Zánět močáku, co s ním?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pajinka222
Povídálka 24 příspěvků 09.05.19 05:22
zánět močáku co s nim

Dobry den uz asi sesty den mam zanet mocaku vzdy rano si dam brusinkovy caj a na chvilku je to lepsi ale vecer a k ranu zase chodim casto curat a moceni casto pali prosim nejaka rada? nechci zustavat doma na antibiotikach :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Cenarius
Kecalka 364 příspěvků 09.05.19 05:29

Muzete jeste zkusit kyvadlo internetove vedmy.

A ted vazne, tohle neni moc sranda na to, aby to clovek lecil svepomoci doma a mel by mazat k doktorovi.

Ijen
Ukecaná baba ;) 1692 příspěvků 09.05.19 05:34

Sest dni je uz dost dlouho. Kdyby to bylo od vcera tak poradim brusinkovy extrakt v tabletach pripadne v kombinaci s manosou a urologicky caj doplnkove hlavne kvuli pitnemu rezimu. Zpocatku se to podchytit da.

Pajinka222
Povídálka 24 příspěvků 09.05.19 05:52

Takze uz navsteva lekare co :,(

Kari-nka
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 9 inzerátů 09.05.19 05:55

Já za sebe doporučuji Maxibrusinky z lékárny, ale 6 dní trápení už je docela dost, takže bych šla spíše k doktorovi. Mimochodem i s antibiotikama se dá chodit do práce, také jsem tak chodila, když není vyhnutí, tak bohužel. Hlavně být v teple a hodně pít.

debra.morgan
Echt Kelišová 8223 příspěvků 09.05.19 05:57

Tak já s antibiotiky na mocak doma nebyla, ale neměla jsem žádné problémy. Můžeš zkusit blokurimu. Ale šla bych k doktorce.

smudlinky
Závislačka 2690 příspěvků 299 inzerátů 09.05.19 06:13

Šestý den je dlouho, takže pokud se neléčíš něčím volně dostupným z lékárny- např. urinal akut šla bych k lékaři. Co mi hodně pomohlo kromě zmíněného je blokurima. Doporučila mi ji lékařka, když jsem měla podobné problémy a v moči mi nic nenašli. Důležité je také dost pít a pokud možno být v teple.

Barbora505
Povídálka 23 příspěvků 09.05.19 06:31

Mě zabral vždy Urinal akut.. dá se koupit v lékárně.. stoji sice kolem 300,– ale většinou už po 2 tabletach ty příznaky ustoupili.. jinak pomáhá být v teple a hodně pít..

Janičcka92
Zasloužilá kecalka 837 příspěvků 09.05.19 06:48

@Pajinka222 zkus si koupit swiss brusinky, ty mi vždycky pomohly. Ale jen když jsem cítila, když se k něčemu schyluje. Když už jsem měla regulérní zánět tak vždycky raději antibiotika. A taky jsem nebyla doma :mavam:

freeport
Ukecaná baba ;) 1155 příspěvků 09.05.19 06:49

@Pajinka222 ja tedy nikdy nevylecim jinak, nez antibiotikama.ale normalne finguju a chodim do prace.

Kriss Tina
Extra třída :D 10172 příspěvků 09.05.19 06:56

6 dní je dost, antibiotika můžeš brát i při prácovním provozu, to neznamená že je dostaneš a automaticky musíš na neschopenku. A jeden brusinkovy čaj denně ti zánět nevyleci.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1792 příspěvků 09.05.19 07:31

Já mám záněty močáku hodně často. Třeba jednou za 2 měsíce. A u lékaře jsem nikdy nebyla. Pro antibiotika jsem si byla jednou, stála 500,– a bylo mi po nich tak šíleně zle, motala se mi hlava, bylo mi na modlení, měla jsem co dělat, abych se nepozvracela, že jsem si jich vzala a pár a zbytek letěl do koše. Měla jsem doma tenkrát 1,5 leté a půl roční dítě, takže jsem se válet nemohla. Každopádně to řeším tak, že si dám tyhle tabletky a do pár minut už nic necítím. :palec: Dělám to tak už roky a bez nich nevystrčím nos z domu :lol:

Vercsi148
Kecalka 339 příspěvků 09.05.19 07:57

Na záněty močáku jsem trpěla hodně, nikdy mi nepomohlo nic než antibiotika…
Ale nikdy jsem nebyla na neschopence…
Dojdi k doktorce, než to bude ještě horší…

Svítící žárovka
Ukecaná baba ;) 2481 příspěvků 09.05.19 08:08

Já na záněty močáku dřív hodně trpívala. Když jsem to podchytila včas, tak pomáhal urologický čaj a hodně pít, ale opravdu hodně, ať se te všechno pořádně proplachuje.

Ale když se to už rozjelo, tak antibiotika. A teda ženský, obdivuju vás, kdo s tím dokážete normálně fungovat, či chodit do práce. Já než zabraly antibiotika, tak jsem tu dobu strávila pod peřinou s horkým termoforem na břiše, případně pod vařící sprchou. to bylo jediný, co mi trochu pomáhalo od toho šílenýho pocitu tam dole. Fungovat jsem nebyla schopná.

kaminky
Kelišová 6974 příspěvků 09.05.19 08:29

@Pajinka222
S ATB na zánět močáku doma být nemusíš. Jednak to není nakažlivé, jednak ATB rychle zaberou a budeš se cítit zdravě, ačkoliv je musíš dobrat kvůli doléčení a aby nevznikla rezistence. Rada je tahle: vypij 2-3 urologické sypané (nejen sáčky) čaje. Vypij min. 3 litry neperlivé vody denně. Můžeš si dát i brusinkovou šťávu. Podpořit to můžeš Blokurimou a např. Urovalem, což oboje i s čajem koupíš v lékárně. Dál si taky dej do nějakého jídla čerstvý česnek. Z Atb si nech napsat snad cokoliv kromě Furantoinu a Biseptolu (či pod jiným názvem Cotrimoxazolu), po čemž ti může být pěkně zle. Klidně si to ověř na netu, že je lidem po tom blbě a taky to často blbě zabírá (ten Cotrimoxazol). Je to velmi častý problém. Pak si ještě přečti příbalový leták, jestli jsou ta ATB fakt na močák. Už jsem se setkala i s tím, že mi dr. předepsal něco, co na tento zánět vůbec není určeno. A na co dej velký pozor, je bohužel sex. Tlak při styku na přední stěnu a tím i na močovou trubici + pohyb, ti zanese bakterie do močové trubice, způsobí její podráždění a do 24-48 hod. od styku máš zánět. Proto před sexem i po sexu jdi na WC a pozor na ten tlak na přední stěnu. Po sexu si zaveď nějakou vaginální globulku nebo gel (globulus cum natrio tetraborico, feminella vagi C, Lactofeel).. Prostě něco, co ti ty bakterie vyplaví. U žen tenhle zánět často recidivuje právě kvůli pohlavnímu styku.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama