Zatuchlý tělesný zápach?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.19 15:49
zatuchlý tělesný zápach?

Prosím o zachování anonymity z důvpdu citlivého tématu. Už nevím co mám dělat, ale pořád ze sebe cítím takový divný zatuchlý zápach. Přitom nejsem žádná špindíra, myju se normálně, i 2× za den, peru, doma máme čisto. Cítím to na sobě pořád, doma, v práci, jen venku skoro vůbec, ale v uzavřené místnosti je to děs. Nikdo doma si ničeho nevšiml, trvá to ý delší dobu. Nevím odkud to pochází, na gyndě jsem byla, kdyby náhodou, ale tam je to cítit jinak a navíc ani Dr. nic neshledal, prý si mám brát probiotika na úpravu vnitřního prostředí. U obvoďáka jsem byla, vzal mi zatím odběry, vše je OK… já už fakt nevím co s tím

Reakce:
Ou
Echt Kelišová 7844 příspěvků 07.05.19 16:04

Byla si u zubaře a na ORL? Může to být zánět na madlích, v dutiních či v ústech - kdy okolí to necítí, ale do nosu bakteriální či kvasinkové metabolity doputují.

Další variantou jsou fantosmie - tedy čichové halucinace, kde příčinou můžou být neurologické problémy a může to být i součást příznaků deprese.

Obávám se, že to bude chtít ještě chvíli trávit po ordinacích.

Do té doby - nepomohla by alespoň mírnit ten stav nějaká „čichací sůl“ - respektive třeba sáček s bylinkami, které ti voní, nebo sáček na který nakapeš nějakou směs aromatických olejů, co ti dělají dobře a čas od času k nim budeš čichat?

Klíčové je- ty okolí nesmrdíš, tím není potřeba se trápit, klíčové je jednak najít příčinu co a proč tvůj nos cítí a do té doby si trochu ulevit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.19 16:12

@Ou @Ou @Ou u zubaře je vše v pořádku, na ORL jsem zatím nebyla, ale také už mě to napadlo, nemám ale žádné jiné potíže… co se týká čichání, tak já se pořád voním, aspon deodorant nebo tělové krémy používám, a to někdy chvilku přerazí… čichové halucinace??? neurologický problém? zkusím pořešit, protože manžel už mi říkal, že si mám zajít na psychitrii, nebo už z toho fakt zblbnu

Ou
Echt Kelišová 7844 příspěvků 07.05.19 16:15
@Anonymní píše:
@Ou @Ou @Ou u zubaře je vše v pořádku, na ORL jsem zatím nebyla, ale také už mě to napadlo, nemám ale žádné jiné potíže… co se týká čichání, tak já se pořád voním, aspon deodorant nebo tělové krémy používám, a to někdy chvilku přerazí… čichové halucinace??? neurologický problém? zkusím pořešit, protože manžel už mi říkal, že si mám zajít na psychitrii, nebo už z toho fakt zblbnu

nejdřív ORL, když tam nic nenajdou, tak neuro. Psychiatrii až případně na konec. REspektive blázen skutečně nejsi máš náhled. Jako úplně čistě teoreticky by to mohl být neobvyklý symptom larvované deprese ale něco z ORL či nerologie je daleko pravděpodobnější.

ivašot.
Echt Kelišová 8187 příspěvků 07.05.19 16:19

@Ou Vetřu se s dotazem. Je možné, že by ty čichové halucinace byly omezené opravdu jen na ten vlastní tělesný zápach? A v jiných situacích by byly čichové vjemy v pořádku?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.19 16:31
@Ou píše:
nejdřív ORL, když tam nic nenajdou, tak neuro. Psychiatrii až případně na konec. REspektive blázen skutečně nejsi máš náhled. Jako úplně čistě teoreticky by to mohl být neobvyklý symptom larvované deprese ale něco z ORL či nerologie je daleko pravděpodobnější.

moc děkuji za radu, na ORL zajdu co nejdřív snad se něco vyřeší, neurol. me po pravdě ani nenapadla… je mi trapně říkat u Dr. že prostě zapáchám :oops: sice to vždycky tak zaobalím… ale pořád jsem si řkala, že to přejde, snažila jsem se zkusit bylinky, zdravě jíst, hodně pít, ale nic se nezlepšilo

Váš příspěvek
Reklama