Náhlé zhoršení nálady

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Leni_2019
Kecalka 161 příspěvků 06.07.19 18:58
Náhlé zhoršení nálady

Téměř 5 měsíců po porodu jsem se z ničeho nic probudila s depresivní náladou.

Porod byl sekcí, měla jsem komplikace, miminko se nenarodilo zcela zdravé, ale jeho zdravotní stav se lepší a prognóza je dobrá.
Během těhotenství jsem řešila partnerovu nevěru, složitou životné situaci sestry, po porodu mi v důsledku dlouhodobé nemoci zemřel otec a kamarádka spáchala sebevraždu. Muj vztah s otcem dítěte stále není v pořádku a jáse kvůli tomu trápím. Do toho nastoupily finanční problémy - potíže v podnikání.

Je toho hodně, ale donedávna jsem to snášela dobře. Dokud jsem se jednoho dne neprobudila a necítila se naprosto mizerně. Napřed jsem doufala, že to přejde, ale už je to více než týden a žádné zlepšení nenastalo. Doma mám svinčík (nikoli zdravotně závadný, ale nepříjemný), vaření šidím, jak to jen jde, a méně se věnuji dítěti (ve stylu: nechávám je často samotné v postýlce, pokud nekňourá nebo nepláče a je najezené a v suchu), což mě mrzí.

Já sama svůj stav hodnotím jako lehkou depresi, ke stejnému výsledku jsem dospěla i v testu na internetu. Často se zabývám tématem sebevraždy, ale myšlenky na to, že se zabiji nemám.

A nyní otázky:
Máte nějaká zkušenost s náhlým zhoršením nálady, jako se stalo mně?
Měla bych vyhledat pomoc odborníka?
Co si o tom myslíte a co bych měla dělat?

Přečtěte si článek: Poporodní deprese, její příznaky a léčba

Reakce:
Serpentini
Ukecaná baba ;) 1746 příspěvků 06.07.19 19:12

No, je toho na tebe dost. Určitě si někam dojdi, není důvod aby ses v tom plácala sama. Ať je ti brzy lépe :srdce:

Ou
Echt Kelišová 8150 příspěvků 06.07.19 19:15

Zajdi si za psychiatrem a vstup do psychoterapie.

zrnko
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 06.07.19 20:30

@Leni_2019
Ja se vubec nedivim, ze te to skolilo. Podle me to byla jen otazka casu a jeste do zvladas dobre. Taky bych doporucila nejakeho psychologa. Na jeden rok a jednoho cloveka je to az prilis a deprese by se mohla prohloubit.
Hodne sily, at je brzo lip.

Leni_2019
Kecalka 161 příspěvků 10.07.19 21:20

Dekuji vam za odpovedi, uz jsem se objednala. Termin mam bohuzel az za tri tydny. :zed:

Váš příspěvek
Reklama