Žervé - aneb co u 10m na chleba???

685
19.5.05 08:37

Žervé - aneb co u 10m na chleba???

Ahoj,
od minulého týdne jsem začal dávat k snídani na kostičky nakrájený chleba s máslem. Na radu doktorky, abych mazala marmeládou jsem nepřistoupila. Doporučuje se dávat žervé. Včera jsem ho koupila, ale je to vlastně tvaroh se smetanou, solí a jakýmsi stabilizátorem. Moc se mi to nezdá. Tvaroh se doporučuje až po 1r., tou smetanou si taky nejsem moc jistá. Nebo že by bylo víc druhů žervé? Tohle je „Gervais - lahodný tvarohový sýr“ od Danone. Prosím poraďte jak to s tím žervé vlastně je a co ještě jiného mažete na chleba.

Díky za tipy,
Jitka a Hanička (10,5m)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

474
19.5.05 08:41

Ahoj Jiti :D s zerve ti asi neporadim, ale male je taky 10,5 mesice a k snidani ji davame jen um. mleko. Kdyz davas kousky chleba, mleko uz nedavas???

Diky za odpoved,

Simona&Kristynka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
563
19.5.05 08:45

Jiti,

zkus mrknout na takové to klasické žervé ve staniolu (velikost asi jako Lučina). To je myslím celkem bez chuti (tedy to základní, mám dojem, že existují i nějaké ochucené), tudíž i bez soli, ale nevím to jistě. To od Danone je ochucené.

Ulrika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
19.5.05 08:49

Ahoj,
já používám Lučinu (ale jen kostky, ne v kelímkách). Složení je mléko, smetana, mlékařské kultury, jedlá sůl. V kelímkové Lučině je ještě navíc syřidlo, což přesně nevím, co je, ale snad něco, aby to bylo lépe roztíratelné? :roll:
Nic od Danone bych malé nedala, já jsem na tu firmu alergická 8O

Radu+Stellinečka 10měs

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
19.5.05 08:53

Taky snídáme jen mléko.
Mléčné výrobky smíme až od roku a malé to myslím i takto vyhovuje.
Jde si totiž po lahvičce lehnout = moc se mi snídaní neprobere a jde se dospat :-)
E. a E. 10m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1089
19.5.05 09:05

Jiti, ja ti zial neporadim, ale ak mozes, napis mi, prosim ta, ako podavate ten chlebik. Papa to Hanicka rukami? Alebo jej davas kocky do ust? Ako su velke? Atd… skratka ta prakticka stranka.
Nemusis to pisat sem, aby tato diskusia prilis neodbiehala, kludne mi posli SZ. Teda, ak mas cas a chut. Diiik!
schamka a Danko (o 4 dni 10m)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
685
19.5.05 09:26

Ahoj,
kolem 5:30 kojím. Pak znovu 6:30-7:00. Do svačiny kolem 9:30-10 je to ale moc dlouho tak jsem začala kolem 8 dávat ten chleba.
Schamka - ukrojím půlku, namažu, nakrájím a po jedné kostičce jí to pokládám na stoleček k sedací židličce. Zatím to do misky dávat nemůžu, okamžitě by ji vysypala. Strašně ráda si to takhle sama bere a dává do pusy.

Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.5.05 20:29

Ahoj,
taky by mně to žervé zajímalo. Ulriko, nevíš, kde se dá to bez příchutě koupit? Obcházet obchoďáky se mi moc nechce.

Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
1128
19.5.05 21:30

Holky to žervé si myslím mají skoro všude, je to balený jako Lučina, ve staniolu. Gervais od Danone bych určitě zatím nedávala to je ochucené. já dávám občas žervé i na sladko. Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
19.5.05 21:33

Ahoj holky!

Žervé jsme koupili v Bille. Je opravdu zabalené ve staniolu a neobsahuje nic, co by mimčům mohlo uškodit. Mě to trochu připomíná balené kvasnice. Je to popsaný modře.
Na první pohled a počuch mi to smrdělo a nic moc jsem si od toho neslibovala, ale když to ochutnáte po druhý tak to není zas tak strašný a hlavně malej vůbec neprotestoval a baštil. Tak to zkuste jedlíci!

Pá Pavla a Martínek za 14 dní jeden rok! :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
102
20.5.05 21:49

Ahoj holky,
někde tady je diskuze, kde se maminy shodly, že tavený sýr je lepší než salám, tvrdý sýr je lepší než tavený a žervé a Lučina je lepší než tvrdý. Já sama taky Danone nekupuju, věřím obyčejné české Lučině, tu dávám malýmu na chleba a s kousky rajčete skoro každý den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.5.05 09:29

Pavlo,

určitě ho mají v Meinlovi a myslím, že i v Delvitě. Jinde jsem po něm nekoukala, ale je to dost obvyklá věc, takže myslím, že by ho mohli mít i v normální malé sámošce.

Ulrika

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama