALE JAK ŘÍKÁM - TAKY TO MŮŽE BÝT TAK, ŽE CHODNÍK NENÍ ČISTÝ NEBO JE SAMÝ LED. i TO JE MOŽNÉ. a NAPSALA JSEM OPRAVDU JENOM TO, ŽE RESPEKTOVAT NEZNAMENÁ POSLOUCHAT. RESPEKTUJI TŘEBA NĚKTERÉ NÁZORY Pardon caps, ale řídit se jimi nebudu, mám své jiné.
A prostě starému člověku jednoduše neporučíš. Anebo jo, poručíš, a on tě stejně odmávne. Asi tak.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.19 12:56

Regina Hero - s tím kočárem po městě, kde jezdí i auta.
A není to první nápad, co měla. Jako minule, že prý pojedem autem (asi 30 km do jiného města, i po vysokorychlostní cestě) bez autosedačky, dítě přece může být na klíně…a to má řidičák! Tak jako asi zkuste půjčit malé dítě takovému člověku a přivezou vám ho pak v truhle nebo rovnou urně? A s jakou výmluvou tentokrát? Prostě kašle na to, co kdo řekne…když byla malá ještě nesedící, 4 krát jsem říkala, neposazuj ji, škodí jí to ( i vysvětlení ze zdravotního hlediska), normálnímu člověku by to snad stačilo jen jednou ne.

Markéta80
Hvězda diskuse 41990 příspěvků 01.02.19 13:23

@nostress :jazyk: s kočárem o to víc jsem čekala až fakt auta zastaví, ne že jsme v právu tak jdu. Co si pak na kom vezmu :(

Markéta80
Hvězda diskuse 41990 příspěvků 01.02.19 13:26
@Anonymní píše:
Regina Hero - s tím kočárem po městě, kde jezdí i auta.
A není to první nápad, co měla. Jako minule, že prý pojedem autem (asi 30 km do jiného města, i po vysokorychlostní cestě) bez autosedačky, dítě přece může být na klíně…a to má řidičák! Tak jako asi zkuste půjčit malé dítě takovému člověku a přivezou vám ho pak v truhle nebo rovnou urně? A s jakou výmluvou tentokrát? Prostě kašle na to, co kdo řekne…když byla malá ještě nesedící, 4 krát jsem říkala, neposazuj ji, škodí jí to ( i vysvětlení ze zdravotního hlediska), normálnímu člověku by to snad stačilo jen jednou ne.

tam je jediné řešení, nepůjčovat a když se bude ptát proč tak jasně vysvětlit. Pak když se něco stane budeš mít vinu Ty protože víš jak se chová :?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyznání lásky Karla a Lilie: Jak doopravdy číst tohle duchovno zahlazující nevěru?

Karel Janeček chtěl být na svátek všech zamilovaných romantický, a tak svou... číst dále >

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >