Reklama

Zamlklé těhotenství - revize

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Janita3
Povídálka 28 příspěvků 30.08.18 16:46
Zamlklé těhotenství - revize

Ahoj holky, nikdy by mě nenapadlo, že toto potká i mě. Je nás tu tolik… Než se to ženy týká asi žádnou z nás nenapadlo, jak časté je ZT. Jsem totální pesimista a jednou, jedinkrát jsem vážně měla dobrý pocit, že něco vyjde… Kontrola v 7tt potvrdila těhotenství, jako laik i já na ultrazvuku viděla, jak ve mě vzniká nový živůtek a srdíčko mu buší o sto šest. Je to vážně tak strašně krásný, nepopsatelný pocit. Už od šestého týdne jsem zažívala celodenní nevolnosti, časté močení… Však to znáte, naprosto běžné těhotenské příznaky. Další ultrazvuk 11tt a to byl konec. Nemohla jsem se dočkat, až znovu uvidím, jak se ve mě drobečkovi daří, ale totální opak - srdíčko nebilo… Hned jak jsem se podívala na monitor, bylo jasné, že je něco špatně. Paní doktorka jen řekla „Paní J. je mi to moc líto…“ Další slova mé opravdu báječné paní doktorky, už si nevybavím, jen ten svůj obrovský šok, že jsem o mimi přišla. Hned druhý den revize, mimi se přestalo vyvíjet už v 9tt. Naprosto žádná, jediná známka, že by bylo něco špatně. Toto nemohu pořád rozdýchat, dva týdny vě mě to drobátko už nežilo, jak je možné, že jsem nic nepoznala? Jsem už týden po zákroku, objevili se u mě však pooperační komplikace. Jelikož jsem letos v lednu podstoupila i konizaci děložního čípku, ten uzavřel se po zákroku dříve, než měl. Zdravotně se dá však člověk časem do kupy, ale smířít se, nebo spíše snažit se jít dál bude určitě mnohem delší běh. Vše zvládám jen díky tomu, že mám naprosto báječného manžela, který při mě stojí. Snažím se být moc silná, hlavně kvůli němu. Myslím si, že hodně z nás si neuvědomuje, jak moc taková ztráta zasáhne i muže. Proto buďme vděčné, za ty báječný chlapy, kteří nám jsou oporou a buďme tu pro ně i my. Toto bylo naše první těhotenství (je mi 31 let) podařilo se přirozeně čtvrtý měsíc volného snažení. Určitě se pokusíme o mimi znovu, až to bude možné. Mám hrozný strach, že to ani podruhé nevyjde. Stále dokola pročítám různé diskuze, jak zvládnout další těhotenství po potratu. Nejvíce se bojím, že tím strachem jen dalšímu mimísku akorát ublížím… Mám dny, že bych se nejraději někam zahrabala a vylezla, až bude vše za mnou. Jiné dny zase celkem zvládám a říkám si, prostě se tak mělo stát, děťátko by nebylo v pořádku. Když pročítám mnoho dalších diskuzí, strašně moc a moc obdivuju sílu maminek, které prošly ztrátou již ve vysokém stádiu těhotenství. Posílám úplně všem, které jsme si tímto musely projít mnoho sil a víru, že se k nám mimi znovu vrátí a vydrží v nás až do úplného svého začátku tady na tom světě :srdce: Děkuji moc všem za přečtení, cítila jsem, že se z toho potřebuji prostě vypsat.

Přečtěte si článek: Zamlklé těhotenství: Jaké jsou příznaky a příčiny?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

renorejnz
Povídálka 44 příspěvků 30.08.18 17:00

Ahoj, je mi to velmi líto, bohužel mě před týdnem potkalo to stejné, plod se vůbec nevyvíjel, u mě to bylo afetální plodové vejce, byla jsem v 9tt, byl vidět jen gestační váček. Byl to velký šok, další den hned do nemocnice na revizi, pár dní předtím mě pobolívalo břicho a trochu jsem krvácela,tak trošku jsem tušila, že je něco špatně. Ale do té doby nic.. teď už jsem na tom psychicky o něco lépe, snažím se myslet pozitivně, budeme se za par měsíců pokoušet znovu. Jasně, bude tam pořád strach, že se to znovu nepodaří, to vím už teď. Ale věřím, že se to povede. Vše má svůj důvod, nás s partnerem to dalo ještě více dohromady, miminko chceme ještě víc. A jak se říká, co tě nezabije, to tě posílí. Držím pěsti, aby ses z toho brzy dostala. :kytka:

Qadra
Stálice 57 příspěvků 30.08.18 17:13

Janita chápu jak se cítíš.Ta bezmoc a bolest,která zůstala ale časem bude menší a menší a bude to lepší a lepší.Mám za sebou potrat v listopadu v 5 týdnu,kdy jsem potratila doma.Tenkrát jsem však věděla že je něco špatně.Test nesílil a hcg klesalo.Další potrat jsem prodělala v březnu v 9 týdnu,ale vývoj se zastavil v 7 týdnu.Pod­stoupila jsem tentokrát revizi a po psych.stránce jsem byla zlomená..Otěhotněla jsem v červnu a v červenci opět potratila v 7 týdnu a po psych.stránce jsem to kupodivu ustála.Nevzdáváme to a navštívili CAR.Snad se podaří ještě…Posílám hodně sil

Katkafaj
Stálice 61 příspěvků 1 inzerát 30.08.18 17:29

Ahoj, to je mi líto. Vím, jak se cítíš:-(pár dní před narozeninami jsem zjistila že čekám mimi.
V únoru 2014 v 8tt-9tt jsem musela taky na revizi. Měla jsem těhotenství se vším všudy, žádná známka toho, že je něco špatně :,(.V nemocnici mi brala sestřička krev a přitom mi říkala, to se stane ještě jednou dvakrát. Ještě více mě to zasáhlo. Měsíc, možná dva jsem probrečela(jen když muž nebyl doma),psychicky jsem byla na dně.
Na venek jsem byla silná, ale uvnitř ne. Muž mi byl celou dobu oporou.
Ještě v roce 2014 jsem otěhotněla a to jsem zjistila tři dny před Vánoci.
Teď tady pobíhá zdravá a hodně živá princezna, která v sobotu oslaví svoje třetí narozeniny.
Takže děvče, hlavu vzhůru, užívejte, nemysli na dítě, ten pravý čas jednou přijde :kytka:
A Vám všem které jste to prožily tak přeju ať se to povede :mavam:

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2020 příspěvků 30.08.18 18:19

Moc me to mrzi :hug: ja takto otehotnela a v 5tt prodelala SP, obrecela jsem to, ale nebrala to nejak tragicky - proste prisla opozdene MS (u dr jsem nebyla, jen pozitivnich nekolik testu, silicich) . Hned dalsi mesic se opet zadarilo a nasledoval strach…vse dobre, :srdce: tlouklo a ve 12tt na screeningu nam rekli, ze ma miminko otok telicka a vysoke NT. Nasledoval odber klku a cekani a strasny strach…stale tlouklo :srdce: a my porad doufali…otok se snizoval…vysledky z genetiky vsechny v poradku..velika nadeje…bohuzel na kontrole v 17tt srdicko jiz netlouklo…nas­ledoval vyvolavany porod + revize…beznadej, slzy a 3 mesice pauza od snazeni, snazila jsem se telu dat maximum…mam uzasneho manzela, takze jsme to zvladli a moc nas to posililo :srdce: …hned po 3 mesicich se napoprve zadarilo a ted tu u sebe mame zdravou uzasnou temer 3 mesicni holcicku :srdce: pokud si ale clovek necim takovym projde, je to bolestive…pobrec si, ale nevzdavej to :hug: moc preju, at se zadari :kytka: nase malicka je ted pro nas to nejcennejsi, co mame, a strasne si vazime toho, ze ji mame :andel:

Keshi
Ukecaná baba ;) 2120 příspěvků 30.08.18 18:24

@Janita3 Ahoj. Moc mě to mrzí. :hug: Já se po zamlklém utěšuji tím, že se dušička vrátí, až bude silnější a připravenější. Je dobré se vypovídat, klidně i jen tady. To, že v tom člověk není sám, dodává sílu. My si to miminko vybojujem, všechny! :pankac:

lachtanice86
Kelišová 5706 příspěvků 30.08.18 18:26

@Janita3 zažila jsem to před 2lety. V 11tt vše ok, odběry krve na screening. A za týden na prvním screeningu, kde byl i manžel, nic. Ticho. Byla jsem na dně. Asi proto že jsem před tím zažila i potraty. No a teď zatím, ťuk, ťuk jsem 28tt. Ono to přijde.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 7619 příspěvků 30.08.18 19:53

Letos v březnu jsem též musela na revizi v 10tt kdy plod odpovídal 6+2tt bez srdeční akce. Ihned po šestinedělí jsem neplánovaně otěhotněla a jsem na konci 20tt vše v pořádku, miminko si vesele kope.
Nad vodou mě držel v tu dobu 17m syn, začala jsem hubnout, jezdili jsme na výlety, nebyl čas myslet na ovulaci, poslední MS 15.4 přesně měsíc po revizi, 30.4 první a jediný sex po šestinedělí a 17.5 jsem rozklepaná držela pozitivní test, bála jsem se co se řekne a ten byl nadšený a říkal že kdyby tělo nebylo připravené tak k těhotenství nedojde. Držím palce a věř že strach jsem měla a mám pořád, teď už jsem trochu klidnější když cítím pohyby, ale stejně se před každou kontrolou klepu strachy..

Janita3
Povídálka 28 příspěvků 30.08.18 21:13

Holky jste báječný, moc Vám děkuji za podporu :hug: Jsem ráda, že existují takové diskuse, kde se člověk může vypsat. Je to těžké o ztrátě miminka s někým mluvit, je to čerstvé… Však to určitě znáte. Hned další den po revizi jsem nastoupila znovu do práce. Prostě jsem musela něco dělat, něčím se zaměstnat. Mám samé chlapáky v práci, jsou báječný, ale nevědí, jak se ke mě chovat… O těhu věděli, měla jsem od šestého týdne nevolnosti a bylo jim jasné proč a moc nám děťátko přáli. Přesně, snažím se být na venek silná, ale uvnitř prázdná a sama i když mám opravdu úžasnýho manžela, který je tu se mou a pro mě. Vaše příspěvky mi moc pomáhají, jste ženské a víte, čím si procházím. Vaše rekce mi dávají sílu a naději, že to jednou určitě vyjde :)

@renorejnz je mi moc líto, že si také procházíš tím, co já. Budu nám oběma držet palce, aby nám letošní Ježíšek nadělil fotečku z ulrazvuku, nebo alespoň vytoužené dvě // :D

@Qadra jsi úžasná a moc silná, projít takovou bolestí třikrát. Moc přeju aby tvé další těhu bylo naprosto bez komlikací.

@Katkafaj a @Kukacka123 moc Vám děkuji za reakci. Dává mi to naději, že po tom čím jsme si prošly se jednou vytouženého mimi přeci dočkáme.

@Keshi myslím si úplně to samé, až bude mimísko znovu připravené a my též, jeho dušička se k nám vrátí.

@lachtanice a @kristyna holky Vám strašně moc přeju, aby miminka v bříšku spokojeně rostla až do doby, než přijde jejich správný čas.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 7619 příspěvků 30.08.18 21:22

@Janita3 určitě se brzy dočkáš, jen co bude tělo a dušička připravené :srdce: chápu jak Ti je, já znala jak pojem ZT i SP ale říkala jsem si bože to já nezažiju první těhotenství bez problémů, tak proč by ne druhé a ono houby a věř, že když se pak svěříš , dozvíš se kolik holek v okolí si tim prošlo, je to smutný, ale i to smutný patří k životu a jak říkám, ten strach je tam pořád a dokud nebudu mít zdravé dítě u sebe v náruči tak v klidu nebudu, i když pohyby mě uklidňují :)

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2020 příspěvků 30.08.18 21:28

@Janita3 :hug: myslim na tebe…ja si taky rikala, ze miminko nebylo zdrave a takhle to bude lepsi, i kdyz to moc bolelo :?…a ze pak k nam zdrava dusicka prijde, az bude ten spravny cas…a ten byl nastesti velice brzy :srdce: ale bala jsem se pak cele tehotenstvi az do porodu kazde kontroly nebo vseho podivneho :mrgreen: moc ti preju, aby jsi brzy nasla // na testu :kytka: a jak pise @Kristyna.Vechto­va, kdyz pak o tom s nekym mluvis, zjistis, kolik zenskych si tim samym nebo necim podobnym proslo take…ja se az divila, kolik takovych zenskych je v mem pomerne blizkem okoli ;) malokdo o tom chce mluvit, je to citlive tema…drz se :hug:

Příspěvek upraven 30.08.18 v 21:30

lachtanice86
Kelišová 5706 příspěvků 30.08.18 21:29

@Janita3 díky. Já si nikdy zt nepřipouštěla a stejně mě to potkalo. Říkej si že to tak mělo být. A až bude správný čas dockas se

Zara.Ray
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 30.08.18 21:38

@Janita3 v první řadě bych chtěla říct že i mě je to líto :(. Mě se tohle stalo před rokem půl. Naše kimu bylo po IVF. První kontrola ukázková a druhá nic. Jen prázdno. Druhý den revize. Od té doby se nezadařilo. Jeden den jsem v pohodě a pak se to otočí a říkám si proč. Ono to tak mělo prostě být. U nás to bude přijde znovu nebo ne. To už nevím. Ale tobě držím palce a věřím že se zadaří brzy když se první zadařilo taky po krátké době :)

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 7619 příspěvků 31.08.18 08:07

@Kukacka123 přesně tak, ve skupině co máme stejně staré první děti, se to holkám co chtěly druhé taky stalo a hned všem třem co se snažily o druhé a dokud jsem se jim nesvěřila co se stalo tak bychom si to taky vzájemně neřekly, je jasný že na potkání to každej neřekne, ale holky mě hodně povzbudily že vlastně všechny do 3m otěhotněly :) držím palce aby to brzy vyšlo a proběhlo bez komplikací :hug:

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2020 příspěvků 31.08.18 08:15

@Kristyna.Vechto­va casto slycham, ze se to deje pri snazeni o druhe miminko :think: tak az se jednou budeme snazit o druhe, snad to bude v pohode…snad jsme si to vybrali ted :mrgreen: preju pohodovy zbytek tehotenstvi ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama