Potrat, jste pro nebo proti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.18 16:47
Potrat, jste pro nebo proti?

Zdravím, docela mě zajímá toto téma ale jste pro potrat nebo by jste to zakázali? Já jsem třeba pro potraty protože lepší je pár potratů než aby jste to dítě dali do baby boxu atd. Sama jsem byla v 15 těhotná tak jsem šla na potrat. Zajímá mě váš názor, budu ráda za každou odpověď :palec:

Přečtěte si článek: Jaké jsou příznaky potratu? Kdy další otěhotnění?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

vjerunqa
Závislačka 3172 příspěvků 24.08.18 16:50

Obecně jsem pro dobrovolnost. Osobně proti potratům.

verujan
Kecalka 208 příspěvků 24.08.18 16:51

Nejlepší je vůbec neotěhotnět, pokud dítě nechci, tak používat antikoncepci.
Jako nejkrajnější řešení - jsem pro potrat.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29261 příspěvků 24.08.18 16:52

tady bude ještě veselo :mrgreen:

LLenule111
Závislačka 3400 příspěvků 3 inzeráty 24.08.18 16:53

Dát dítě do baby boxu je třeba kolikrát lepší varianta, než ho třeba vyhodit do popelnice..Bohužel se to děje.

Ou
Kelišová 5394 příspěvků 24.08.18 16:54

Zakázat potraty není řešení vedoucí k ochraně životů - jedinné k čemu to vede je k nelegálním potratům se všemi riziky.

Potraty efektivně snižuje dostupná antikoncepce, včetně pilulek po a zvyšující se životní úroveń. Všude po světě. Dost tomu napomůže případná dostupná sociální síť pro nechtěně těhotné a to že případné nemanželské dítě není problém ani společenský, ani ekonomický, ale statisticky podstatné to zas až tak není.

Čistě za mně - na potrat bych nešla a to ani v případě nepříznivých genetických výsledků, ale zakazovat potraty je tmářství nejhoršího druhu.

Příspěvek upraven 24.08.18 v 16:56

Anna766
Hvězda diskuse 72016 příspěvků 24.08.18 16:55

Nejsem pro potrat jako takový.Určitě ne jako formu antikoncepce.
Dokážu pochopit potrat jako řešení nechtěného těhotenství např. po znásilnění,vážné zdravotní důvody a podobně.

Markéta80
Hvězda diskuse 40418 příspěvků 24.08.18 16:55

on potrat není zase taková sranda, nešla bych dobrovolně nikdy. Zažila jsme samovolný a stačilo :? To co dělají ostatní je mne fuk. Chtělo by to trošku zodpovědnosti a hned by bylo na světě lépe ;)

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1139 příspěvků 24.08.18 16:55

osobně bych na potrat nešla (aspoň se zdravým dítětem ne), ale chápu, že někdy je těžké řešit to jinak.. ovšem se.ou mě ženské, co se jim nechce řešit antikoncepce a chodí na potraty třikrát za rok

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20066 příspěvků 24.08.18 16:56
@Burj Chalifa píše:
tady bude ještě veselo :mrgreen:

si mě předběhla… :lol:

Zakladatelko, diskusí na tohle téma, a to i dost vášnivých, je tu spousta, sis mohla počíst jedna radost, takhle jen víříš vášně na ožehavém tématu…
Jinak přesně jak psala @vjerunqa obecně jsem pro, aby si to žena mohla sama rozmyslet, osobně bych s tím měla dost problém. Ale dokážu si představit hned několik situací, kdy by mi to přišlo jako nejlepší řešení.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.18 16:59

V dnešní době obrovských možností antikoncepce mi to přijde dost zbytečné řešení. Osobně znám jen jednu osobu, která toto podstoupila, ačkoliv měla pro dítě ideální podmínky - manžela, finanční zabezpečení, práci na dobu neurčitou, hlídací babičky, ale prostě chtěla jen jedno dítě a to už měla. Otěhotněla bez ochrany, pouze přerušovaná soulož. Z mého pohledu nepochopitelné. Výčitky každopádně nemá a normálně chodí i do kostela 8o Takže jako rozhodně tomu nefandím, ale pokud to ušetří nějaké dítě od strádání/týrá­ní/nevímčeho tak budiž.

Overlook
Kecalka 307 příspěvků 24.08.18 16:59
@Anonymní píše:
Zdravím, docela mě zajímá toto téma ale jste pro potrat nebo by jste to zakázali? Já jsem třeba pro potraty protože lepší je pár potratů než aby jste to dítě dali do baby boxu atd.Sama jsem byla v 15 těhotná tak jsem šla na potrat. Zajímá mě váš názor, budu ráda za každou odpověď :palec:

8o V čem je to jako lepší, to by mě ohromně zajímalo. Vůbec nejlepší je umět v 15 používat antikoncepci, abych na žádnej potrat nemusela. Když už se musí hned sexovat.

Janli
Kelišová 6244 příspěvků 24.08.18 17:00

To myslíš, že je lepší dítě zabít než ho dát do babyboxu a dát mu šanci na šťastný život a rodinu? :roll: Divný myšlení… Škoda, že jsi se v patnácti místo sexu nevěnovala více studiu. Jednak by jsi se dozvěděla něco o antikoncepci a navíc by jsi nenasekala v jednom krátkém příspěvku tolik hrubek.
A k otázce:
Ano, jsem proto, aby žena mohla o svém těle rozhodovat sama.

Emimin7
Echt Kelišová 9358 příspěvků 24.08.18 17:01

Do konce sedmého týdne těhotenství pro potrat. Začátkem sedmého týdne proti.

Wani
Závislačka 3300 příspěvků 24.08.18 17:01

Jsem pro-choice, tudíž aby byly potraty legální a rozhodovala o tom pouze daná žena. Jsem též dost silně pro propagaci zodpovědného přístupu k sexu.
Btw. zrovna baby box považuji za lepší věc než ten potrat.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedmiletý David žije díky novým játrům od dospělého dárce

Davidu Švestkovi je teprve sedm let a už strávil v nemocnici více času než... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >