Zase ty tchýně :-(

31.5.10 08:27

Zase ty tchýně:-(

Ahoj holky, potřebuji poradit jsem opravdu už zoufalá.
Můj manžel je jedináček, takže bohužel naše malá je jediné vnouče a je to hrůza.
Už před malou se snažila nám neustále kecat do života, ale co dělá ted je mazec. V době těhotenství se ani jednou nezeptala, jak se mi vede. Byla jsem celou dobu na rizikovém a v době porodu to nevypadalo zrovna nejlíp. Malá ležela na novorozenecké JIPce a tchýně chtěla neustále jezdit s náma na návštěvy. Což manžel zatrhnul.
Malá měla křtiny, chtěla jsem si všechno zajistit sama, což jsem jí i řekla. Ne ona si musela zajistit svoje zákusky. Neustále nám cpou peníze. Vím, řeknete, že mám být ráda, ale ona si potom myslí, že budem skákat jak ona píská.
Když je u nás, ta mi malou bere neustále z náručí, otáčí ji abych na ni neviděla. Nebo když si s malou povídám nebo ji krmím, tak schválně na ni dělá ksichtíky, aby se na mě nesoustředila. Jsou to pořád takové dohady, proč ji dávám k našim, že mohla být radši u nich. Přitom je tam malá skoro pořád.
Dokonce mi dala i peníze , jako že za malou-za porod, nic jsem si nekoupila, dala jsem to malé na šaty.
V prosinci už jsme se kvůli tomu chytli, že nám pořád nosí peníze. Jsem jí žekla, at to malé skládá, že takhle se to utratí a nic z toho není. Tak jí ted konečně teda založili spoření.
Naši podnikají, malou teda nerozmazlují. Tchyně vždycky zkoukne dárky od našich no a pak jich nakoupí jednou tolik. Přijde mi to opravdu ujeté.
Ted jsme slavili první rok malé. Tchyně má narozeniny den přede. Celé narozeniny jsme si organizovali sami. Měli jsme toho hodně. Moje mamka si vzala volno, ,aby nám pohlídala prcka. Tchyně si ji k nich přišla vyzvednou, že malá půjde k nim. Přitom byl tchán nemocný.
Ted narozeniny. Celou dobu ji tam držela v náručí, aby si ji nikdo náhodou nepůjčil. Jo a dort si taky donesla svůj.
Jo, a vůbec mě neposlouchá co jí říkám ohledně prcka. Pořád ji navléká i když je malá zpocená.
Holky, prominte, ale potřebovala jsem si tady ulevit. Myslíte, že to přeháním?
A na oslavě jsem si vyslechla,že má malá nejradši tchánovce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

teresa20
31.5.10 08:33

Pitrisku, a co manžel/partner? Stojí za tebou? Pokud ano, neviděla bych to tak černě, prostě bych s ní hodila řeč, řekla, co ti vadí. Musí si uvědomit, že se Vám tolik nemůže plést do života, že je to Vaše dítě, ne její.

• Nahlásit
  • Citovat
3987
31.5.10 08:42

jako, kdyby jsi mi mluvila z duše…upřímně…s přítelem tohle neřešim (je ty dárky, hračky a kraviny!)prostě jsem na ní po vánocích vyjela a vztahy byly ještě horší…ale normálně jsme si promluvily a byl chvíli klid..teď je to zas celý zpátky…takže stůj si za svým, ty jsi máma…ale věř,l že tchýně se nikdy nezmění :-( bohužel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16491
31.5.10 08:45

Ahoj Pitrísku tak tuhle situaci ti nezávidím.
Nejlepší by bylo promluvit si s manželem a společně (nebo jen on) jí říct, že si nepřejete ať se takhle chová a pokud se to nezmění, tak budete muset asi přikročit k tomu, že ji malou nebudete dávat vůbec. Pokud jí nic neřeknete a to důrazně, tak to bude dělat pořád.
Přeji hodně síly a ať se vám podaří jí to říct a hlavně ať máš klid!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17068
31.5.10 08:49

taky to mám dost podobné, tchýně nám sice necpe peníze ale hračky a na malou je dle mě až nezdravě upnutá. TAkže návštěvy taky probíhali v náručí a nehne se od malé na metr. Jak jdu vyhodit plínku do koše už je u ní. Za sebe - nepomáhá nic. Zkoušeli jsme o tom i mluvit - manžel je názoru že babičky mají rozmazlovat a zároveň nechce být mezi námi což chápu. Ale prostě jsem se naučila ignorovat - hračky nechávám u tchýně, domů si je nevozím. Nošení přestalo až když se už malá pronesla. Mě nejvíc pomohlo jim malou dát a nebýt u toho takže ven do kočáru nebo někam vypadnout. Beru to tak že si odpočinu a je mi líp když to nevidím. Navíc když jsem u toho tak já přebaluju, krmím apod a oni si hrají takže když chtějí hlídat tak se vším všudy.

Doporučuju si napsat co fakt nesneseš přes co vlak nejede - u nás to bylo šišlání a teď když něco já zakázu tak babička povolí a tyhle věci fakt řeším. Ostatní se snažím neřešit a povznést se nad ně. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.10 08:58

No manžel je samozřejmě při matce. Říká jen co pořád mám, že mám být ráda. Že by mi snesla modré ź nebe. Ale za jakou cenu, kdo se jí prosí!!!!!
No ale když jednou hlídal manžel, tak za ním přišli no a malá plakala, nedal jí jim ani pochovat. No a tchyně udělala scénu. MM jí nadal, že je úplně blbá. Jsem myslela, že bude klid, ale zase přišla:-(
Jo a co se týká těch peněz, tak vždycky hořekuje, jak nemají peníze apod. No a pak si od ní něco vemte.
Chovám se k nim odměřeně, äle pravidla se stanovit bojím. MM jen říká, at jsem potichu.
Hádá se spolu jen kvůli tomu :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.10 09:01

Panuško, dělám to taky tak. Manžel ji tam vždycky odveze. Já to prostě nemůžu vidět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1740
31.5.10 09:15

Pitrísku za sebe:Já jsem se svým chlapem 17 let..z toho 13let jsme manželé.Tchýni jsem tedy poznala daleko před naší svatbou..tehdy(bylo mi 16 náct) jsem ani moc nevnímala jak se mezi nás vměšuje..vnímám to právě těch posledních 13 let.NEMÁ NAPROSTO ŽÁDNÝ SMYSL S NÍ O ČEMKOLIV MLUVIT ČI STANOVOVAT HRANICE.Je jak naleštěná tabule skla po ,které vše beze zbytku steče.Nikdy nám žádné peníze nedala..spíše je dřela z nás..chtěla po nás nájem v jejím rodinném domě.(Dnes už je tedy dům manžela,takže to odpadlo)Neustále si stěžuje,že nemá peníze..,ale jezdí jako samoplátce do slovenských lázní..nemá peníze,ale vysavač má za 80 000,–.Je mi to ukradené,ale at mi necpe,že nemá peníze.Do výchovy našeho dnes už 12ti letého syna se montuje pořád..rozdíl je jen v tom,že tak 3 roky už je můj syn schopen pochopit vlastním rozumem,že máma jsem já a tudíž bude poslouchat mě!!A co mě s prominutím sere nejvíc je,že já se třeba jdu svého manžela něco zeptat na zahradu a ona tam je a já zvolím třeba ostřejší ton a ona na mě začne řvát at nechám jejího synáčka napokoji,že on za danou věc nemůže..posledně už jsem to nevydržela a vybuchla jsem,že at se neplete do cizích rozhovorů a odnaučí se na mě křičet,že nejsem 15ti letej spratek a její dcera už vůbec ne!!A co myslíš?Nemělo to v podstatě žádnej význam…takže ignorovat,ignorovat a klidně se pustit i do konfliktu..jinak to prostě s některými lidmi nejde!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
105
31.5.10 09:31

Tak v tom tě naprosto chápu.Přítel je taky jedináček,hrůza.Jenže já jsem ještě udělala tu chybu,že jsme se nastěhovali na rok k ní,s tím,že si opravíme horejšek.Ale už po 2 měsících bylo jasný,že se to nedá vydržet.Nejen klasické ignorování mé výchovy a dělání pravýho opaku a převěšování prádla venku.Nebo planování výletu s dítětem,aniž by se třeba zeptala,jestli s tím souhlasím nebo jestli nemáme v plánu něco jiného.Nebo když k nám přišli řemeslnici,musela být u toho,aby věděla,kolik za co utrátíme a ještě mi do toho kecala,že tohle je přeci zbytečnost,že ona má na půdě tohle schovaný,jen 40 let starý,ale to přeci nevadí.Mohla bych o tom napsat celou knihu na pokračování.Chtěla jsem se už odstěhovat mnohem dříve,ale ona pokaždý svýho synáčka dokonale zpracovala.Každý den jsem brečela do polštáře a utěšovala se tím,že až se ostěhujeme nahoru bude to jiné,i když jsem věděla,že nebude,budu vždycky v jejím baráku.Až jednou jsem to nevydržela,a pod vyhrůžkou,že klidně odejdu sama,ale tady už nebudu se můj přítel uvědomil,jak moc jsem zde nešťastná a hned sehnal byt a k tomu 25 km od ní.Ještě vydržet měsíc a hurá do svýho.Bude to znít ode mě krutě a mnoho lidi mě za to odsoudí,ale až bude prokazatelna alergie na tchýni,budu první s touto diagnózou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.10 09:41

Ahoj Pitrísku!
to, jaký je člověk, nepředěláš. Říkat jí, co má dělat a co ne, je mimo. Akorát naděláš zlou krev, nedosáhneš téměř ničeho.
Podle toho, co píšeš, tak taky by mi vadilo. V zásadě mám podobný problém. I když, trošku jiný. Pro malou je babička skvělá (i když mám občas výhrady, tak to beru tak, že každý máme právo na svůj styl), ale pro mě není ten typ člověka, který bych chtěla mít za kamarádku. To se prostě poručit nedá. Čili vadí mi ty návštěvy, chtěla bych mít svůj klid.
Jediné, co bych ti poradila, je stanovit návštěvy (jednou týdně). Řekni, že takhle ti to vyhovuje, a hotovo. Jestli tam jezdí malá s manželem, tak můžeš taky stanovit, jak často, a říct, že se ti zdá ještě malá, že ji chceš mít u sebe.
uf, sama chci poradit, zrovna zvažuju úplný zákaz návštěv v šestinedělí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.10 09:43

Juliett, převěšování prádla? to by mě porazilo…
rychle pryč!
ty babičky to myslí dobře. ano, určitě. jenže cesta do pekel je dlážděná dobrými úmysly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.10 09:55

Holky, my jsme u nich bydleli rok a půl po svatbě. Katastrofa. Tchýně nám stlala i postel :evil:
Všude mají doma rozvěšené fotky malé. A každému vykládají, jak ji milují a že když u nich některý den není. Tak sedí u fotky.
Ale že jim vůbec nevadí, že bysme si chtěli taky malé užít spolu s manželem. Manžel chodí kolem páte a to už jsou u nás většinou nakvartýrovaní a většinou je to tak na dvě hodiny i více.
Mně nevolají, neberu jim tel:-) Volají jen MM, kdy už ji jako doveze.
Už mi z toho opravdu hrabe. Třeba jedeme na nákupy a berem malou sebou, má ráda moc lidí:-) a volají mu tchánovci. Tak zalže, že jsme doma, protože by mi jinak vyčetli, že jsme jim nedali hlídat.
Holky, už to fakt nezvládám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11160
31.5.10 10:06

meluzina: Já chci v šestinedělí nechci taky žádnou návštěvu, všem řeknu,že se můžou přijet podívat (samozřejmě ne hromadně,hezky po skupinkách) do porodnice a pak chci klid. S malým jsem měla už od příjezdu domu snad co den nějakou návštěvu,bylo mi zle,byla jsem unavená,točila se mi hlava apod. Takže teď tohle v žádným případě…

Jinak co se týče Pitrísčiny tchyně,tak to jak se chová (tchyně :mrgreen: ) mi přijde jako nehoráznost. Např. aby přišla k jejím rodičům a malou si vzala ,nebo proč ji dává ke svým rodičům,když může být u ní ..to je fakt moc..Já bych ty návštěvy vůbec celý dost omezila,protože mi přijde ,že si tchyně myslí ,že si s vnučkou může dělat co se jí zlíbí a že na ní má pomalu větší právo než její rodiče :cert:
Přeju hodně sil :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.10 11:14

Holky, oni tady byli zase, to jim nestačilo, že ji měli od pátku každý den. Jsme se hráli, přišli bez ohlášení. Vzali mi malou. Jsem to psala manželovi, že už opravdu nemůžu, že odejdu. Tak mi jen napsal, že je to dětinské.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12980
31.5.10 11:22

Bych neotevřela - to není jejich dítě proboha :cert: :cert:
jak jako vzali????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...