Žít bez plastu neumíme, ale...

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
RadkaEm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.19 13:17
Žít bez plastu neumíme, ale...

Zdravím. Co říkáte na život s plastem? Potraviny, drogerie, hračky, igelitové pytlíky…plast je všude a mnohdy zbytečný. Bezobalových obchodů stále málo. Líbí se mi tohle

https://ceskokrumlovsky.denik.cz/…0190430.html

Gel na praní, prostředek na nádobí, eko úklidové prostředky…to vše doplňuji v našem „bozobaláči“, ale takových obchodů je stále málo. Víte vůbec o těchto možnostech? Že to jde i jinak? Těstoviny, rýži, čočku, jedlou sodu, ocet, kukuřičné lupínky…tyhle věci už jedině bez obalu. A třicetkrát použitý igeliťák na pečivo vždy v tašce. Holky, já tady nechci moralizovat. Vždycky to bez plastu nejde. Někdy spěcháme, zapomeneme…ale planeta umírá. Oceány jsou v kritickém stavu. Děti našich dětí už to asi pocítí. S vodou bude jednou obrovský problém. Narušení ekosystému už začalo. Každá z nás musí přijmout svoji zodpovědnost za plýtvání vodou a plasty po celé planetě. Já vím, že ČR je na tom ještě skvěle. Rozvojové země a USA, to je globální plastová katastrofa. Ale my ji nemusíme podporovat. Jak jste na tom vy?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 39 Další »
Reakce:
Cenarius
Kecalka 352 příspěvků 13.05.19 13:21

Kdyz ja usetrim jeden pytlik, co by jinak skoncil ve spalovne. Tak jak to pomuze tomu, ze misto me vyvezou nekde v asii a africe do more celej kamion? Tam je ten problem. Nikoliv u nas v Evrope.

A zivot s plastem byl, je a bude. Nez nekdo vymysli jak to nahradit.

lucenka
Hvězda diskuse 35940 příspěvků 13.05.19 13:23

@RadkaEm zkus omezit i tu rýži ;) patří mezi největší zdroje skleníkových plynů. A jinak větší problém jsou mimoevropské země.

Příspěvek upraven 13.05.19 v 13:23

Tichošlápek
Extra třída :D 14341 příspěvků 13.05.19 13:23

O možnostech vím, nevyuzivam a ani to neplánuji

malá_holka
Extra třída :D 11315 příspěvků 13.05.19 13:23

Než se to tu rozjede v eko bio duchu, začít by se mělo tam, kde se běžně hazej plasty do vody, moře, za barák, přes plot k sousedům a přijde jim to normalí. :nevim: k čemu my tady budem nosit na rohlíky latkovej pytlík, když soudruzi obyvatelé stejné planety na každy nalití coco coly použijou novej plastovej kelímek a starej vyhodí přes rameno :nevim: jedno kam.

malá_holka
Extra třída :D 11315 příspěvků 13.05.19 13:24
@Cenarius píše:
Kdyz ja usetrim jeden pytlik, co by jinak skoncil ve spalovne. Tak jak to pomuze tomu, ze misto me vyvezou nekde v asii a africe do more celej kamion? Tam je ten problem. Nikoliv u nas v Evrope.A zivot s plastem byl, je a bude. Nez nekdo vymysli jak to nahradit.

souhlas :nevim:

Zabatko
Závislačka 4651 příspěvků 13.05.19 13:25
@Cenarius píše:
Kdyz ja usetrim jeden pytlik, co by jinak skoncil ve spalovne. Tak jak to pomuze tomu, ze misto me vyvezou nekde v asii a africe do more celej kamion? Tam je ten problem. Nikoliv u nas v Evrope.A zivot s plastem byl, je a bude. Nez nekdo vymysli jak to nahradit.

Prosím Tě, to je takový klasický alibistický žvást - proč já bych měla, když ONI to nedělají. Jenže bezobalový život, zero waste a minimalismus se začíná šířit jako lavina a je to dobře. Příklady táhnou. U nás sice v okolí zatím žádný bezobalový obchod není, ale už jen to, že přemýšlím, co koupím a v jakém obalu koupím + že si nosím svoje pytlíky na ovoce, želeninu a pečivu způsobilo, že v 6 lidech máme plastů třetinu oproti dřívějšku a komunálního odpadu cca 10 litrů za týden. A nijak nás to neomezuje. Drogérku kupujeme ve skle, nekupujeme pití v petkách… takových drobností je dost. A je to cítit. A mám z toho radost. Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.

Mimis2017
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 13.05.19 13:25

Vážně si neumím představit chodit do krámu s nádobama nebo pytlema 8o. Když je to tak špatný, tak ať ty testoviny atd. prodávaji v adekvatnich obalech rovnou.

Zabatko
Závislačka 4651 příspěvků 13.05.19 13:27
@malá_holka píše:
Než se to tu rozjede v eko bio duchu, začít by se mělo tam, kde se běžně hazej plasty do vody, moře, za barák, přes plot k sousedům a přijde jim to normalí. :nevim: k čemu my tady budem nosit na rohlíky latkovej pytlík, když soudruzi obyvatelé stejné planety na každy nalití coco coly použijou novej plastovej kelímek a starej vyhodí přes rameno :nevim: jedno kam.

No tak hlavně že si, holky, můžete svorně poplácat po rameni, jak Vás se to netýká a ukázat prstem na ně. Dokonce i v asijských zemích jsou lidi, kteří se snaží s tím něco dělat, například odbordelili od plastů celou velkou pláž, jenže to není nikde moc vidět. Čím víc lidí napříč zeměkoulí začne u sebe, tím víc sebou strhne těch ostatních, co to neřeší, protože ani neví, že by to měli řešit.

malá_holka
Extra třída :D 11315 příspěvků 13.05.19 13:27
@Zabatko píše:
Prosím Tě, to je takový klasický alibistický žvást - proč já bych měla, když ONI to nedělají. Jenže bezobalový život, zero waste a minimalismus se začíná šířit jako lavina a je to dobře. Příklady táhnou. U nás sice v okolí zatím žádný bezobalový obchod není, ale už jen to, že přemýšlím, co koupím a v jakém obalu koupím + že si nosím svoje pytlíky na ovoce, želeninu a pečivu způsobilo, že v 6 lidech máme plastů třetinu oproti dřívějšku a komunálního odpadu cca 10 litrů za týden. A nijak nás to neomezuje. Drogérku kupujeme ve skle, nekupujeme pití v petkách… takových drobností je dost. A je to cítit. A mám z toho radost. Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.

a kdo chce bude vždycky kecat, jak toho pro planetu dělá víc než ostatní, ty alibistickej žváste :roll:

Zabatko
Závislačka 4651 příspěvků 13.05.19 13:28
@Mimis2017 píše:
Vážně si neumím představit chodit do krámu s nádobama nebo pytlema 8o. Když je to tak špatný, tak ať ty testoviny atd. prodávaji v adekvatnich obalech rovnou.

Ale tak nemusíš hned stáčet prací gel do láhve, stačí když eliminuješ petky a sáčky. A postupně přidávat, co lze, jsou to drobnosti, ale drobnost k drobnosti a my máme fakt třetinu plastů co ještě před pár měsíci. Mám z toho radost.

Zabatko
Závislačka 4651 příspěvků 13.05.19 13:29
@malá_holka píše:
a kdo chce bude vždycky kecat, jak toho pro planetu dělá víc než ostatní, ty alibistickej žváste :roll:

No jo, tak nemáš argument, proto kecáš nesmysly. Tak něco udělej víc než ostatní. Já to dělám, aspoň se o to snažím. Co můžu v rámci prostředí kde žiju bez zásadního omezení provozu naší rodiny udělat, to udělám.

lucenka
Hvězda diskuse 35940 příspěvků 13.05.19 13:29
@Zabatko píše:
No tak hlavně že si, holky, můžete svorně poplácat po rameni, jak Vás se to netýká a ukázat prstem na ně. Dokonce i v asijských zemích jsou lidi, kteří se snaží s tím něco dělat, například odbordelili od plastů celou velkou pláž, jenže to není nikde moc vidět. Čím víc lidí napříč zeměkoulí začne u sebe, tím víc sebou strhne těch ostatních, co to neřeší, protože ani neví, že by to měli řešit.

a víš proč to není vidět? Protože tu debordelizaci z větí části dělají cizinci. Místním je to jedno a v klidu si budou plasty dál vyhazovat, jen ne třeba na tom místě, které uklidili ale o pár metrů dál. V těhle zemích se musí začít s tříděním odpadu, budováním skládek, svozu odpadu apod.

malá_holka
Extra třída :D 11315 příspěvků 13.05.19 13:30
@Zabatko píše:
No tak hlavně že si, holky, můžete svorně poplácat po rameni, jak Vás se to netýká a ukázat prstem na ně. Dokonce i v asijských zemích jsou lidi, kteří se snaží s tím něco dělat, například odbordelili od plastů celou velkou pláž, jenže to není nikde moc vidět. Čím víc lidí napříč zeměkoulí začne u sebe, tím víc sebou strhne těch ostatních, co to neřeší, protože ani neví, že by to měli řešit.

nikoho se placat po rameni nevidím :nevim: jen mi přijde jako chc. aní proti větru tohle mega hrotit, když problém je jinde. to radši půjdu tady do přírody odnosit bordel z lesa, než hrotit pytlíček na pečivo. nikomu se to líbit nemusí, ale je to tak.

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 13.05.19 13:30

Já se fakt omezovat nebudu a nikdy mě nikdo do bezobalového obchodu nedostane a ani si nenosím svoje sáčky na pečivo a ovoce…
ani odpad netřídím, nechce se mi mít doma třídírnu, máme hooodně odpadu

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 39 Další »
Váš příspěvek
Reklama