Zařízení odběru plynu

545
20.4.16 19:54

Zařízení odběru plynu

Ahoj holky, chci se zeptat jaky je postup, kdyz si chci zaridit odberu plynu. Co musim udelat a kdy pozvat nekoho na zapojeni sporaku? A kolik cca budu mesicne platit? Na strankach RWE jsem nasla asi 1 300 coz mi prijde moc :/. Jestli to zni hloupe tak se omlouvam, nedavno jsem se prestehovala od rodicu a nemam s timhle zadne zkusenosti. Predem dekuji za odpovedi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64717
20.4.16 20:15

@Zuuuzaaa122 máš plyn jen na vaření? pokud ano, já mám zálohy 300 kč, vařim denně a poměrně dost nám vrací :think: co se týče zapojení, žádost o zapojení tam, od koho to zapojit chceš. cenu najdeš na jejich stránkách, je to jednorázový poplatek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
545
20.4.16 20:20

Moc dekuji :) ano, jen na vareni :))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
545
20.4.16 20:23

Pry se plati jakoby „pronajem“ tech hodin kdyz ti to zapoji jsem slysela, kolik to bylo u tebe, nepamatujes si? :) at vim kolik si pripravit :D :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4987
20.4.16 20:30

@Zuuuzaaa122 Zapojení sporáku nemá nic společného s dodavatelem plynu. Sporák si musíš nechat zapojit odborníkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64717
20.4.16 20:36
@Zuuuzaaa122 píše:
Pry se plati jakoby „pronajem“ tech hodin kdyz ti to zapoji jsem slysela, kolik to bylo u tebe, nepamatujes si? :) at vim kolik si pripravit :D :)

tak to fakt netušim, my platili akorát revizi po připojení nového sporáku a ta byla tuším za 600 kč.. žádnej pronájem ničeho neplatíme, jen zálohy.. spravuje to tu rwe, my odebíráme od čez :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
545
20.4.16 20:39

@martina.se A jo takhle :) ja se v tom fakt moc nevyznam, davam dohromady co jsem slysela :) a mam prvne si nechat zapojit ten sporak a az pak jit k tem dodavatelum nebo prvne si podat zadost a az to bude hotove tak zapojit sporak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4987
20.4.16 21:22

@Zuuuzaaa122 Každopádně musíš mít zapojený sporák, teprve poté ti může dodavatel dodávat plyn, nevím v jakém bytě jsi…, od toho se odvíjí vše další a revize…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
675
20.4.16 23:26

@Zuuuzaaa1221) Jestli budeš platit za připojení plynomeru (RWE, EONU nebo Pražské plynárenské, což jsou distributoři) záleží na tom, jestli tam už někdy byl plynoměr nebo jestli jde o úplně nové připojení (případně po delší době po odpojení) Řeknou ti až pozadas o připojení.
Dále si můžeš zvolit dodavatele plynu. Zde můžeš ovlivnit cenu dodávaného plynu (u jen vaření nemá smysl řešit). Pro rychlejší připojení ale doporučuji uzavřít smlouvu s příslušným dodavatelem (např. na distribučním území RWE uzavřít smlouvu s dodavatelem RWE) Pozor, smlouvu na dobu neurčitou, pokud budeš do budoucna chtít volit dodavatele.
K žádosti o připojení plynomeru budeš muset doložit revizi připojného místa a tlakové zkoušky.
Sporák v době připojení plynomeru zapojeny Mít nemusíš, vývod je zaslepeny, můžeš ho nechat připojit později. Vždycky ale jen odbornou firmou!
Zálohy na denní vaření vycházejí včetně všech poplatků cca na 100 Kč mesicne, my platíme 300 měs. a za rok nám vrací cca. 2000 Kč.
Snad ti to pomůže, když budeš chtít vic informací, napiš mi klidně SZ :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
21.4.16 08:56

My máme plyn na vaření, topení, ohřev vody, měsíční zálohy máme na plyn 1 200 Kč a za rok a půl jsme dopláceli 7 000 Kč jen za plyn :pocitac: :pocitac: :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
545
21.4.16 10:10

@wallace moc děkuji za vyčerpávající informaci :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
545
25.4.16 08:30

@wallace Když dokládáš tu revizi, tak musí být sporák zapojený, ne? :) Můj přítel je vyučený instalatér, takže sporák zapojí sám. Říkal, že si myslí, že to musí být zapojené před tou revizí, oni přece kontrolují přístrojem, jestli ten plyn neuniká a jak to můžou zkontrolovat, když tam ten plyn ještě není? :O Ani on se v tom moc nevyzná, jelikož je vyučený teprve dva roky a ani v té instalateřině nepracuje, tak moc neví :/.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat