Zákeřná a nezvladatelná :(

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  01.04.18 02:05
Zákeřná a nezvladatelná :(

Máme tříletou dceru. A já už si nevím rady. Vesměs je hodná, ale prostě několikrát do týdne jí chytne taková,, blbá,, že nevím co s ní a stupňuje se to. Hlavně když nedostane co chce nebo není po jejím. Amok probíhá vždy stejně, ale to co předváděla dneska… Se divím, že na nás sousedi nezavolali policajty, že tu vraždíme děcko jak ječela. Nedostala hned co chtěla a dovolila jsem si jí říct, ať chvilku počká. Ta začala tak vřeštět, že to muselo být slyšet až před barák. K tomu do mě několikrát kopla a pak začala třískat se vším kolem. Házet s hračkami, mlátit dveřmi o zeď, až tam klikou odřela malbu. A takto to dnes trvalo snad hodinu. Nešlo jí absolutně uklidnit. Když jsem jí hračku, se kterou hodila vzala s tím, že když se k ní neumí chovat tak jí mít nebude tak začala vztekle ječet ještě jednou tolik. Když jí řeknu ať přestane mlátit těma dvěma tak zvýší opět jekot a mlátí ještě jednou tolik. Když do mě kopne a já jí tu nohu chytím a řeknu dost a jakmile jí pustím začne do mě kopat o to víc. Zkoušela jsem už všechno. Ignorovat, zákaz, odebrání hračky a už i plácla přes zadek. Jenže absolutně nic nepomáhá. Když ignoruju znásobí amok to, že na ní prostě nereaguju. Když vezmu hračku, se kterou vzteky hodila znásobí to amok. Když jí odvedu do pokoje s tím, až se uklidní ať přijde znásobí to jekot a ještě začne demolovat pokoj a hračky. Dneska když už to trvalo fakt skoro hodinu a nezmohl nic ani manžel, který na ní normálně platí tak už to nevydržel, chytl jí a přímo do obličeje jí z plných plic zařval ať se okamžitě uklidní. V tu chvíli ticho. Lehla si do postele a ležela a asi za patnáct minut přišla a v pohodě. Když zařvu já absolutně to na ní neplatí. Jenže manžel je celé dny v práci kromě víkendu. A já už fakt nemůžu. Když prostě nedostane co chce nebo není po jejím spustí tohleto. A já už jsem fakt zralá na to to nevydržet, chytnout jí a tak jí naplácat na zadek, že by ho měla rudý a dva dny si nesedla. Začíná i ubližovat. Třeba leží u televize a já si sednu vedle tak do mě začne kopat ať jdu pryč nebo jí po koupání na posteli oblékám a zase z ničeho nic do mě začne kopat a když jí řeknu ať toho nechá nebo jí za tu nohu chytnu začne do mě kopat ještě víc. Dneska třeba přišla k manželovi a začala do něj silně z ničeho nic bodat pastelkou. Když jí řekl ať toho nechá začala ještě víc a měla radost z toho, že ho to bolí. Tak už se ohnal a plácl jí po zadku. Nebo nám schválně ničí věci. Pracuju z domu a měla jsem na stole materiály. Přišla, vzala si tužku a chtěla si na to kreslit. Tak jí říkám tady mi nemaluj, pojď dám ti tvůj sešit a pastelky. Tak se na mě podívala, otočila se a schválně mi ten papír vzala a roztrhala. Když jsem jí odmítla půjčit propisku s tím ať si vezme pastelku tak jakmile jsem se nedívala mi jí vzala a schválně rozbila. Nebo jí něco řeknu ať nedělá tak se na mě podívá a dělá to schválně dál. Když jí to vezmu nebo zařvu opět hysterák. Jsou dny kdy je zlatá a fakt strašně hodná a poslechne na slovo, ale tohleto začíná být stále častěji a já už prostě nemůžu. Začíná ubližovat i našemu zvířeti. Schválně ho nažene do jeho domečku a pak vezme klacík co má má broušení zubů a začne do něj píchat. Když jí od klece odtahnu spustí opět hysterák. V obchodě je někdy zlatá a krásně mi pomáhá, ale když jí to chytne a nebo není podle ní začne se se mnou škubat a na celý krám ječet nech mě být. Kolikrát mám už fakt chuť jí tam nechat a normálně odejít domů. Už si fakt nevím rady :( :(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Reakce:

Levandule121
Ukecaná baba ;) 2423 příspěvků 01.04.18 02:55

Chce, abyste jí stanovila hranice. Při příštím amoku, kdy budete doma oba s manželem ať odejde on nenápadně ven. Vy holčičce řekněte, že jestli vás nebude respektovat, ať si najde jiné rodiče. Sbalte jí do kufříku hračku a pyžamo a ven s ní. Bude se vtekat, ale v jednu chvíli otočí. Jak má mít důvěru v to, že ji ochráníte, když se jí bojíte i vy sami???

elibro
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 01.04.18 05:25

Hranice, taky mi to přijde jako to hlavní, oč jde. Ona svoje emoce nezvládá a taky jde až tam, kam ji pustíte - tady už dal táta stopku a jak to hezky zabralo… My to nemáme takhle brutální, ale pomáhá, když syna chytnu a zvednu k sobě. Vždycky mu opakuju, že vidím, že se zlobí, protože chtěl xy, ale že to nemůže mít, protože patřičný důvod - mám dojem, že je účinnější mu to objasňovat a uznávat, než mu zakazovat, aby se vztekal. Popř dle situace přidávám, že tak a tak se chovat nebude, protože ubližuje - v klidu, bez ječení. Zároveň držím, dokud se nezklidní.
Máme za sebou i pár divočejších scén, kdy mě dokázal taky vytočit - nakonec ale uklidnění (obou :)) vždycky přišlo až skrz to objetí.

Ale mám i zkušenost s tím, když xkrát utíkal při uspávání z postele, že zabralo až dát mu přes zadek, aby bylo jasno, že to myslím vážně s tím, že už nejde nikam. Zafungovalo to stejně zázračně, jako zařvání u vás. Hranice pevně vytyčena a najednou dítě za chvíli spokojeně spalo..

Dracietka
Kecalka 238 příspěvků 01.04.18 06:40

Brutální prosazování svého a touha po větší pozornosti. Taky se nehraje moc sama že? Syn to taky neumí ale naštěstí se takhle nechova. Kdyz vi ze něco rozbije, vyvolato ve vas reakci. Za normalniho „chování“ vi ze u vas moc reakcí nezaznamená.
Pokud pracujete z domu, uklizite a varite. Tatinka taky podle me pichne kdyz je u TV a chce si hrat.
Na tom neni nic zlehom. U mas pomohla skolka. Venuji se mu.jini.a ma kolem sebe jine děti, s kteryma simuze hrát.
Kdyz mel syn velky amog pomohlo nam.bud ze se uklidnil v loznici (moc veci na zdemolovani tam neni) a naštěstí ani nedomoloval. Parkrat triskl do matrace a prisel v klidu a nebo pevny sevreni. Obejmu a chytnu ho tak ze se nemuze moc hybat a za chvili se taky uklidnil.

Verun83
Echt Kelišová 7885 příspěvků 33 inzerátů 01.04.18 06:41

To je des. Lituju te. Ja jsem strasne startovaci, tohle bych nesnesla.
Co zkusit dat varovani. U nas to vcelku zabira. Pokud nepomuze domluva a vysvetleni. Kleknout k ni, chytit pevne za paze a rict ji prisne a odhodlane. Jestli toho nenechas, osprchuju te ledovou vodou. Treba. Neco co jsi odhodlana fakt udelat, co by ji probralo.
A uprimne, tohle mi delat deti, tak je tou ledovou vodou fakt osprchuju.

Judithkaj
Ukecaná baba ;) 1294 příspěvků 01.04.18 06:41

Jak říkaly naše babičky. Škoda každé rány, která padne vedle. Musí mít hranice. Tříletý tvor s vámi voře naprosto bravurně.

Sofie92
Závislačka 3122 příspěvků 1 inzerát 01.04.18 06:51

Tak to bych nedala. Nejsem zastánce trestu, ale zůstává tohle by dostala tak narezano, že by si to víckrát nedovolila. Přesně jak už někdo psal vyhodila bych ji před být a řekla, že jestli se takhle chce chovat ať jde někam do lesa ke zvířátkům, že děti se takhle nechovají zabouchal bych a nepovolila neotevřely bych ani kdyby mi na dveře tloukla.

Russet
Kelišová 6820 příspěvků 01.04.18 07:00
@Levandule121 píše:
Chce, abyste jí stanovila hranice. Při příštím amoku, kdy budete doma oba s manželem ať odejde on nenápadně ven. Vy holčičce řekněte, že jestli vás nebude respektovat, ať si najde jiné rodiče. Sbalte jí do kufříku hračku a pyžamo a ven s ní. Bude se vtekat, ale v jednu chvíli otočí. Jak má mít důvěru v to, že ji ochráníte, když se jí bojíte i vy sami???

Vyhazovat dítě z bytu, když si neví rady samo se sebou? To se mi nezdá jako dobrý nápad. Syn čas od času taky zlobí, když není po jeho, ale zabere na něj jen neječet a v klidu mu říct, že se mi jeho chování nelíbí. Neubližuje teda zvířatům a při nákupu sedí jak pecka na košíku, ale zlobí hlavně doma. Což si myslím, že schválně přitahuje na sebe pozornost nás dvou. U babičky to nedělá. Nebo když je s ním jen jeden z nás.

Verun83
Echt Kelišová 7885 příspěvků 33 inzerátů 01.04.18 07:08
@Sofie92 píše:
Tak to bych nedala. Nejsem zastánce trestu, ale zůstává tohle by dostala tak narezano, že by si to víckrát nedovolila. Přesně jak už někdo psal vyhodila bych ji před být a řekla, že jestli se takhle chce chovat ať jde někam do lesa ke zvířátkům, že děti se takhle nechovají zabouchal bych a nepovolila neotevřely bych ani kdyby mi na dveře tloukla.

Vyhrozovat necim, co nemuzu dodrzet je opravdu krok vedle. Co kdyz se mila holcicka nastve a rekne, tak jo? Nebo si rovnou nekam odkraci? To ji pak se stazenym zadkem matka bude hledat a jen ukaze, ze holka ma fakt prevahu…

Elenloth
Závislačka 3664 příspěvků 5 inzerátů 01.04.18 07:08

Souhlasim s tim, ze potrebuje hranice. Co teda nemam rada, je vyhazovani deti at jdou pryc z bytu, to mi pripada kontraproduktivni. Myslim, ze dite musi porad citi, ze jej mate radi a ze je prijimano i kdyz se chova spatne a druha vec je, ze ho stejne nenechate odejit, takze jsou to jen plane reci. Kazdopadne je potreba ji ty hranice nastavit a protoze jste to evidentne zanedbali, bude to asi tezke a znacne neprijemne pro obe strany. Stanov si proste postup reakce na ni, treba dva tri tresty, vystupnovane a toto opakuj kdykoli bude zlobit. Budes asi muset vyuzit svou fyzickou prevahu, dokud ji mas. Dej ji treba polstar, doktereho bude moct bouchat, kdyz bude zurit. Pokud to do mdsice nezabere, zasla bych k detskemu psychologovi, treba by poradil lip.

j-p
Extra třída :D 11269 příspěvků 01.04.18 07:10

Hodila bych ji pod sprchu do studené vody aby se uklidnila. Pěkně s vámi mává a užívá si to a ještě ubližuje. :( :,( Co bude dělat ve školce? No nemáte to lehke. Nezavidim.

anivbl
Ukecaná baba ;) 1082 příspěvků 01.04.18 07:14

U nás funguje odpočítávání, začnu pomalu a nahlas (nejdřív řeknu, co má udělat), pak 3,2,1… vždycky přijdou. Ale ony vědí, že když nepřijdou, tak mají smůlu - vyvádějí u oblíkání, tak pak nejdeme ven, mlátí s hračkama místo úklidu, tak nemají hračku. A holt jsem jim občas musela plácnout na zadek, aby věděly, že to myslím vážně. Děti v tobě prostě musí vidět autoritu. A u mojí 3,5 leté ještě při opravdu obrovském amoku zabírá ji obejmout, říct ji potichu do ucha, že ji vlastně rozumím, mám ji ráda, ale takhle to nejde.

rozumbrada
Extra třída :D 13667 příspěvků 01.04.18 07:15

Já v podobných momentech přepínala do velmi autoritativního modu výchovy :lol: servala jsem je a dostaly na zadek, že jsem se sama sebe bála. Po těchto akcích me škrábalo v krku a bolela ruka, ale zakrátko naštěstí stačilo říct Vztekej se potichu, tady nikdo nebude hlasitě křičet, nebo budu zla máma!
Píše se o náhradních způsobech ventilace vzteku - jakože busit do polštáře, pocmarat výkres. To se u nás neujalo vůbec. Chodily si pobrecet do postele.
Bodání pastelkou je podle mě touha po pozornosti. Mne to nedělaly, manzelovi ano. To časem taky bude dávat najevo jinak.

Anonymní  01.04.18 07:15

@j-p presne tak. kamarádka mela doma podobný exemplář. takze ji jednou postavila do sprchy a osprchovala studenou vodou. a byl klid. priste kdyz to na holku slo, stacilo ji varovat ze ji opet osprchuje.

alisekR
Závislačka 4657 příspěvků 01.04.18 07:22

Mám pocit, že dneska rodiče dovolí dětem vše. Ať už pod tlakem dnešní doby a nebo nevím. Ale děti ztrácejí zdravý respekt z dospělého. Pak přijde takové dítě do školy a napadá učitelku a děti. To jsem si nevymyslela, to je realita třídy kam chodí moje dcera. Mají tam dvě takové děti. :roll: takže myslím, že v tomto případě studená sprcha a nebo vrbova metlička je velmi dobré řešení. Každé dítě projde obdobím vzdoru, ale tohle je nezvladnuta výchova a nastavení mantinelu.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Dětské hrnečky pro 1 000 maminek. Získejte ten svůj!

Máme pro vás unikátní akci. Philips Avent rozdává maminkám na eMiminu 1 000... číst dále >

Poradna: Život v manželově domě je peklo

Vy podáte dotaz, my vám na e-mail pošleme odpověď s praktickými tipy. Rady... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s Františkem Strakou: Nemít rodinu, dopadl jsem jako Pergl

František Straka (59) je bezpochyby jednou z nejzajímavějších postav českého... číst dále >

Velká očekávaní ohledně filmu Dukla 61: Něco tak dobrého ČT neudělala!

Je 7. července 1961 a v havířovském dole začne hořet. Nejdřív je cítit pach... číst dále >

Články z Ona Dnes

Tajemství účesu vévodkyně Meghan. Rovná si vlasy speciálním keratinem

Její vlasy vypadají vždycky perfektně. Hladké a lehce vlnité ji poletují... číst dále >

Rakovina číhá i tam, kde ji nečekáte. V kávě, podprsence nebo na grilu

Ročně v Česku zemře na rakovinu více než 27 tisíc lidí. Drží se tak na druhém... číst dále >

Reklama