Zápach v byťe po starších osobách! Jak se toho zbavit?

4
9.9.22 08:10

Zápach v byťe po starších osobách! Jak se toho zbavit?

Dobrý den.

Potřeboval bych od vás jednu velkou radu. Přestěhovali jsme se do nového hezkého bytu, kde před námi bydleli starší osoby kolem 70let, ale v byťě po nich zůstal takový nepříjemně zapáchající vůně a nevíme jak se toho máme zbavit.
Zkoušeli jsme větrat ale nic z toho nepomohlo nebo i vonné svíčky atd.
Puch jde jak do oblečení tak i do vlasů a nechceme smrdět lidem…..

Prosím vás o rady které znáte jak se toho zbavit.
Děkuji moc.
 MATEJ

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14697
9.9.22 08:17

Obecně za jakýkoli zápach v byte platí větrat, vymalovat a vyhazet původní věci.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21311
9.9.22 08:18

Aktuálně jsem řešila v bytě po úmrtí dědečka. Takže zaklad - všechny textilie, koberce, záclony, závěsy - pryč. Vyhodit. Seskrabat barvu ze stěn a vymalovat - skutečně seskrabat, nestačí pretrit. A všechny povrchy vzít silnou dezinfekci - linku apod. Bohužel je to fakt úporné

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
53190
9.9.22 08:18

No před nastěhováním jste měli vše vyklidit, důkladně vyvětrat a vymalovat. Pokud už tam bydlíte, tak nezbývá než větrat a větrat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
37144
9.9.22 08:21

Vše vyklidit, hlavne třeba koberce vyhodit, pak celkem pomáhá vymalovat, všechny povrchy otřít octem.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
53518
9.9.22 08:22
@Maťejj8 píše:
Dobrý den.

Potřeboval bych od vás jednu velkou radu. Přestěhovali jsme se do nového hezkého bytu, kde před námi bydleli starší osoby kolem 70let, ale v byťě po nich zůstal takový nepříjemně zapáchající vůně a nevíme jak se toho máme zbavit.
Zkoušeli jsme větrat ale nic z toho nepomohlo nebo i vonné svíčky atd.
Puch jde jak do oblečení tak i do vlasů a nechceme smrdět lidem…..

Prosím vás o rady které znáte jak se toho zbavit.
Děkuji moc.
MATEJ

Vyměnit koberce, vymalovat, hodně větrat. Jsem zvědavá, jak by to smrdělo po vás, až se odstěhujete…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
35973
9.9.22 08:23

A byt byl prázdný, vymalovaný? Nemáte tam po nich nějaký nábytek nebo něco? Napadá mě leda cigarety nebo moč, případně plíseň :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4731
9.9.22 08:27

No asi te nepotesim..nevim, jak ten byt vypada, co tam zustalo..,ale po dedovi jsme museli vyhodit fakt vsechno..nejen koberce, ale proste nabytek, vsechno…a vymalovat, to samozrejme…ale dokud tam byl treba jen nocni stolek, tak blby

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14127
9.9.22 08:28

Uklizet, dezinfikovat, vetrat. Ono to postupne přebije vaše vůně. Staří lidi neradi vetraj, ono to postupne pujde

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2200
9.9.22 08:29

Tak základ všeho je, že když se někam stěhuji, tak vše vyklidim, stěny omyji vodou s Jelenem, poté vymaluji a podlahy vezmu pořádně několikrát. Poté nechám větrat, větrat a větrat.
Pak se můžu pomalu stěhovat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14697
9.9.22 08:41

Jinak my když jsme se stěhovali do bytu po kuracich, tak bylo důležité i vyhodit původní laminatovou kuchyňskou linku a dále zrekonstruovat umakartove jádro. Tyhle materiály ten zápach v sobě drží, jsou polovině a nedostaneš to ven ničím.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2653
9.9.22 08:55

Vymalovat, vetrat, poradne vytrit podlahy vcetne dezinfekce. Pokud jsou koberce, tak zlikvidovat

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10185
9.9.22 09:05

Oskrabat všechny vrstvy malby, vyházet všechno, co jde včetně linolea, veškeré povrchy důkladně umýt savem, vymalovat, větrat až do aleluja. Je to sichta, ale jinak se toho nezbavite. My jsme koupili starý barák, padl mi tu na to kanystr sava, okna dokořán, nevím, jak dlouho to trvalo, ale jednou jsme si uvědomili, že kdyz přijdeme z venku, už nás ten oder neprasti do nosu. Základ je se toho zápachu zbavit, ne ho prebijet různými vůněmi, to nepomáhá.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7228
9.9.22 09:06

@Maťejj8 vymalovat a vše, co jde vzít desinfekcí, ideálně s chlorem, to zabije snad veškerý zápach :-) a kuchyň vzít octem..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.9.22 09:10

Barvy jsou i s vůní, jahoda, čokoláda, borůvka. Smýt zdi jarem před vymalování. Hodně větrat. I v zimě, mráz je přirozená desinfekce. Vyměnit podlahy jako třeba lino, plovoucku. Zápach obecně se vsakuje do povrchů.

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Breno poradna - podlahové krytiny

Ikona - Jiří Novotný

Jiří Novotný