Zaměstnavatel neposlal OCR na sociálku

Anonymní
30.5.20 15:40

Zaměstnavatel neposlal OCR na socialku

Zdravím,
K poslednímu dubnu jsem končila v zaměstnání. Od 22.4 jsem nastoupila na OČR, protože mám tři malé školáky.
Teď jsem na socialce zjistovala, proč mi ještě nic nedorazilo a oni mi napsali, že žádné papíry nepřišli. Neodeslali jim žádost o ocr.
Jak je můžu donutit to tam poslat?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

493
30.5.20 15:59

A vy jste zaměstnavateli dodala výkaz péče za duben?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9719
30.5.20 16:21

Takže jsi 22.4. odevzdala Žádost o ošetřovné, a 30.4./začátkem května jsi odvezdala Výkaz péče o dítě, a zaměstnavatel toto neodeslal? Když ses zaměstnavatele zeptala, tak ti na to řekl co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1727
30.5.20 16:37

Tak ještě si můžeš jít do práce ten výkaz potvrdit a odnést si ho na OSSZ sama. Celkově nechápu ty obstrukce o OČR. Zavřou školy, povinně, všem a člověk musí nosit kdejaký papíry. Třeba příjem - hlavně že se posílá daňové přiznání každý rok. Potvrzení od školy - to je snad naprostá zbytečnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.5.20 16:54

Zaměstnavatel tvrdí, že to určitě udělal.
Ekonomce jsem odevzdala všechny části, co bylo potřeba a nic neposlali.
Neposlali ani zahájení čerpání, prostě nic. Teď jsem chtěla posílat výkaz péče za květen a zjistím, že tam nemají ani to, že na očr jsem.

• Nahlásit
  • Citovat
493
30.5.20 16:59

Tak zahděte za mzdovkou, že chcete potvrzení o odelání (mohli poslat datovkou, emailem se zaručeným podpisem nebo poštou), a mohli to poslat až po uzavření výplat za duben, někde to tak dělají a dohromady s poštou, to tm fakt ani ještě nemusí být.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9719
30.5.20 16:59
@Petula306 píše:
Tak ještě si můžeš jít do práce ten výkaz potvrdit a odnést si ho na OSSZ sama. Celkově nechápu ty obstrukce o OČR. Zavřou školy, povinně, všem a člověk musí nosit kdejaký papíry. Třeba příjem - hlavně že se posílá daňové přiznání každý rok. Potvrzení od školy - to je snad naprostá zbytečnost.

Tak zaměstnavatel nemusí zrovna tušit, jestli mají jeho zaměstnanci děti a jakého věku. Nějak nechápu, proč když zaměstnanec zavolá zaměstnavateli, že nepřijde do práce, protože je na OČR, by zaměstnavatel měl nějak dohledávat, jestli to tedy je nebo není omluvená absence. Nebo by mu měl bezmezně věřit? Není pro zaměstnavatele podstatně příjemnější, když mu zaměstnanec pošle Žádost o ošetřovné, která je školou potvrzená a zaměstnavatel tak ví, že má zaměstnance omluvit a jeho žádost je legitimní? Stejně tak příjem, vždyť se to počítá z posledního zaměstnání, když někdo pracuje někde půl roku, tak je asi logické, že mu účetní vyplní příjem, a na základě toho je mu to vyplaceno. Opravdu si myslíš, že by bylo jednodušší dohledávat údaje z daňového přiznání? A když někdo rok předtím žádné přiznání neměl, tak co?
Sorry, ale vidíš obstrukce, přitom navrhuješ řešení, které vyvolá obstrukce podstatně větší :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8914
30.5.20 17:12
@Petula306 píše:
Třeba příjem - hlavně že se posílá daňové přiznání každý rok.

tak třeba zrovna klasické OČR je pouze pro zaměstnance a zaměstnanci nemají povinnost podávat daňové přiznání :nevim: pro OSVČ, kteří naopak daňové přiznání podávají, byla dávka přiznána výjimečně kvůli koronakrizi a pokud jsem dobře postřehla, tak ani nejde přes OSSZ, ale má ji na starosti tuším ministerstvo pro místní rozvoj tak nebo tak něco :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.5.20 17:15
@Petula306 píše:

To nemůžu, potvrzení od školy a vše ostatní jsem již zaměstnavateli předala.

• Nahlásit
  • Citovat
6201
31.5.20 09:10
@Anonymní píše:
Zdravím,
K poslednímu dubnu jsem končila v zaměstnání. Od 22.4 jsem nastoupila na OČR, protože mám tři malé školáky.
Teď jsem na socialce zjistovala, proč mi ještě nic nedorazilo a oni mi napsali, že žádné papíry nepřišli. Neodeslali jim žádost o ocr.
Jak je můžu donutit to tam poslat?

Co jsem četla v různých účetních diskuzích tak tento případ se stal více lidem. Mzdovka vše správně odešle, má i potvrzení o tom, že to OSSZ převzala. A na OSSZ tvrdí, že nic nemají. Několik účetních psalo, že posílali dokonce několikrát, OSSZ pořád nic nemá. Kde je chyba, nikdo neví. Podej podnět k prošetření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama