Poradna očního lékaře
MUDr. Vladimír Korda Ph.D.
@Malaga píše:
Tak já si to moc nedovedu představit, jak se účastním dění na sále…nevím, jestli bych z toho neměla mnohem větší psychickou újmu…
Bambulin lidi vzdycky varuje, ze to bude hrozna nuda
Na zklidneni ti lidi taky neco maj, tak se to asi da
Uspat jeste nikdo nechtel.
@Baba píše:
To je mi lito, zni to hrozne. Ale to se muze stat i u dobre vedene anestezie
Mohu se zeptat, jak je to možné, že i u dobře vedené anestezie nemůžou někoho probudit? Už jsem o tom slyšela víckrát. Mohlo by se stát, že by se někdo třeba už neprobudil?
Děkuji.
Já jsem byla na sále 17 hodin a vyselo mi asi 2 dny po tom oko! Celá rodina z toho byla na nervy, neurologové se tam střídali po 30 minutách, ale nastestí to bylo po 2 dnech lepší a lepší asi po 4 dnech bylo ok zcela normální.
@Baba píše:
Bambulin lidi vzdycky varuje, ze to bude hrozna nudaNa zklidneni ti lidi taky neco maj, tak se to asi da
Uspat jeste nikdo nechtel.
tam je spíš problém ten, že tak nějak znám ten průběh a to mě děsí
… vždy je lepší, když pacient neví… ![]()
@nostress píše:
Mohu se zeptat, jak je to možné, že i u dobře vedené anestezie nemůžou někoho probudit? Už jsem o tom slyšela víckrát. Mohlo by se stát, že by se někdo třeba už neprobudil?
Děkuji.
No starecci se treba budi blbe. Nebo je treba vubec nebudis, nechas je na roure a das na ARO
Ze by se nekdo celkem mlady, zdravy vubec nevzbudil po anestezii? Tak stat se muze vsechno, zabit Te muze i Paralen ![]()
@tapetra píše:
To je v pořádku. Jde o to aby pacient měl možnost si vybrat a ne aby mu byla automaticky dávána celková.
Už vidím jak mi dáváji vybrat u akutního císaře při abrupci placenty…„Chcete radeji jen lokální anestezii?“ Akorát tady strašíš ostatní, ano celkova anestezie neni žádný vitamín pro tělo a dovolim si tvrdit že lékaři ji používají opravdu jen tam kde musí. Kdes vzala že ji cpou lidem i při banalnich zakrocich?
@niki V píše:
Už vidím jak mi dáváji vybrat u akutního císaře při abrupci placenty…„Chcete radeji jen lokální anestezii?“ Akorát tady strašíš ostatní, ano celkova anestezie neni žádný vitamín pro tělo a dovolim si tvrdit že lékaři ji používají opravdu jen tam kde musí. Kdes vzala že ji cpou lidem i při banalnich zakrocich?
Fakt nechapu, proc do ni tak sijete, ma pravdu. Kde to jde, mel by si pacient vybrat a u nas tu moznost vyberu zdaleka nema jistou.
@Baba nevím jsem z vetsiho mesta a tady pokud to jde, jsem dostala ať už já nebo ostatní členové rodiny na výběr při zákroku, nikdo automaticky necpal CA.Jen mě při akutnim cisari jak už jsem psala když syn nemel kyslik kvuli odloucene placente, se neptali, ale to bylo akutni a slo o minuty ne li vteriny. Dokonce i když se rozhodnou pro předčasný porod kvuli např. preeklampsii a pro CS přemlouvaji rodičky ke spinalu(že je to šetrnejší)takže ne všude dávají automaticky prostě CA bez výběru.
@niki V píše:
@Baba nevím jsem z vetsiho mesta a tady pokud to jde, jsem dostala ať už já nebo ostatní členové rodiny na výběr při zákroku, nikdo automaticky necpal CA.Jen mě při akutnim cisari jak už jsem psala když syn nemel kyslik kvuli odloucene placente, se neptali, ale to bylo akutni a slo o minuty ne li vteriny. Dokonce i když se rozhodnou pro předčasný porod kvuli např. preeklampsii a pro CS přemlouvaji rodičky ke spinalu(že je to šetrnejší)takže ne všude dávají automaticky prostě CA bez výběru.
Vzdyt piti, ze je to pracoviste od pracoviste. Jen u nas v jednom spitale na vyber dostanes - a ne od vsech sojtorz, ve druhem smolik, nedelaj to. A to druhe by melo byt vyssi.
@niki V píše:
@Baba souhlasim,mělo by být všude na výběr.
To tu chci právě říci. Třeba u malých výkonů je anestezie větší zátěž, než samotná operace. Pacient by měl dostat možnost si vybrat a ne ho postavit před hotovou vëc: my to tady děláme takhle a hotovo.
@tapetra jenže to říkáš dost nešikovně…možná kdybys to podala na začátku jinak, tak bys tady našla větší podporu a pochopení…
@tapetra píše:
To tu chci právě říci. Třeba u malých výkonů je anestezie větší zátěž, než samotná operace. Pacient by měl dostat možnost si vybrat a ne ho postavit před hotovou vëc: my to tady děláme takhle a hotovo.
Konecne Ti rozumim. ![]()
@Baba Víš, ono to zní moc hezky - nechat pacienta vybrat, kde to jde. jenže ten pacient je jednoduše laik, a moc ta rizika a problémy nebude schopen vyhodnotit. Já osobně raději tohle ponechám na lidech, kteří se v oboru vzdělávali a vzdělávají. Já si můžu něco načíst, ano, něco mi mohou vysvětlit lékaři, ale přesto nikdy nebudu znát všechno komplexně tak, jako ten lékař.
@tapetra A takhle bych to taky brala - pokud se mi něco nelíbí, tak odcházím, en? protože ještě jinak - na internetu bych si spíš než dílčí a pochybné info hledala hodnocení nemocnice a třeba popis zákroku, který mne čeká. A když si najdu nemocnici, která mi vyhovuje, jdu tam. Ale mluvit lékařům do jejich práce, to ne. Já jsem v podstatě zbabělec a když m nabídnou uspat, tak jenom zajásám.
Je mi to líto, že máš takové problémy po CA. Mě taky nemohli probudit. Byla jsem na sále asi půl dne. Do té doby jsem si vůbec neuvědomovala, že CA může být až natolik nebezpečná. A od té doby pociťuji zhoršení paměti. Držím palce, aby se ti ten stav upravil.