Zánět močových cest a léto

Anonymní
21.6.21 13:02

Zánět močových cest a léto

Jsem smutná. Mám nyní několik dní volna a protože jsem měla zpátky půl roku zánět močových cest, bojím se jít na plovárnu a na kolo. Můj intimní život ani nezmiňuji…Byla jsem včera na delší procházce v lese. Nevím ani, jakou si můžu dovolit zátěž. Nemám se ani s kým poradit. :(
Děkuji za anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
109
21.6.21 13:04

Zkus blokurimu, kapky lichorerisnice nebo urovaxom preventivne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1689
21.6.21 13:13

Jestli se cítíš dobře, můžeš klidně plavat i jezdit na kole. 8o Jen dej pozor na hygienu, nezůstávej dlouho v mokrých plavkách. Jestli se Ti to vrací, poraď se s lékařem, ale jinak tenhle dotaz nějak nechápu 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Velešínka
21.6.21 13:14

Ahoj, já jsem si s tím užila X let svoje. Byla jsem i na cystoskopii. Pravidelně jsem měla zánět močáku 1× měsíčně.
Pokud ho máš 2× do roka, tak je to celkem běžná frekvence u zdravé ženy, která si občas nedá pozor.

Co mi pomohlo aneb na co si dát pozor:

1. hodně pít
2. beru preventivně 1× denně uroval manosa akut
3. po sexu jít na wc
4. po koupání hned převléct do suchých plavek
5. pří sexu používat lubrikant, aby nedošlo k poraněním ze sucha
6. chodit pravidelně na wc (tzv proplachovat)

Delší procházka vůbec nevadí. Chodím třeba 20 km, ale musíš hodně pít.

• Citovat
  • Nahlásit
689
21.6.21 13:17

Mně pomohlo být extrémně opatrná při utírání po velké.. aby se opravdu nic zezadu nemohlo dostat dopředu. :oops: Ale pokud se to vrací, určitě bych se ještě poradila s doktorem. Pokud ti doktor není schopen dlouhodobě pomoct, tak bych ho změnila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
972
21.6.21 13:18

Jako žes měla před půl rokem zánět, od té doby nic a teď řešíš tohle? Nebo nerozumím dotazu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64453
21.6.21 13:19

Měla jsi zánět před půl rokem a doteď silis? Nechápu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22426
21.6.21 13:20

Kolo ani procházky nevadí, co se týče koupani, nesmíš do nějaké špinavé vody a pak se hned prevlict, ať neprochladnes. Co se týče intimního života, tak ani tam by neměl byt problém, před i po si dej sprchu a jestli se bojíš, používejte ochranu. Jinak půl roku po by tě to nějak omezovat nemělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18055
21.6.21 13:22
@Anonymní píše:
Jsem smutná. Mám nyní několik dní volna a protože jsem měla zpátky půl roku zánět močových cest, bojím se jít na plovárnu a na kolo. Můj intimní život ani nezmiňuji…Byla jsem včera na delší procházce v lese. Nevím ani, jakou si můžu dovolit zátěž. Nemám se ani s kým poradit. :(
Děkuji za anonym.

Taky nejak nechapu dotaz. Pred pul rokem problém a celou tu dobu držíš omezeni? Proč by si nemohla na kolo nebo procházku? Po koupání prevlect do suchých plavek a nevidím problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.6.21 13:27
@Velešínka píše:
Ahoj, já jsem si s tím užila X let svoje. Byla jsem i na cystoskopii. Pravidelně jsem měla zánět močáku 1× měsíčně.
Pokud ho máš 2× do roka, tak je to celkem běžná frekvence u zdravé ženy, která si občas nedá pozor.

Co mi pomohlo aneb na co si dát pozor:

1. hodně pít
2. beru preventivně 1× denně uroval manosa akut
3. po sexu jít na wc
4. po koupání hned převléct do suchých plavek
5. pří sexu používat lubrikant, aby nedošlo k poraněním ze sucha
6. chodit pravidelně na wc (tzv proplachovat)

Delší procházka vůbec nevadí. Chodím třeba 20 km, ale musíš hodně pít.

Jak dlouho už prosím bereš ten Uroval? Nevím, jestli jej můžu brát třeba rok v kuse…

Co je prosím hodně pít na procházce? Vždy si sebou beru litr a půl vody.

Nemůžu jít na kole ani se koupat, protože cítím, že ještě nemám močové cesty zahohené. Začnou mě bolet po emocionálním vypětí a po velké námaze. Včera jsem chodila tři hodiny po horách a nevím, jestli můžu jít i dnes.

Sex jsem neměla pět měsíců. Můj přítel má svatozář.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.6.21 13:28

@Velešínka Jinak za lubrikant děkuji. Koupím.

• Citovat
  • Nahlásit
9648
21.6.21 13:30
@Anonymní píše:
Jak dlouho už prosím bereš ten Uroval? Nevím, jestli jej můžu brát třeba rok v kuse…

Nemůžu jít na kole ani se koupat, protože cítím, že ještě nemám močové cesty zahohené. Začnou mě bolet po emocionálním vypětí a po velké námaze. Včera jsem chodila tři hodiny po horách a nevím, jestli můžu jít i dnes.

A doktor ti na to řekl co kdyz máš po půl roce pořád takový problémy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.6.21 13:31
@lachtanice86 píše:
Taky nejak nechapu dotaz. Pred pul rokem problém a celou tu dobu držíš omezeni? Proč by si nemohla na kolo nebo procházku? Po koupání prevlect do suchých plavek a nevidím problém. [/citac

Ano. Bojím se. Četla jsem, že tím, že sedadlo je pořád v kontaktu s tělem, tak hrozí riziko zánětu močových cest.
Bojím se svléct do plavek, natož koupat. Ležím s přítelem v posteli a bojím se svléct donaha, ať neprochladnu.

• Citovat
  • Nahlásit
22426
21.6.21 13:32
@Anonymní píše:

Nemas to spíš psychicky? Promiň tohle není normální, zánět močových cest má každý druhý člověk a za tyden se normálně funguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.6.21 13:33
@JancaS84 píše:
A doktor ti na to řekl co kdyz máš po půl roce pořád takový problémy?

Doktor (urolog) si myslí, že jsem blázen. A obvodní lékař pokrčil rameny.
Ted stojím u plovarny v našem městě a dívám se na lidi, jak se koupou.
Půjdu domů a zajedu si asi zase na ty hory. Nevím.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat