Založení eshopu s masážními oleji

25.5.20 16:47

Založení eshopu s masážními oleji

Dobrý den, je mi 19 a ráda bych si ke studiu SŠ oboru masér sportovní a rekondiční založila eshop s masážními pomůckami, konkrétně oleji. Ráda bych si samotné oleje míchala doma sama. Ale nevím, jak to udělat se zařízením živnostenského listu. Je potřeba vlastnit nějaký certifikát, nebo tak něco, či to spadá pod volnou živnost?

Příspěvek upraven 25.05.20 v 16:53

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3825
25.5.20 16:52

Chceš si otevřít eshop, ale zjevně vůbec nic o tom nevíš. S někým se poraď, prověř si místo na trhu, jaká je po zboží poptávka atd atd, ať za měsíc nepřestaneš fungovat.. vyhlídky a sny jsou jedna věc, realita věc druhá. A najdi někoho, kdo ti bude eshop spravovat - ohledně gramatiky, tím nerýpu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.5.20 16:57

@Kolarkaa Rýpání mi nevadí, každý někdy děla chyby. Tu, kterou jsem našla, jsem opravila. Ale bylo by příště super napsat, kde konkrátně jsem gramatickou chybu udělala :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1060
25.5.20 17:34

Řekla bych, že pokud si je chces míchat sama, tak musíš mít papír o jejich nezávadnosti. Ale co přesně neporadím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1080
25.5.20 17:53

Být tebou, zašla bych se zeptat přímo na živnostenský úřad, pod který spadáš, jestli ti na to živnosťák na volné živnosti stačí, případně jaké další náležitosti musíš splnit (případně jim můžeš napsat email nebo dopis a budeš to od nich mít i na papíře pro případ, že bys měla kontrolu a oni se točili na tom, že ten, kdo tě kontroluje, má jiný výklad), protože pokud budeš mít kontrolu, budeš ji mít právě z toho místního, ne z žádného jiného živnostenského úřadu. Já mám dojem, že samotná výroba by měla být volná živnost, nicméně pravděpodobně budeš potřebovat nechat provést zhodnocení bezpečnosti a zaregistrovat to jako kosmetickej přípravek a samozřejmě budou muset být produkty řádně označeny. Ale radši si to ověř přímo u úřadů, ať se pak nedivíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
26.5.20 10:09

Budeš potřebovat prostory pro výrobu, které budou sloužit pouze k tomuto účelu a tyto prostory nechat zkolaudovat, určitě neprojde, že oleje vyrábíš doma v kuchyni. Hotový přípravek musí projít zhodnocením bezpečnosti, pak se musí tzv. notifikovat na hygienické stanici a registrovat jako nový kosmetický přípravek. K tomu je třeba splnit spoustu předpisů. Upřímně, není to žádná sranda. Pak je otázka jak se ti podaří dostat produkt na trh. Pouhým spuštěním e-shopu se objednávky nepohrnou jako na běžícím pásu, bude třeba desetitisíce na propagaci výrobků. Spíše zkus zpočátku prodávat produkty od už zavedených výrobců a jak uvidíš, že to jde na odbyt, tak potom můžeš vyrábět vlastní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat