Zaměstnání při rodičovské dovolené

1
25.5.20 21:49

zaměstnání při rodičovské dovolené

Dobrý den, chtěla bych poprosit o váš názor. jsem na rodičovské dovolené a mám u zaměstnavatele smlouvu na dobu neurčitou. rodičák mi končí letos 10/2020. mám možnost nastoupit již od začátku června do práce, ale tam po mě chtějí, abych dala stávajícímu zamětnavateli výpověď. je to vážně nutné? je možné uzavřít smlouvu DPP? děkuji za rady. nepřijdu o rodičák když změním zaměstanvatele?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3749
25.5.20 21:54

O rodicak nepřijdeš. Pokud pujdes do jiné práce, tak by si stejně nejpozději červenec/srpen musela dát výpověď takže o ten 1 měsíc dřív už se fakt nic nestane. DPP ti dát můžou, ale jestli tě chtějí na plný úvazek, tak proč to komplikovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5337
25.5.20 22:05

@RMal zaměstnaneckých poměrů můžeš mít kolik chceš. Takže klidně můžeš být na RD z jedné smlouvy od jednoho zaměstnavatele a pracovat pro jiného také na HPP. Jen je potřeba ohlídat, aby předmět činnosti byl jiný, to bys pak potřebovala souhlas původního zaměstnavatele. O RP nepřijdeš, pokud je dítěti víc jak dva roky. Počkala bych s výpovědí až po ukončení zkušební doby u toho nového, pokud to tedy časově vychází.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4188
25.5.20 22:05

@RMal není nutné dávat výpověď, můžete být na RD u jednoho a dělat u druhého. I na DPP je to jedno, všechno je možný a o rodičák nepřijdete, ten s tím nijak spojený není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama