Žilní Trombóza v těhotenství

63
12.6.21 08:28

Žilní Trombóza v těhotenství

Ahoj holky, jsem 24. Týden (mé 4.té těhu) a udělala se mi v lýtku trombóza. I přesto, že denně píchám Clexane 0,4 a beru Detralex. První mi zarudla nad kolenem křečová žíla, udělal se červený flíček. Myslela jsem, že to je jen povrchový zánět křečáku a mazala 4 dny Liotonem. Bylo mi ale divné, že se to ani trochu nelepší. Na cévním mi po telefonu řekli, že toho mají moc, ať dojdu příští týden, ale já měla zkrátka strach a vecpala se tam osobně. Podle ultrazvuku na angiologii trombóza v lýtku, zvláštní je, že lýtko ani nebolí, jen ta křečovka nad kolenem, nozka kolem kotníku taky není oteklá. To lýtko bolelo, až když tam ty žíly stlačoval ultrazvukem. Chodím pravidelně na hematologii, v úterý d-dimery 0,640, anti-Xa 0,360. Doktor na cévním řekl, že jsou na mě asi původní injekce Clexane 0,4 slabé. Volal na hematologii a domluvil se s doktorkou, že mi teď musí ten tromb rozředit, tak mi dali Clexane Forte 1× denně a za týden kontrola krve na hematologii. Dnes ráno jsem ho píchla, ale mám šílený strach, že nám to s mimčem nějak ublíží. Tento Clexane je 3× silnější, než jsem měla doteď. Asi bude i nejsilnější na celém trhu. V lékárně se nějak netvářili. Mám strach, ale snad doktoři vědí, co dělají. Mamka mi řekla, že jsem blázen, ať to forte píchám, že přece nechci mít plicní embolii. Jinak klidový režim doktor nedoporucil, naopak mám hodně pít, píchat Clexane, hodně chodit a nosit teď kompresní punčochy pro těhotné, až se ten tromb brzy rozpustí. Řešili jste prosím někdo něco podobného v těhotenství? A jaký byl další postup? Nemůže se mimču v brisku něco stát? Doktora jsem se ještě ptala, zda nemůže ten tromb ucpat třeba pupečník, ale prý ne, že to spíš by hrozila mně embolie. Jsem z toho všeho teď jakási špatná. Nebo se třeba bojím, že se mi spustí nějaké vnitřní krvácení. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63
12.6.21 08:31

Takto zarudla ta křečovka nad kolenem, tromboza hluboká je prý v lýtku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
12.6.21 09:28

Mimču víc ublíží, když to nebudeš řešit dostatečně a rychle, protože to může zabít tebe, nebo aspoň dost zmrzačit, doktoři vědí, že jsi těhotná, tak léčbu volili dle toho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat