Zaprané skvrny od stolice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Faris
Stálice 97 příspěvků 28.02.18 11:43
zaprane skvrny od stolice

Ahojte holky, povedla se mi nemila vec. Blahove jsem si myslela, ze pracka snadno vypere skvrny od detske stolice (2mes syn). A ono ne. Pak jsem na to zkousela nastrikat Vanish a vyprat znova. A stejne tam zustaly zlute fleky. Mam se rozloucit s krasnym bavlnenym rucnikem nebo existuje neco, cim to dostanu dolu?? Diky za rady! :,(

Reakce:
Caboverde
Kecalka 212 příspěvků 28.02.18 11:47
@Faris píše:
Ahojte holky, povedla se mi nemila vec. Blahove jsem si myslela, ze pracka snadno vypere skvrny od detske stolice (2mes syn). A ono ne. Pak jsem na to zkousela nastrikat Vanish a vyprat znova. A stejne tam zustaly zlute fleky. Mam se rozloucit s krasnym bavlnenym rucnikem nebo existuje neco, cim to dostanu dolu?? Diky za rady! :,(
Žlučové mýdlo z DM a odeprat v ruce.
Emisis
Ukecaná baba ;) 1733 příspěvků 28.02.18 11:48

Každou skvrnu prepiram nejdřív ručně mydlem s jelenem. A pak do pračky. A nemám skvrny nikde

eumedon
Extra třída :D 14392 příspěvků 28.02.18 11:49
@Faris píše:
Ahojte holky, povedla se mi nemila vec. Blahove jsem si myslela, ze pracka snadno vypere skvrny od detske stolice (2mes syn). A ono ne. Pak jsem na to zkousela nastrikat Vanish a vyprat znova. A stejne tam zustaly zlute fleky. Mam se rozloucit s krasnym bavlnenym rucnikem nebo existuje neco, cim to dostanu dolu?? Diky za rady! :,(
Řekl bych, že to jsou látky lipofilní (rozpustné v tucích - bilirubin, biliverdin,… pocházející ze žluče a možná nějak bakteriálně modifikované, ale furt lipofilní). Takže leda snad zkusit to nějakým rozpouštědlem tuků, nějakým odstraňovačem skvrn, kdyby to nešlo jinak. Třeba benzinovým. Jestli to neodbarví i ručník, to nevím, ale bavlna to snese.

Příspěvek upraven 28.02.18 v 11:50

Tableta
Závislačka 4397 příspěvků 28.02.18 11:50

Namočené ve studené vodě potřít žlučovým mýdlem, nechat působit hodinu, potom přeprat v ruce a následně vyprat na 60°C.

Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 28.02.18 11:53

Zkus Vanish gold power gel pustí vše i šmír a podobné skrvny a hlavně i staré :palec:

Faris
Stálice 97 příspěvků 28.02.18 12:02

Zkuaim koupit zlucove mydlo. Diky za tipy, snad to pomuze. Priste namocim a pak teprve hodim prat :mrgreen:

Faris
Stálice 97 příspěvků 28.02.18 12:03
@Petruna21 píše:
Zkus Vanish gold power gel pustí vše i šmír a podobné skrvny a hlavně i staré :palec:

Ok, diky za tip!

Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 28.02.18 12:05
@Faris píše:
Ok, diky za tip!

Není za co stojí cca 180,– ale fakt to stojí za to od té doby nepoužívám nic jiného a ještě mě to nezklamalo :)

Venceslavka
Kecalka 247 příspěvků 28.02.18 12:06

Já jsem měla taky na oblíbeném bodíčku obrovský flek po stolici, poprvé v pračce neúspěšně, pak jsem na to nalila Vanish, ten koncentrovanej, ne stříkací. Nechala asi 2 hodiny a pustilo to.

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1534 příspěvků 28.02.18 12:27

Žlučové mýdlo - lépe asi tekuté a nechat to působit dokud to nezmizí, případně výrazně nevybledne, pak vyprat. Jinak pokud je ručník přežehlený, neměly by v něm být „bacily“ takže bych se neobávala ho použít a příště opět potřít tím žlučovým mýdlem, nechat působit a zase do pračky. Mně to takto pustilo nejdéle po pátém praní.

annasmyc
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 28.02.18 12:44

Světlé prádlo jsem vyvařovala v hrnci s práškem a vypralo se vše

Bandii
Ukecaná baba ;) 1306 příspěvků 28.02.18 13:07

A co chlapský trencle :lol: :lol:

Ariadne
Echt Kelišová 8765 příspěvků 28.02.18 13:08

Zlucove mydlo tekute a prat a prat. Obcas se mi zapraly pliny a nakonec vzdycky vsechny pustily

JaninkaLO
Stálice 86 příspěvků 28.02.18 14:17

Zlucové mydlo přidávám se to mi pomůže s každou skrvnou

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si... číst dále >

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Články z Expres.cz

Vrba a Limba ven! Fanoušci fotbalové Plzně po nezdarech vyhánějí klubové ikony

Druhá prohra v řadě a propastná devítibodová ztráta na vedoucí Slavii. Šance... číst dále >

Vyhazov Klause ml. bude ODS hodně mrzet, Fiala je politické jelito, hřímají lidé

Fakt, že výkonná rada Občanské strany demokratické (ODS) vyloučila ze svých... číst dále >