Zavinování dítěte

766
8.12.06 14:16

Zavinování dítěte

Maminy,
mám k vám dotaz.Do 3,5měsíců jsem na noc zavinovala našeho Vojtíška(tak aby nemohl máchat kolem sebe ručičkama),aby lépe spal.Pomohlo to hodně,budil se prakticky jen jednou za noc a pak až nad ránem. :lol: Potom jsem ho balit přestala aby měl volnost a rázem se nám spaní šíleně pokazilo.Jeto přesně měsíc.Malej se budí za noc x-krát,ani to nepočítám :cry: .Včera nemohl opět usnout,manžel to vzal do svých rukou,malého zavinul a on usnul jako dřevo a vzbudil se opět jen jednou za noc.Mám ho ted když už mu bude pomalu 5měsíců opět začít zavinovat?A do kdy?

Díky moc Andynka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15043
8.12.06 14:21

Ja bych klidne zavinovala a postupne ho zavinovani odnaucila tim, ze nejdriv nechas venku jen jednu rucicku a pak druhou… Ale je to jen teorie, praxi zatim nemam. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
695
8.12.06 15:38

Ahoj,
já prcka zavinovala asi do konce 4.měsíce. Pak už trochu vyrostl ze zavinovačky a tak jsem to řešila jinak. Protože mu 5 měsíců bylo v listopadu, a to už jsou noci chladné, tak jsem mu dávala teplý dětský spací pytel (měl sice ručičky venku, ale jinak byl spokojený) a na to teprve dečku. Většinou měl na sobě svetr, aby mu ručičky neprochladly. On už byl zvyklý, že se přes den válel na dece bez zavinovačky, takže asi proto nepotřeboval ručičky zavinovat. Tak nevím, jestli pomůžu. Ale myslím, že už je docela velké mimčo a mohl by si už odvykat na zavinovačku. Třeba to potrvá jen pár dní. Možná mu jen byla trošku zima ??
Ahoj, Markéta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
8.12.06 16:09

V klidu bych zavinovala dál, já jsem to u malé provozovala taky tak, když byla zavinutá spala přímo ukázkově až byla větší pomalu se to odnaučila. Pokud to malej vyžaduje tak ho klidně zavinuj dál, důležité je, aby byl spokojený a v klidu se vyspinkal :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
876
8.12.06 16:52

Tak já jsem přešla ze zavinování na pytel a bylo to v pohodě. Ale myslím, že pokud ho máš do čeho zavinovat, tak ho klidně zavinuj dál, však mu do neuškodí. Až nebude chtít, tak se z toho sám vymotá. Viktorie se ze zavinovačky uměla dostat jako Copperfield, i když jsme jí utáhli ruce k tělu, do rána byla venku. Taky proto používáme pytel a jsem úplně spokojená a ona taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1935
8.12.06 18:09

Ja bych taky klidne zavinovala dal. Pokud to pomuze k dlouhemu a klidnemu spanku, jak tvemu tak miminku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10835
8.12.06 20:58

taky teď přecházíme ze zavinovačky do spacího pytle. Zatím to jakž takž funguje, i když jsou chvíle, kdy ho i v tom pytli zabalím do zavinovačky, aby usnul a teprve pak tu zavinovačku rozbalím. Mrská sebou šíleně a cestuje po celé postýlce. a to ho samozřejmě budí :? rozhodla jsem se, že zavinovačku budu používat tak dlouho, dokud bude potřeba a dokud se do ní ještě vejde :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
294
20.12.06 17:45

Ahojky,
tak mi zavinovali cca do 5ti měsíců. Zkoušela jsem to jako ty, naráz přestat a potom se Berča budila co každou hodinu. Pomohlo nechat jeden týden jednu ručičku a druhý i druhou ručičku venku s tím, že já jsem Berču ještě obložila polštáři, aby stále měla pocit, že je v užším prostoru. Vždycky zabořila hlavičku do mantinele a spinkala. Pak jsme dali spací pytel, obložená polštáři spinkala asi ještě 2-3 měsíce. Pak jsem postupně prostor okolo ní zvětšovala až spinkala v celý postýlce a časem začala i sama cestovat. Toť naše zkušenost, třeba pomůže. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
4.1.07 14:54

Jo ale do čeho zavinovat, tak velké dítě. Moje malá má měsíc a vleze se už jen do jedné zavinovačky. Máte nejaký tip na to do čeho zavinovat větší dítka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
4.1.07 15:04

Já jsem si nechala ušít zavinovačku, klasika čtverec 100×100cm výplň vatelín

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
5.1.07 10:33

omylem jsem to poslala 2× :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
5.1.07 10:34

Ahoj, no jak čtu o zavinování, asi bych ani neřešila, jestliv 3,5 měsících přestat zavinovat. Malá nechtěla být v zavinovačce už, když jí byl 1 měsíc. Ona je živé dítě a v 1 měsíci se otáčela z boku na záda. V zavinovačce jí to nešlo a tak se s řevem budila během noci. Takže naše zavinovačka musela jít pryč :D a ona postupně začala ve spaní putovat postýlkou 8) - a putuje dodnes. Ale zřejmě jí to víc sedí. Pokud mimčo ještě chce být zavinuté, nechala bych ho a později přešla na spací pytel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
6.1.07 14:00

Ahoj, my jsme Štěpána balili asi do 4,5 měsíce. Položila jsem ho do rychlozavinovačky a převázala normální plenou (přeloženou na trojúhelník). Postupně jsem povolovala uzel, aby se v průběhu noci rozvázal. Nakonec byl bez rychlozavinovačky, ale musela jsem mu dávat plenu do ručiček, aby měl co žmoulat, když se v noci vzbudil. Většinou se něčeho leknul, vystřelil ručičky vzhůru, ale měl přes ně tu plenu, tak si zažmoulal a usnul. Má to do dneška :D . Usíná tak, že přes něj hodím jeho muchlací peřinku, on se stočí do klubíčka a žmoulá si jí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8671
6.1.07 14:23

Ahoj,
jé,to jsem ráda,že jsem tuhle diskusi našla,také jsem se pokusila malou nezavinovat(rychlo zavinovačka+ plena),ale malá se prostě v klidu nevyspí,tak jsem jí znovu začala vázat,je až k neuvěření,jak jí to uklidňuje,ale bojim se,abych jí nějak neuškodila a aby se někdy naučila spát nezavinutá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
6.1.07 19:59

Ahoj Stanusko, neboj se nic zavinováním nepřivodíš a malá se to zase odnaučí až bude větší, to nic není. Neboj se, že by chtěla být zavinutá třeba v 6 měsících, to už se cvrčkové přetáčí, takže buď naprosto v klidu, jestli si na to malá zvykne tak si pak zase odvykne :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama