Zánět zubu - prý půjde ven

647
9.9.21 08:36

Zánět zubu. prý půjde ven

Ahoj.

Docela jsem ještě s nervama v šoku :mrgreen:
Včera mi zubařka řekla, že 6 dole půjde ven. Zřejmě zánět. Zub je několikrát zpravovany a prostě se prý někde stala chyba :pocitac: :zed:
Má čep, má výplň a korunku. Přesto mě poslední měsíc trápí, že sem tam bolí. Sám od sebe. Pak to zase na nějaký čas přejde. Včera zkoušela studené, ťukání na zub a nic. :mrgreen: Přitom v pondělí zase trochu bolel. Podle rtg to vypadá dle ní na zánět. A chce ho dát ven ( už včera několikrát chtěla ) a dá timplantat za 30 tisíc.

Upřímně, nechci dávat takovou cifru a nechci pryč zub. Nějaké řešení? Léčba? Zkušenosti?
Mám čas měsíc, pak mám termín zoubků ven. Upřímně, ostatní zuby mám prý v perfektním stavu, implantát tam jít musí, protože by se jinak ty okolo sypaly. Ale já to ven nechci :mrgreen:

Byla jsem i u cizího lékaře, než jsem šla ke své doktorce a ten také udělal rtg, na zub se podíval, prosmatlal. Prý odhalené krčky a dle něj zánět a vacek. Ale nejsme doktor na snímku jsme nic neviděla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
9.9.21 08:43

Já nemám dole jednu šestku, nahoře jednu pětku.. chodila jsem před lety ke staré zubařce, která moc neřešila jen trhala, ale tedy nic se mi nesype. Ty dva zuby jsou pryč už fakt roky, určitě tak 8-10 let cca.

• Citovat
  • Nahlásit
647
9.9.21 08:47

Já na té straně kousu tak že je potřebují. A hlavně nechci být bez zubu, na to jsem ještě mlad. a kamarádka nemá 5 dole a ostatní zuby se cpou na její místo, což nechci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9208
9.9.21 08:49

@Danielss Jako když to píšu já. Naprosto přesně. Taky zánět pod korunkou šestka vlevo dole. Taky mám všechny ostatní zuby bez kazu. Je to tři roky, co ji mám venku a za měsíc jsem objednaná na implantát. Horní šestka se mi propadá a sedma se posunuje. Navíc koušu skoro jenom na pravo, což je taky špatně. Můstek nechci. Implantát je jediné řešení. Platit budu 35tis, ale s tím už jsem se smířila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9208
9.9.21 08:53
@Danielss píše:
Já na té straně kousu tak že je potřebují. A hlavně nechci být bez zubu, na to jsem ještě mlad. a kamarádka nemá 5 dole a ostatní zuby se cpou na její místo, což nechci

No, mě je 48 a taky nechci být bez zubu, když mám ostatní v perfektním stavu. Jo, bez šestky se špatně kouše. Minimálně rok jsem na té straně nedokázala rozkousat nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
647
9.9.21 08:54

@Paoloska No, mě o můstků neříkala 8o doktorka nic. Prostě že vše půjde ven a dáme implantát a něco něco zmínila o půlroční provizorní nevím co a potom implantát..upřímně, 30 tisíc teď dát za zub nemám. Mám jiný plány kam dát peníze a co je potřeba platit. Zda prostě nejde nějak zub zachránit. Doktorka ta moje je ehm, docela… Co se říká vychc…a zdražila. Aspoň se to tvrdí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.9.21 08:55

Několikrát spravovaný zub a prý že se někde stala chyba?? :lol:
To asi paní zubařka udělala někde chybu ne?
Vypadá to na zánět? Ona to nepozná?
Utíkala bych pryč!
Jak začne zubař s tím že chce vytrhnout zub
a nechce ho řádně spravit tak pryč…..
Zub bych si určitě vytrhnout nenechala
a nechala si ho spravit nejlépe na nějaké soukromé klinice, kde dokážou zub zachránit
a spravit.
Jinak implantát je sice řešení a 30 000 se mi teda nezdá moc, klidně může stát i víc ale vždy je nejlepší zanechat si svůj zub!

• Citovat
  • Nahlásit
7596
9.9.21 08:56

Podle mě se ti tam pořád dělá zánět, protože ten zub není precizně vyleceny. A odhaleny krčky bolí, zub je prostě pak náchylnější. Rozhodně bych si nenechala trhat zub co mě občas trošku zabolí. To zas teda nebude nějakej extra velkej zánět. Ale nejsem zubař, ani kovář.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
647
9.9.21 08:58
@Anonymní píše:
Několikrát spravovaných zub a prý že se někde stala chyba?? :lol:
To asi paní zubařka udělala někde chybu ne?
Vypadá to na zánět? Ona to nepozná?
Utíkala bych pryč!
Jak začne zubař s tím že chce vytrhnout zub
a nechce ho řádně spravit tak pryč…..
Zub bych si určitě vytrhnout nenechala
a nechala si ho spravit nejlépe na nějaké soukromé klinice, kde dokážou zub zachránit
a spravit.
Jinak implantát je sice řešení a 30 000 se mi teda nezdá moc, klidně může stát i víc ale vždy je nejlepší zanechat si svůj zub!

Ano, nepřímo přiznala, že chybu udělala zubař. Zub mi zpracovala její matka i následné ona. Že prý se to někdy stane.

No, co nemůžu nic ze. Nikam se nedočkáme nápravy. U jiného Dr jsme byla. Samozřejmě stejný názor i, že léčba se nevyplatí ( 15 tisíc ) a je bez 99% úspěchu. To mi řekl nezávislý lékař i ona. Soukromá klinika? Sorry, to jsem pomalu na těch,30. To mi zrovna říkala včera sousedka. Stejný problém před lety. Šla na soukromou a jen platila, ale zub stejně nešel zachránit.

Chci to řešit přes moji. Jsem ráda, že aspoň nějakou mám. V okrese :mrgreen: k sehnání jiní zubaři nejsou. Ale uvidím ještě zkusím názor vojenský nemocnice v Praze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
647
9.9.21 09:00

@mackA159 jenom že, ono to sice neboli stále. Ale pak. Třeba pár dní v kuse. Zjistila jsem, že po vyčištění je to někdy lepší a přejde to. Někdy si musím vzít prášek. Pak mám třeba týdny klid…

Pokud neboli, nevadí kousání, chlad. Nic. Ale taky nejsme zubař.

No, zkusím doktorce napsat, zda by šel zub prohlídnout a zkusit léčbu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7596
9.9.21 09:02
@Danielss píše:
Ano, nepřímo přiznala, že chybu udělala zubař. Zub mi zpracovala její matka i následné ona. Že prý se to někdy stane.

No, co nemůžu nic ze. Nikam se nedočkáme nápravy. U jiného Dr jsme byla. Samozřejmě stejný názor i, že léčba se nevyplatí ( 15 tisíc ) a je bez 99% úspěchu. To mi řekl nezávislý lékař i ona. Soukromá klinika? Sorry, to jsem pomalu na těch,30. To mi zrovna říkala včera sousedka. Stejný problém před lety. Šla na soukromou a jen platila, ale zub stejně nešel zachránit.

Chci to řešit přes moji. Jsem ráda, že aspoň nějakou mám. V okrese :mrgreen: k sehnání jiní zubaři nejsou. Ale uvidím ještě zkusím názor vojenský nemocnice v Praze

Hele holka, platit se ti za implantát nechce, za opravu nechce.. ale zub vlastní chceš. To si holt musíš rozmyslet kde máš priority.. :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.9.21 09:04

@Danielss
Jak chcete, ale i kdyby to spravení stálo těch
30 000,což by tolik být ani nemuselo, tak pořád je to Váš zub.
Zajděte na konzultaci a oni Vám řeknou kolik by to stálo a jestli půjde spravit. Dopředu budete vědět jestli to budete chtít nebo ne.
Je to samozřejmě na Vás :palec:
Ale že nejde opravit zub v zánětu, nebo špatně udělaný, nebo s váčkem je nesmysl, takový zub dokonce lze opravit v jedné návštěvě a ve druhé návštěvě se dodělá druhá část opravy……
Doba už je někde jinde, dál…..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.9.21 09:06
@mackA159 píše:
Hele holka, platit se ti za implantát nechce, za opravu nechce.. ale zub vlastní chceš. To si holt musíš rozmyslet kde máš priority.. :pankac:

Tak ono i lecba kanalku a zubu vyjde na par tisic plus asi nova korunka, nevim zda tam pujde dat ta stara a budes v tom treba za 10-15 tisic. Implantat co ma kdo kolem mne tak 25 tisic. To uz neni takovy rozdil.

Hlavne jestli nejsi kuracka, tem pry implantaty spatne drzi, podepisuje se papir, ze o tom vis, ze nemusi vydrzet.

• Citovat
  • Nahlásit
9208
9.9.21 09:08
@Danielss píše:
@Paoloska No, mě o můstků neříkala 8o doktorka nic. Prostě že vše půjde ven a dáme implantát a něco něco zmínila o půlroční provizorní nevím co a potom implantát..upřímně, 30 tisíc teď dát za zub nemám. Mám jiný plány kam dát peníze a co je potřeba platit. Zda prostě nejde nějak zub zachránit. Doktorka ta moje je ehm, docela… Co se říká vychc…a zdražila. Aspoň se to tvrdí.

No, můstek je v případně chybějícího zubu taky řešení. Nicméně se v podstatě zničí vedlejší zuby - pětka a sedma, protože se musí zbrousit. A taky to není zadarmo ;) Jinak 30tis. za implantát je ještě parádní cena. Samozřejmě ideální je zub zachránit. Zkus to jinde, pokud nejsi se svou zubařkou spokojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9208
9.9.21 09:10
@Anonymní píše:
Tak ono i lecba kanalku a zubu vyjde na par tisic plus asi nova korunka, nevim zda tam pujde dat ta stara a budes v tom treba za 10-15 tisic. Implantat co ma kdo kolem mne tak 25 tisic. To uz neni takovy rozdil.Hlavne jestli nejsi kuracka, tem pry implantaty spatne drzi, podepisuje se papir, ze o tom vis, ze nemusi vydrzet.

Prosím tě, kde dělají implantát za 25tis :nevim:? Jsem z menšího okresního města a tady to teda pod těch 35tis nejde :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat