Zánět žil v těhotenství

53
9.6.21 23:34

Zánět žil v těhotenství

Ahoj holky, je tady někdo, kdo trpí na křečové žíly a udělal se mu zánět? Já jsem ve 23. Týdnu, mám na pravé noze ošklivou dlouhou křečovku a teď se mi v ní asi udělal zánět. Místo je bolestivé, teplé a zarudlé. Mažu už 2 dny heparoidem i nelepší se to. Ještě asi zkusím Lioton, prý má nejvyšší obsah účinné látky. Jinak si denně ředím krev, píchám Clexane 1× denně a před 3 dny byly výsledky na Hematologii v pořádku. Tak snad mi nehrozí hluboká žilní tromboza. Nohu oteklou nemám. Jen ta Žíla je v jednom místě bolestivá, nateklá a červená. A když vstanu, tak ta žíla hodně bolí, píchá a pálí, než se rozproudí krev. Jakmile se rozejdu, už je to lepší. Ještě užívám Detralex. A přesto všechno mám asi zánět. :( Nevím ani, s kým to řešit. Měl prosím někdo podobný problém? Jinak u nás cévní doktor má čekačku 2-3 měsíce. Nevím, jestli by mě v blízké době vůbec vzal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
302
9.6.21 23:51

Obklad s tvarohem, chladit, nohy nahoru, ale opravdu nahoru, aby byly výš než srdce, lioton, kompresní punčochy, oblékat je po té, co byla noha delší dobu nahoře. Mně se zánět udělal těsně po porodu a trvalo aspoň týden než se to začalo lepšit. Držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
vbu
728
10.6.21 05:53

No co se týče kompresních punčoch, pozor na to, zda nejsou varixy i na děloze. Potom nejsou úplně vhodné. Zkusila bych to cévní, třeba akutně vezme

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6028
10.6.21 07:10

Ja bych klidne sla na interni pohotovost. Clexane predpokladam beres nejaky slaby jako prevnci tudiz 0,4.
Nechodis nekam na internu? Ja byla se zanetem zil na pohotovosti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
10.6.21 07:50

Děkuji holky. Já už jednou na cévním byla, v předchozím těhotenství jsem to měla taky. Doktor mi tehdy udělal sono žil a řekl, že to je povrchový zánět a měla jsem mazat jen heparoidem. Punčochy mi právě moc nedoporučil, že při nošení stehenních se můžou udělat varixy právě potom na té pochvě u vchodu. Mám doma jedny přímo těhotenské přes celé břicho, ale stále mi sjíždí dolů. Vůbec přes bříško nedrží. Na hemato chodím pravidelně, v úterý jsem měla výsledky trombocyty 217, d-dimery 0,640 a anti-Xa 0,360. A prej OK. Ano, Clexane je 0,4. To mi ho i chtěli vysadit, ale domluvila jsem se s doktorkou, že bych ho raději preventivně chtěla brát dál. Tak mi vyhověla. Dnes jdu na kontrolu na GYN, koupím ten lioton a zkusím se zeptat doktorky, jak by se to dalo řešit. Dnes to mažu 3. Den a dnes už to bolí míň, hlavně když vstanu, ale červený flek tam je pořád. Snažím se hodně chodit a dávat nožky nahoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7745
10.6.21 08:18

Hlavne si to pak nech chirurgicky odstranit, je to super. Ja cekala 8 let po poslednim porodu a pak jsem litovala, ze jsem na to nesla driv. Mohla jsem mit pokoj. Jasne, po ty operaci je to hukot ale stoji to za tu ulevu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat