Zblblá po porodu

Anonymní
16.10.19 16:24

Zblblá po porodu

Ahoj holky, jsem půl roku po porodu a přijde mi, že mam mozek jak cedník. Neustále zapomínám na věci. Nic v hlavě neudržím. jdu například na zahrádku pro petržel a vrátím se bez ní. Jdu tam podruhy a zase se vrátím bez ní. O něčem se doma bavíme a za půl hodiny už ani nevím, že jsme o tom vůbec bavili. Něco slíbin že udělám, ale dokud mi to ta druhá strana nepripomene, tak já si na to nevzpomenu sama od sebe ani náhodou. Něco jdu někomu říct a než tam dojdu tak zapomenu, že za někým vlastně jdu. Před myma blízkým si už připadám jako imbecil a vážně začínám mít strach ze se mi něco děje mozkem! Jednou jsem se dokonce i přistihla že jsem na malý okamžik zapomněla, že mam vlastně i miminko! To mě docela vyděsilo! Neustále hledám kam jsem dala věci a pořád se pro něco vracím… A v neposlední řadě mi vadí pocity, které mám, když se od miminka musím například na dvě hodiny vzdali. Například když jedu na nákup. Babička mi hlídá, je na ní naprostý spoleh. Na nákup mám dvě hodiny a přesto jedu jak blázen a ještě jako větší blázen prolitnu obchod a zase letím domu a jsem z třeba už za hodinu. A přitom vím že bych si mohla v klidu nakoupit! Něco ve mně mě ale pořád nutí se co nejrychleji vrátit a jsou to pro fakt nepříjemný pocity. Jsem z nich pořád ve stresu a přijde mi že nemám chvíli klid… Řekněte mi. Máte to některá stejně? Je možnost že to přejde?!?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15564
16.10.19 16:27

Ja to tak měla v 6 nedělí, ale pak to naštěstí skončilo. No muselo, já musela začít fungovat. Ale bylo to šílený, nic jsem si nepamatovala, Doktorka se mě zeptala, jak je malý starý a já na ni čuměla a nevěděla, nakonec si to sama musela dohledat v kartě :mrgreen: jestli tohle máš už půl roku, tak tě lituju. :kytka: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2025
16.10.19 16:29

Taky jsem to mela v tehotenstvi a i po porodu, ale postupne to preslo. Nemuzes to mit z nevyspani? Kolikrat za noc vstavas?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1837
16.10.19 16:31

Já mám pocit, že mi to úplně nevymizelo stále. :D a malý budou dva roky. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15463
16.10.19 16:37

Hormony (zejména prolaktin), je to naprosot normální, jde o evoluční mechanismus, jak zajistit aby dítě přežilo.

A ty máš tu výhodu že máš dostatek sebereflexe a vidíš, že ti pod jejich vlivem myšlení funguje jinak.

Spoustě lidí ta proměna přijde normální a ještě jsou protivní na všechny, co zrovna hormonální bouři v mozku nemají :-D

Zmírní se to až se budeš moci vyspat a případně přestaneš kojit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8360
16.10.19 16:46

To je tezky. Sama zhodnot, jak moc je to podle tebe vazne a treba se sver nekomu, kdo tomu rozumi. Ja mam skveleho pediatra, stara se v podstate i o me a me zdravi, kolikrat vice probirame me. Minule me presvedcila, ze ji pro sve dobro musim ukazat jizvu a hned mi i neco predepsala- takze ja bych se sverila prvne ji. Jinak popletenost a vypadky jsou casto z velkeho nevyspani, vycerpani organismu, stresu. A ze spechas za miminem mi prijde normalni, ja jsem to nemela nikdy jinak, vzdycky letim jako blazen, byt vim, ze je nakojene a manzel pochovat zvladne. :lol: Kdyz mas mamu na hlidani, dej si vice odpocinku, pridej rybi olej a vitaminy, treba se zacnes lepsit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.19 16:54

Já to přesně takové mám a to nejsem po porodu :think: Teď jsme byli u rodičů na návštěvě a ti mě poslali za babičkou (bydlí v baráku vedle) pro lívance. Tak tam jdu a babi, ať si na ně donesu od rodičů talíř a ať ji rovnou donesu její modrý talíř, který si rodiče půjčili. Vrátila jsem se tedy, vzala modrý talíř a jdu zpátky k babi :zed: Samozřejmě bez talíře na lívance, tak jsem si to do třetice zopakovala :mrgreen: A takhle to mám pořád a se vším. Mám pocit, co jsem doma s dětmi a celý den lítám jen okolo nich, že se mi zasekl mozek a vůbec mi to nemyslí :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
285
16.10.19 17:19

To jsou hormony a je to normalni. Citim to na sobe taky. Podle me to matka priroda takto nastavila abychom zapomneli nepohodli u porodu a kojeni a mnozili se vesele dal :lol: nevyspani taky hraje svoji roli.. nejlepsi je si toho na sebe moc nenakladat a uzivat si miminka. Ono to mimi nastesti nijaky velky intelektualni vykony ani nevyzaduje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.19 19:29

@Helca83 Z nevyspání by to být mohlo. To je fakt. První týden po porodu jsem naspala celkem cca 2 hodiny. Nekecam. Další dva-tři měsíce jsem díky odsávání a snaze o rozkojení se spala průměrně denně 3-4 hodiny denně. Vždy přerušovaně. Po kouskách. Poslední dobou naspím cca 6-7 hodin denně, ale trhaně. Mimčo mě cca 2×-3× vzbudí a sama se ještě vzbouzím na wc… Před porodem jsem byla zvyklá spát cca 8-10hodin denně, v kuse. Takže tím by to fakt mohlo být!

• Citovat
  • Nahlásit
1356
16.10.19 19:34

Normální vykojený mozek :nevim:, zažívám už potřetí…ale neboj je to vratný jev :mrgreen: Okolo roku dítka se to vždycky vrátilo k normálu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6579
16.10.19 19:44

Neboj, je to přechodný stav. Je super, že si to uvědomuješ. A píšeš příčetně. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2025
16.10.19 19:47
@Anonymní píše:
@Helca83 Z nevyspání by to být mohlo. To je fakt. První týden po porodu jsem naspala celkem cca 2 hodiny. Nekecam. Další dva-tři měsíce jsem díky odsávání a snaze o rozkojení se spala průměrně denně 3-4 hodiny denně. Vždy přerušovaně. Po kouskách. Poslední dobou naspím cca 6-7 hodin denně, ale trhaně. Mimčo mě cca 2×-3× vzbudí a sama se ještě vzbouzím na wc… Před porodem jsem byla zvyklá spát cca 8-10hodin denně, v kuse. Takže tím by to fakt mohlo být!

Tak vydrz, jiste se to spravi. Taky jsme meli nespavce a odsavala jsem, a navic jsem mela pri porodu vetsi ztratu krve, mam to dodnes jak v mrakotach a nepamatuji se na to :mrgreen: Rekla bych ze se to zlepsilo az kolem 10M kdyz jsem prestala odsavat a kluk zacal vic spat. Drzim palce :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
482
17.10.19 19:52

To je psychická únava… podle toho, co píšeš, si od miminka neumíš odpočnout, musí tě to strašně vyčerpávat… když třeba jedeš na nákup, zkus se přinutit nespěchat, chvíli se třeba jen tak procházet a myslet na jiný věci (ale chápu, že je to těžký)… mně pomáhá si fakt jen chvilku odpočnout, odreagovat se a pak je to mnohem lepší i s mozkem :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat