Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
@EmmaAnna píše:
prostě mit o tak přijde..ten jakýsi podivný sloup ve kterým je asi už starší trouba s mikrovlnkou, podivně daný dřez do rohu, málo místa mezi plotnou a dřezem, nelíbía laciné materiály? tak vidím všude lamino, plast
a co se dává dnes? takový vynil např. celoplošně v baráku, to je podle tebe co, přírodní materiál?
Krátka vzdálenost mezi dřezem a sporákem je nanejvýš praktická, alespon pro mě, která někdy i vařím, trochu podivný mi tam jen přijde ten "zahnutý sloup s lednicí-na to, že barák stavěli, asi jim něco uteklo
Nečetla jsem diskuzi, ale barák jako krá. a když to tak napíšu ale špatné využití prostoru, podstatě vlezeš rovnou do kuchyně, která je malinka, nějak nechápu nahoře to místo s těmi kytkama naprosto zbytečný prostor, za ty peníze bych tohle nechtěla.
@Anonymní píše:
Dražby sleduji, je jich málo a cena se nakonec vyhoupne na stejnou jako bez dražby. Ono se řekne, klasickou novostavbu ne, není kvalitní. Ale podívej se na ty starší domy, jak se dříve stavělo, často svépomocí. Ty materiály jsou dnes úplně jinde. Ve starých domech máš často vlhké a problematické sklepy apod.
tak tak, navíc toto není až taková novostavba, je to 13 let staré…
@Premek_Orac píše:
Ano, malý. Pokud chcete třeba do budoucna bazén, tak už budete mít problém (venkovní posezení s grilem, bazén, trávník na hry, malou (třeba i jen bylinkovou) zahrádku, místo pro děti na hraní nebo jejich hrací prvky, nějaký strom - co z toho škrtneš, abyste se vešli?)
My mame pozemek nezast. 500m2 a bazen, terasu, zahon a piskoviste zde mame i okrasne kytky, ovocne kere, takze pozemek maly jak pro koho..
Kazdopadne jak bylo zmineno dum v tehle cene bych si postavila dle svych predstav za tuhle cenu se mi tenhle nelibi, ale to je o vkusu…
Kdyby byl extra levny tak budiz…
@Nikous12 tady bude skutečná rozloha zahrady podobná, je tam ještě ten pozemek vepředu.
500m2 je 25×20m. Je to lepší než nic, ale jen když máš pak dva, tři vzrostlé stromy, tak zaberou 4×12 metrů… Kamarád má u domu 18000m2 zahradu a přijde mi to akorát. Pravda, má tam i rybníček, altánek, atd…
@Premek_Orac píše:
@Nikous12 tady bude skutečná rozloha zahrady podobná, je tam ještě ten pozemek vepředu.
500m2 je 25×20m. Je to lepší než nic, ale jen když máš pak dva, tři vzrostlé stromy, tak zaberou 4×12 metrů… Kamarád má u domu 18000m2 zahradu a přijde mi to akorát. Pravda, má tam i rybníček, altánek, atd…
Dnes máš stromy nízkokmeny. Máme podobně velku zahradu jako tady u domu a stromů tam máme dost - podél plotu 4 broskve, 2 meruňky, uprostřed jednu višeň, a jeste po druhé straně pozemku jednu švestku, ryngli a jabloň. Ono záleží, jestli chce někdo velký anglický trávník nebo na něm netrvá. Sousedi také nemají na zahradě žádné stromy. Mně se ale zahrada bez stromů nelíbí, pokud je v jedné rovině. A i přes tento počet stromů je zahrada vzdušná a prostorná. Ono co dělat na anglickém trávníku, kde nic není, že? Dnes se už opravdu nepěstují velké stromy jako dříve, to se už snad ani neprodává.
Já neříkám, že to nejde a asi máte pravdu… Zřejmě mám prostě velké nároky na základě mých potřeb.
Nečetla jsem diskuzi, možná to už někdo psal. Cenu nekomentuji, když píšete, že je to v dané lokalitě normální. Ale dům se mi ani trochu nelíbí. Všimli jste si toho na stránce realitky, co se zobrazuje pod ním v Brně Knínicích - bungalov, ten je krásný, do toho bych šla hned.
Jj, nerikam ze vetsi zahrada by nebyla fajn, ale nasi rodice z obou stran maji jen zahradu 2500m2 a 3000m2 a bydli od nas 15 min autem, takze nam to tolik nevadilo, ze mame min, mame jeden strom,..
Jen jsem chtela rict, ze i mala zahrada se da usporadat a udelat hezka a ke grilovackam a koupani ![]()
Kdyz vidime peci o ty co maji nasi, tak si obcas v tom nasem rozlytanem zivote rikame, ze to je vyhoda, ptze by nam ji mozna sezral plevel, uz takhle ta pidi zahradka zabere cas, kdyz to clovek chce mit udrzovany a hezky
@Anonymní píše:
No laciné materily lamino. Ano, je to lamino, ale kupodivu ta laminová kuchyně vydrží pěkná déle než z masívu, který máme třeba my. Dnes bych masívem už asi také šetřila. Je to pěkné, ale náchylné. Takže laminem neopovrhuji.
pardon, ale o masivu tu nikdo nemluvil, ten se na kuchyně prakticky nedává - ale například kvalitní lak nebo dýha mi přijde lepší
ale taky jde hlavně o to uspořádání, takovou kuchyni bych prostě nechtěla a že se navařím
@redbulka až na to že se k části dřezu do rohu skoro nedostaneš
a kdo mluvil o vinylu? máme dřevo, to snad přírodní je a odolnější než všechny ty dnešní vinyly, lamina a já nevím co- až se to jednou hodně zeškrábe, přebrousit, napustit olejem a jede na tom další lidská generace
@Anonymní píše:
My bychom to měli spíše do budoucna pro děti, nebo na pronájem, na uložení peněz. Nebydleli bychom v tom.
jsi si jistá, že o to jednou budou děti stát? Budou o to stát, bydlet právě tam? Dáš to jednomu, a druhé utře nos? Jistě nepředpokládáš, že tam budou bydlet obě rodiny.
@Burj Chalifa píše:
jsi si jistá, že o to jednou budou děti stát? Budou o to stát, bydlet právě tam? Dáš to jednomu, a druhé utře nos? Jistě nepředpokládáš, že tam budou bydlet obě rodiny.
Prodat muzou vzdy, budou v tom mit ulozene penize.
@Anonymní píše:
Prodat muzou vzdy, budou v tom mit ulozene penize.
lépe uložené peníze bude vždycky byt, hotový barák se prodává hůř
nejlépe cihlový byt nejlíp v části která půjde brzy nahoru (v Praze Palmovka, Karlín, Holešovice…)
No laciné materily lamino. Ano, je to lamino, ale kupodivu ta laminová kuchyně vydrží pěkná déle než z masívu, který máme třeba my. Dnes bych masívem už asi také šetřila. Je to pěkné, ale náchylné. Takže laminem neopovrhuji.