závadnost pěnového puzzle

2923
9.2.05 12:58

Před nějakým časem jsem koupila našemu prckovi pěnové puzzle.Podle obalu je vyrobeno z netoxického materiálu EVA, je vyrobeno v Číně a dováží ho sem firma Global express. Moje mamka mi ale řekla,že v rádiu slyšela o zdravotní závadnosti těcto pěnových skládaček. Nic bližšího ale(přesnou značku a tak) nevěděla. Nemáte ,prosím, někdo víc informací?

Díky Vera

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2901
9.2.05 13:18

Ahoj Vrony:)

Nedávno o tom bylo něco v Tv - myslím v Sama doma. Ida Rozová z D-testu tam o tom mluvila - a snad jediný problém je, že někdy ty puzzle po otevření smrdí tak silně, že z toho může bolet hlava.
Osobně s tím problém nemám, prostě to pár dní nechám větrat, a je to.
Jinak ten materiál by snad měl být v pohodě…

Snad jsem pomohla,

Baghira

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
9.2.05 13:33

Ahojky

koukni se do diskuze https://www.emimino.cz/modules.php?…

asi 6 tej odkaz odshora je ohledně té závadnosti - ale taky toho tam moc není.

Markéta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
249
9.2.05 20:28

AHOJ VRONY !

Ten odkaz byl na můj příspěvek, ale tam jsem toho opravdu mnoho nenapsala, tak jsem znova mrkla do listopadového d- testu a tam píšou následující:

Takže pěnové puzzle dovozce Global Express, Praha- Průhonice (země původu Čína) vykazuje nepříjemný, výrazný a přetrvávající zápach. Podle chemických rozborů byla zjištěna přítomnost látek, které mají dráždivé účinky, zejména na sliznice dýchacích cest, očí a kůže. Ovšem jejich toxicita je velmi nízká.
Závěry zkoušek:

• nehrozí otrava
  • je pravděpopodobné, že na velkou skupinu dětí budou tyto chem. sloučeniny uvolňované z výrobků působit dráždivě

SNAD Z TOHO BUDEŠ TROCHU CHYTRÁ !

Dajka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.2.05 22:26

Podle toho, co jsem slyšela v rádiu, tak pokud to pořádně vyvětráš, je to v pořádku.
Naše puzzle taky vydávaly příšernej smrad, tak jsem je dala na paár dní na balkon a bylo to dobrý (to bylo ještě před tím testem). Áňu jsem na ně dávala od nějakých 2 měsíců a žádné problémy nebyly.
Lajka + Áňa (13m)

• Nahlásit
  • Citovat
2923
10.2.05 09:07

DÍKY VŠEM ZA REAKCI! :D

nechám puzzle pořádně yvětrat a uvidíme.Zatím ho stejně máme jako „izolační vrstvu“ pod dekama na zemi.

Vrony

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1132
10.2.05 12:57

Ahoj,

ja krome poradneho vyvetrani to puzzle jeste obcas vyperu, myslim, ze to tomu taky pomuze.

P.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama