Zapojení sušičky do obyčejné zásuvky

13496
11.8.11 20:35

Zapojení sušičky do obyčejné zásuvky

Mozna se nekomu bude muj dotaz zdat zbytecny, ale jak u pracky tak u susicky je pozadovane jisteni 10A a tak me zajima co by se stalo kdybych zapojila susicku do obycejne zasuvky,ktere pro ostatni domaci spotrebice. Vyhodi mi to pojistky?
Chci si ji dat do kuchyne a tam mam jen obycejne zasuvky a vim, ze kdyz jsem to jednou probirala s elektrikarem, tak mi rikal, ze by se ta specialni zasuvka musela pretahnout do kuchyne..
Diky za odpovedi i kdyz ocekavam, ze jich moc nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

valkil
11.8.11 20:46

já mám v normálních zásuvkách všechno 8-o
bydlíš v baráčku?

• Citovat
  • Upravit
13496
11.8.11 20:50
valkil píše:
já mám v normálních zásuvkách všechno 8-o
bydlíš v baráčku?

neeee
bydlim v panelaku, ale prave me celkem prekvapil ten elektrikar :nevim:
A navic, ze u kazde pracky a susicku na netu je napsano, ze je pozadovano jisteni 10A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15320
11.8.11 21:03

Jsme v RD a máme ji v normální zásuvce, pračku teda ne, na tu máme tu spec. zásuvku. Nějak nás ani nenapadlo, že bysme potřebovali jinou zásuvku. :oops: :think: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
11.8.11 21:04
Nelisa píše:
Jsme v RD a máme ji v normální zásuvce, pračku teda ne, na tu máme tu spec. zásuvku. Nějak nás ani nenapadlo, že bysme potřebovali jinou zásuvku. :oops: :think: :mrgreen:

Takze ta specialni zasuvka je teda jen na pracku, jo? Achjo, se v tom clovek nevyzna, aby mi pak neodesla a v servise mi reknou, ze byla spatne zapojena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15320
11.8.11 21:06

No to já nevím, my prostě koupili sušičku přes net a zapojili do zásuvky, která zrovna byla prázdná. :nevim: Takže to není rada, máme to v obyč zásuvce a možná by to mělo být v té speciální. Já myslela, že tě zajímá, jestli to vyhazuje pojistky - nevyhazuje. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
294
11.8.11 21:09

ahoj, tak pro mne taky novinka :-)…pračku máme se sušičkou v jednom a zapojenou v normální zásuvce. Nic nám to nevyhazuje…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
294
11.8.11 21:13

jo a zapojovali nám to servisáci, co nám tu pračku dovezli a nic neříkali :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15320
11.8.11 21:37

Tak u pračky jsme dostali upozornění, že musí být speciální zásuvka a že do ní může být zapojená jen ta pračka, na další spotřebiče musí být další zásuvka. A že pračka nesmí být do té zásuvky zapojená přes prodlužku, ale jen na přímo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
294
11.8.11 21:54

tak manžel mi zrovna říká, že u nás jsme z obliga, protože máme staré komunistické zásuvky a ty jsou 10A. Nedělali nám novou elektřinu ani jistič a to hraje velkou roli. Ufff, se mi ulevilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
11.8.11 22:05

Jde o to, že když jedna místnost jede na jeden jistič 10A a pustí se třeba pračka a sušička najednou, může se stát že to jistič neutáhne a bude padat. Mám v kuchyni pračku a susičku v jedné zásuvce a když jedou souběžně, není problém. Ale když to toho pustím konvici nebo zapnu kávovar, jistič to neutáhne a vyhodí se. Pračku a sušičku po rekonstruki koupelny stěhuji tam a mám na každou samostatnou zásuvku a silnější jistič. To mám pro jistotu, abych nemusela věčně nahazovat pojistky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18313
11.8.11 22:25

Každým okruhem zásuvek může téct jen takový proud, na jaký je stavěný ten jistič. Že by třeba pračka nebo sušička shořela, toho se bát nemusíš. Od toho právě jističe a pojistky jsou. (Pro současné zapnutí spotřebičů je třeba zvážit, co ještě jistič utáhne.)

Pojistky a jističe jsou definované jako „úmyslně zeslabené místo v elektrickém obvodu“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3513
11.8.11 22:30

já mám sušičku zatím provizorně postavenou v chodbě a zapnutou v zásuvce s okruhem koupelny. Nemůžu si ale fénovat vlasy pokud sušička jede, vyhodí to pojistky až na chodbě :lol: :lol: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
valkil
11.8.11 23:53
DDarja píše:
tak manžel mi zrovna říká, že u nás jsme z obliga, protože máme staré komunistické zásuvky a ty jsou 10A. Nedělali nám novou elektřinu ani jistič a to hraje velkou roli. Ufff, se mi ulevilo.

Mě zas povídal, že jsou standardně na 16 A.
Takže cirkulárku fakt jako ne :-P , ale domácí spotřebiče (určené pro český trh) úplně v poho

• Citovat
  • Upravit
13496
12.8.11 09:34

aha takze dekuji za vysvetleni…to se mi stalo s tim vyhozenim pojistem jednou, mela jsem zaplou konvici, jela mycka a jak jsem zapla mikrovlnku tak tma.
Budu si tedy davat susicku do kuchyni a bude ve stejne zasuvce jako konvice a mycka…Myslim tedy, ze s myckou byt zapnuta muze, ale konvici asi ne, co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama