Žijeme z výplaty do výplaty

Anonymní
31.5.21 13:36

Žijeme z výplaty do výplaty

Ahoj maminy, chtěla jsem se zeptat jestli to má i někdo z vás, že žijete z výplaty do výplaty. Potřebuji se tady vypsat a je mi z toho každý den uzko a večer nemůžu spát. Takhle jsem si nepredstavovala, že budu prožívat nejhezčí období. Místo abych si užívala malé, tak se pořád řeší peníze ☹️já mám k rodičáku i přivýdělek a přítel podniká v autodoprave ale, co do toho utopí peněz je hrůza. Věčné nějaký opravy náklaďáku kolik toho taky propali za naftu a to kolikrát mu dávám i já peníze aby mohl třeba ten měsíc dojezdit a i to nestačí kolikrát a musí si půjčovat od rodičů. Do toho splácí druhý náklaďák, co začal jezdit od minulého roku v dubnu. Na konci měsíce než mu přijde faktura tak počítáme fakt každou korunu a porad si říkáme, co děláme špatně. ☹️V budoucnu chceme baracek ale když to půjde takhle dál, tak asi navždy zůstaneme v bytě v paneláku na sídlišti. Poslední dobou vůbec nemám radost ze života jsem bud smutna nebo nervni. Je mi jasný, že asi nebudu jediná, co to tak má ale jak bojovat proti těmhle stavům hrozně mě to vnitřně ničí ☹️

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8441
31.5.21 13:41

No špatný podnikatel. Blbě si to spočítal nebo blbě počítá neustále. A nebo máte moc velké výdaje a utrácíte za zbytečnosti. Většinou je tento problém velmi jednoduchý, ale lidi to odmítají vidět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26341
31.5.21 13:41

Než abych žila takhle bouchla bych do stolu ať se nechá normálně zaměstnat když neumí podnikat. Jak dlouho už to dělá? Před dítětem jste taky měli hluboko do kapsy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1540
31.5.21 13:42

Tak asi bych si mrkla na to podnikání. Má vůbec nějaký zisk? Nebyli by lepší to ukončit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
31.5.21 13:44

Napište si seznam příjmů a výdajů a omezte zbytečné výdaje. Nebo jestli máte díru na straně příjmů, tak holt ať skončí s autodopravou a nechá se zaměstnat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
522
31.5.21 13:46

Přítel by si měl přestat hrát na pana podnikatele a jít někam do práce. Možná by jako skladník vydělal víc :nevim:.
Někdy je potřeba podívat se pravdě do očí a přiznat si, že podnikání byla chyba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2806
@Anonymní píše:
Ahoj maminy, chtěla jsem se zeptat jestli to má i někdo z vás, že žijete z výplaty do výplaty. Potřebuji se tady vypsat a je mi z toho každý den uzko a večer nemůžu spát. Takhle jsem si nepredstavovala, že budu prožívat nejhezčí období. Místo abych si užívala malé, tak se pořád řeší peníze ☹️já mám k rodičáku i přivýdělek a přítel podniká v autodoprave ale, co do toho utopí peněz je hrůza. Věčné nějaký opravy náklaďáku kolik toho taky propali za naftu a to kolikrát mu dávám i já peníze aby mohl třeba ten měsíc dojezdit a i to nestačí kolikrát a musí si půjčovat od rodičů. Do toho splácí druhý náklaďák, co začal jezdit od minulého roku v dubnu. Na konci měsíce než mu přijde faktura tak počítáme fakt každou korunu a porad si říkáme, co děláme špatně. ☹️V budoucnu chceme baracek ale když to půjde takhle dál, tak asi navždy zůstaneme v bytě v paneláku na sídlišti. Poslední dobou vůbec nemám radost ze života jsem bud smutna nebo nervni. Je mi jasný, že asi nebudu jediná, co to tak má ale jak bojovat proti těmhle stavům hrozně mě to vnitřně ničí ☹️

Od výplaty k výplatě a než mu přijde faktura, takže jedna.

To dělá nějakou verzi švarc systému, že?

Jestli je oficiálně podnikatel, tak buď začít podnikat opravdu, tedy víc zákazníků, rozložit tím rizika a dělat za rozumné peníze, nebo se nechat normálně zaměstnat, ať má ochranu jako zaměstnanec.

Takhle má z obojího jen ty nevýhody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497

Hele ono poslední rok bude dost lidi žít jak se dá, ale vy si za to můžete sami. Proč podniká, když mu to nejde a musíš mu to dotovat? Ať se nechá někde zaměstnat a budete na tom lip :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
560
31.5.21 13:47

Počítat každou korunu je hodně nepříjemné, no..otázka je, jak jste zvyklí žít, jestli někde nevyhazujete peníze oknem? Předražené tarify, kabelovka, kafe s sebou, polotovary, jednorázové pleny, vlhčené ubrousky, kupované příkrny?
Pokud děláte co můžete a stejně nemáte ani na základní věci, tak bych asi uvažovala nad změnou přítelovy práce :nevim:
Jinak my bychom taky chtěli baráček, ale reálně vím, že na něj není a nebude, tak jsem ráda i za byt v paneláku, on má i svoje výhody :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11155
31.5.21 13:48

Mám známého, který má svoji Tatru a domluvu v prodejně štěrků a písků. Každý den pro ně párkrát jede, většinou trasy do 20km tam a 20km zpět, za to účtuje tak tisícovku, půlku kšeftů má bez dokladu (protože řekne lidem, že 1200,– s dokladem nebo 900,–Kč bez dokladu, lidi mu dají tisícovku bez dokladu a zpátky vrátit nechtějí). Chudý opravdu není :think: Řekla bych, že ti manžel neříká všechno…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.21 13:49

@pikola právě, že ne před malou to bylo v pohodě. Já už mu to taky říkala a kolikrát se s nim chytla a on mi na to řekne, tak si to bez zkusit ty. Takže už mě upřímně řečeno taky štve. On mi na to řekne, že když se nechá zaměstnat, tak bude brát ještě min ale já mu na to řekla ale nikam ty svoje vydelany peníze cpát nebudeš, že jo tady to cpes do náklaďáku a nafty. Jako nejvíc mě dostává, že ho tady musím dotovat ještě já a mě žádný peníze zpátky nedá jako pravda koupi vše co potřebujeme jídlo, bydlení ale mě moc peněz nezbyde když mu vysolim skoro vše aby přežil konec měsíce. Tak nevím no mám toho plné zuby.

• Citovat
  • Nahlásit
11155
31.5.21 13:51
@Anonymní píše:
@pikola právě, že ne před malou to bylo v pohodě. Já už mu to taky říkala a kolikrát se s nim chytla aon mi na to řekne, tak si to bez zkusit ty.Takže už mě upřímně řečeno taky štve. On mi na to řekne, že když se nechá zaměstnat, tak bude brát ještě min ale já mu na to řekla ale nikam ty svoje vydelany peníze cpát nebudeš, že jo tady to cpes do náklaďáku a nafty. Jako nejvíc mě dostává, že ho tady musím dotovat ještě já a mě žádný peníze zpátky nedá jako pravda koupi vše co potřebujeme jídlo, bydlení ale mě moc peněz nezbyde když mu vysolim skoro vše aby přežil konec měsíce. Tak nevím no mám toho plné zuby.

No tak se vystřídejte, on ať jde na rodičák a ty jdi vydělávat, budete na tom líp, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26341
31.5.21 13:53

A to před dítětem jezdil stejně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6565
31.5.21 13:53
@Anonymní píše:
@pikola právě, že ne před malou to bylo v pohodě. Já už mu to taky říkala a kolikrát se s nim chytla a on mi na to řekne, tak si to bez zkusit ty. Takže už mě upřímně řečeno taky štve. On mi na to řekne, že když se nechá zaměstnat, tak bude brát ještě min ale já mu na to řekla ale nikam ty svoje vydelany peníze cpát nebudeš, že jo tady to cpes do náklaďáku a nafty. Jako nejvíc mě dostává, že ho tady musím dotovat ještě já a mě žádný peníze zpátky nedá jako pravda koupi vše co potřebujeme jídlo, bydlení ale mě moc peněz nezbyde když mu vysolim skoro vše aby přežil konec měsíce. Tak nevím no mám toho plné zuby.
Řekla bych mu že to zkoušet nebudu, protože neumím podnikat stejně jako on. Toho baví takový život? Když to neumim, tak to nedělám. Ať ne to baví sebevíc. Tohle ať si dela jako koníček, ne jako zaměstnání. Má živit rodinu sakra.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6565
31.5.21 13:54

@zrcadlo Ale on ji neposílá do práce. Ale na jeho místo. Do jeho práce. Aby viděla jaký to je nesmyslně podnikat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat