Zánět zubu - asi?

28.7.13 21:08

zánět zubu..asi??

Dobrý večer,
poprvé mě bolí zub. Na preventivky se bojím, ale chodím pravidelně. Naposledy jsem měla hluboký kaz na šestce vzadu. Zub byl zaplombován, s tím, že to bylo hluboké, že to může zlobit. Po půl roce mě zub začal z ničeho nic ( křoupání sušených banánů) bolet na skus.Jina bolest ne. Dala jsem si ibalgin, ten nezabral, ale jak říkám, žádné jiné bolesti jsem neměla, takže spíš jen tak preventivně. TO bylo v pátek, v sobotu bolest byla stále stejná, jen se k tomu přidala bolest jakoby pod čelistí. Dnes je bolest o poznání menší /zubu i čelisti). Má zubařka má dovolenou, myslíte, že bych měla nutně navštívit její záskok nebo stačí vydržšt týden než tam bude? Bojím se zánětu okostnice a takových hrůz, co jsem vyčetla na internetu :think: :roll:. Ale říkám si, že to by byla asi jiná bolest, že..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Tattiana
28.7.13 21:12

Měla bys zajít, mám to samé, jsem po dvou návštěvách zubaře a zub se léčí…

Rozvrtal mi ho, dal do něj vložku a zalepil prozatimní výplní na týden, ale byl furt citlivý, tak mi ho léčí dál, jinak by mi dal už pevnou plombu. Za 14dní jdu znovu…

• Nahlásit
  • Citovat
2324
28.7.13 21:12

Nechci strašit, ale to co popisuješ se mi vždy do týdne přehouplo do obrovského otoku tváře - zánět jako blázen. Teď už to mám podruhé. Radši na kontrolu i k zastupujícímu zubaři

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.7.13 21:19

Gabulle: a taky ten zub bolel jen dva dny a pak normalne prestal?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2324
28.7.13 21:26

Nee, prestal bolet az to zaclo otekat, ale bolel hodne, chvilema jsem premyslela jak si ten zub vyrvat sama

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.7.13 21:30

Gabulle: mě právě bolí jen na skus, jinak o něm nevím a dnes už ani na skus skoro ne:(..jesli to není od těch banánů třeba podrážděný. No uvidím zítra..musím se donutit tam jít kdyžtak :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tattiana
28.7.13 21:30

@kacaba87

ale mě to pobolívalo jen občas cca týden, pak jeden půlden slabě, ale téměř v kuse, tak jsem na druhý den ráno šla ;)

• Nahlásit
  • Citovat
28.7.13 21:38

To máš můj obdiv, taky chci jít, ale ten strach mě vždy přemůže :oops: až to bude akutní, bude pozdě :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1067
28.7.13 21:41

Ahoj může to být i zánět dásně. Tak jsem to měla já, že na skus jakoby tlak v zubu a prášek na bolest nepomáhal. Byla mi doporučena takova bylinná mastička a snad druhý den vše v pořádku. Nemáš tu dáseň zarudlou u zubů?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.7.13 21:43

Trosicku zarudla je, hned u zubu..mazu propolisem..uvidim jak to bude vypadat rano

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11692
28.7.13 21:45

@saani prosim nepamatujes si nazev te masticky? Zakladatelce se omlouvam za OT.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1067
28.7.13 21:46

Já tu svou mastičku mazala vždy po vyčištění zubů a pak chvilku nejedla a opravdu se to uzdravilo. Uvidíš, ale zuby jsou hrozné utrpení když se ozvou. Neboj taky jsem hroznej strašpytel a užila si s nimi až až, tak ti držím palce :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1067
28.7.13 21:50

@Melody 4 ahoj, bohužel nejsem doma, tak se nemůžu podívat :( zkusim se podívat po netu zda ji někde nenajdu. Kdyžtak se připomeň do zpráv a jakmile dorazím domů zjistím. Je to taková malá tubička v krabičce s obrázky bylinek a stála kolem 100Kč. Opravdu nemohu vynachválit a vydrží dlouho. Má i,,umrtvující,, účinek a mažu jsem tam i jako prevenci :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.7.13 22:07

S tím mám taky dobrou zkušenost. Ze začátku to bolelo jen trošku, tak jsem to nechala být. Pak to přestalo úplně. Za pár dní jsem bolestí brečela celou noc, nezabíral žádný prášek. Bolela mě celá půlka obličeje. Zánět nervu se rozšířil do spodní i vrchní čelisti. Šla jsem k doktorovi a zaplatila jsem za vytažení nervu a vyléčení 1200 dolarů. Příště půjdu hned. :roll: Radím neodkládat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2401
29.7.13 06:34

@Sphynx Lady To je teda palka :-( Zijes v US?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama