Zatvrdlina v prsu po ukončení kojeni

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Linlek
Nováček 3 příspěvky 23.06.19 07:56
Zatvrdlina v prsu po ukonceni kojeni

Dobry den, prosim o radu, pred skoro jiz 3 tydny jsem ze zdravotnich duvodu ukoncila kojeni. Uzivala jsem 2dny Dostinex. Minuly tyden se mi prsa jeste nalevala. Ale jiz jsem neodsavala, bylo to bez bolesti, jen proste ten pocit naliti prsou. Tento tyden je jiz prave prso zcela prazdne, ale v levem prsu mi zustala asi 10cm zatvrdlina v oblasti pod podpazim. Zkousim vsechno. Masiruji v horke vode (coz ale dost boli). Leduji. Davam tvaroh. Zatvrdlina na to vubec nereaguje. Cele misto je navic horke a hodne me to boli. Musim uzivat Ibalgin (az 4× denne). Z prsa jiz zadne mleko nevytlavcim, zkousela jsem jeste u odsavacku, ale zadne mleko neodchazi a ta zatvrdlina se vubec nezmensuje. Nemate s tim nekdo zkusenosti? Jak dlouho trva nez se po ukonceni kojeni mleko vstreba? Pomohl vam eventuelne nejaky lek n uvolneni zatvrdliny po ukonceni kojeni? Dekuji.

Reakce:
janickaIII
Závislačka 4272 příspěvků 23.06.19 08:44

@Linlek měla jsem ztvrdlinu asi ještě 3 měsíce po ukončení kojení. Nedělala jsem nic. Doktor mi radil nosit hodně těsnou podprsenku (třeba sportovní).

P4ja
Extra třída :D 10103 příspěvků 23.06.19 09:04

@Linlek Já ukončila taky. Prsa bolí na dotek, ale jsou měkká. To, co popisujes, jsem měla při zánětu. Pokud by se nelepšilo, šla bych v pondělí pro ATB. Zatvrdlina asi normální je, ale ta horkost a velká bolest, dle mě ne.

suzka1
Kecalka 292 příspěvků 1 inzerát 23.06.19 09:05

Neexistují třeba nějaká homeopatika?? Nebo ja kdyz mam ztvrdlinu, tak staci masírovat a opravdu hodně pít. Možná by nebylo od věci se poptat u dr nebo lékárníka.

P4ja
Extra třída :D 10103 příspěvků 23.06.19 10:12
@suzka1 píše:
Neexistují třeba nějaká homeopatika?? Nebo ja kdyz mam ztvrdlinu, tak staci masírovat a opravdu hodně pít. Možná by nebylo od věci se poptat u dr nebo lékárníka.

Homeopatika jsou na ukonceni kojení. Mně radili ještě šalvěj nebo mátu.

Váš příspěvek
Reklama