Zaprané skvrny od stolice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Faris
Povídálka 45 příspěvků 28.02.18 11:43
zaprane skvrny od stolice

Ahojte holky, povedla se mi nemila vec. Blahove jsem si myslela, ze pracka snadno vypere skvrny od detske stolice (2mes syn). A ono ne. Pak jsem na to zkousela nastrikat Vanish a vyprat znova. A stejne tam zustaly zlute fleky. Mam se rozloucit s krasnym bavlnenym rucnikem nebo existuje neco, cim to dostanu dolu?? Diky za rady! :,(

Reklama

Reakce:

Caboverde
Kecalka 104 příspěvků 28.02.18 11:47
@Faris píše:
Ahojte holky, povedla se mi nemila vec. Blahove jsem si myslela, ze pracka snadno vypere skvrny od detske stolice (2mes syn). A ono ne. Pak jsem na to zkousela nastrikat Vanish a vyprat znova. A stejne tam zustaly zlute fleky. Mam se rozloucit s krasnym bavlnenym rucnikem nebo existuje neco, cim to dostanu dolu?? Diky za rady! :,(
Žlučové mýdlo z DM a odeprat v ruce.

Emisis
Ukecaná baba ;) 1610 příspěvků 28.02.18 11:48

Každou skvrnu prepiram nejdřív ručně mydlem s jelenem. A pak do pračky. A nemám skvrny nikde

eumedon
Extra třída :D 12657 příspěvků 28.02.18 11:49
@Faris píše:
Ahojte holky, povedla se mi nemila vec. Blahove jsem si myslela, ze pracka snadno vypere skvrny od detske stolice (2mes syn). A ono ne. Pak jsem na to zkousela nastrikat Vanish a vyprat znova. A stejne tam zustaly zlute fleky. Mam se rozloucit s krasnym bavlnenym rucnikem nebo existuje neco, cim to dostanu dolu?? Diky za rady! :,(
Řekl bych, že to jsou látky lipofilní (rozpustné v tucích - bilirubin, biliverdin,… pocházející ze žluče a možná nějak bakteriálně modifikované, ale furt lipofilní). Takže leda snad zkusit to nějakým rozpouštědlem tuků, nějakým odstraňovačem skvrn, kdyby to nešlo jinak. Třeba benzinovým. Jestli to neodbarví i ručník, to nevím, ale bavlna to snese.

Příspěvek upraven 28.02.18 v 11:50

Tableta
Závislačka 3747 příspěvků 28.02.18 11:50

Namočené ve studené vodě potřít žlučovým mýdlem, nechat působit hodinu, potom přeprat v ruce a následně vyprat na 60°C.

Petruna21
Echt Kelišová 9693 příspěvků 28.02.18 11:53

Zkus Vanish gold power gel pustí vše i šmír a podobné skrvny a hlavně i staré :palec:

Faris
Povídálka 45 příspěvků 28.02.18 12:02

Zkuaim koupit zlucove mydlo. Diky za tipy, snad to pomuze. Priste namocim a pak teprve hodim prat :mrgreen:

Faris
Povídálka 45 příspěvků 28.02.18 12:03
@Petruna21 píše:
Zkus Vanish gold power gel pustí vše i šmír a podobné skrvny a hlavně i staré :palec:

Ok, diky za tip!

Petruna21
Echt Kelišová 9693 příspěvků 28.02.18 12:05
@Faris píše:
Ok, diky za tip!

Není za co stojí cca 180,– ale fakt to stojí za to od té doby nepoužívám nic jiného a ještě mě to nezklamalo :)

Venceslavka
Kecalka 218 příspěvků 28.02.18 12:06

Já jsem měla taky na oblíbeném bodíčku obrovský flek po stolici, poprvé v pračce neúspěšně, pak jsem na to nalila Vanish, ten koncentrovanej, ne stříkací. Nechala asi 2 hodiny a pustilo to.

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 28.02.18 12:27

Žlučové mýdlo - lépe asi tekuté a nechat to působit dokud to nezmizí, případně výrazně nevybledne, pak vyprat. Jinak pokud je ručník přežehlený, neměly by v něm být „bacily“ takže bych se neobávala ho použít a příště opět potřít tím žlučovým mýdlem, nechat působit a zase do pračky. Mně to takto pustilo nejdéle po pátém praní.

annasmyc
Kecalka 137 příspěvků 28.02.18 12:44

Světlé prádlo jsem vyvařovala v hrnci s práškem a vypralo se vše

Bandii
Ukecaná baba ;) 1021 příspěvků 28.02.18 13:07

A co chlapský trencle :lol: :lol:

Ariadne
Echt Kelišová 8633 příspěvků 28.02.18 13:08

Zlucove mydlo tekute a prat a prat. Obcas se mi zapraly pliny a nakonec vzdycky vsechny pustily

JaninkaLO
Stálice 86 příspěvků 28.02.18 14:17

Zlucové mydlo přidávám se to mi pomůže s každou skrvnou

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Jiří Mádl se rozešel s krásnou Zuzanou! Krach vztahu prý těžko nese

Jiřímu Mádlovi (31) se ve vztazích zatím nedaří a zdá se, že je znovu volný.... číst dále >

To se nepovedlo! Patrasová si pochvalovala festival, kde zemřel mladý chlapeček

Chtěla fanouškům ukázat, jak moc si to užila. Místo toho si ale uřízla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Velká fotosoutěž: posílejte snímky na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Reklama