Životní pojištění - odpočet z daní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
adus
Extra třída :D 11966 příspěvků 31.01.10 21:36
Životní pojištění

Ahoj holky,

prosím o radu…

za loňský rok jsem pracovala pouze v lednu, po té jsem dostala výpověď a nastoupila na rizikové těhotenství (hned od 28. 1. ), pak jsem od června byla na meteřské… Platím si životní pojištění, je možné si to nějak odečíst z daní?

Já si myslím, že plácám kraviny, ale mamka mi řikala, že od nich jedna ženská na mateřský si podává daňový přiznání sama a odečítá si to…

Děkuji za odpovědi.

Reakce:
Machalka
Extra třída :D 11763 příspěvků 31.01.10 21:49

Ahojky,
nejsem sice v tomhle směru odbornice, ale určo máš nárok na zúčtování daně, i když jsi pracovala jenom ten měsíc :wink: Akorát k tomu budeš potřebovat od zaměstnavatele potvrzení o příjmech za rok 2009, dodáš k tomu to potvrzení životka, vyplníš formulář daňového přiznání a podáš na FÚ. Sama jsem to loni měla dost podobné a musela jsem si ho podat sama (s pomocí kamarádky účetní, bo já jsem na to levá :oops: ) a vrátili mi, co mi náleželo :wink:

Denulenka
Ukecaná baba ;) 1702 příspěvků 01.02.10 08:11

POkud jsi v lednu pracovala,měla příjem,tak ho podávat budeš a pokud chceš,tak si živpoj odepiš, lze max 15000 tuším..nebo 13000 ted nevím.Každopádně vím,že já platila 1500 měsíčně a vše mi odepsat nešlo,že je tam maximální částka.

barbanek
Kelišová 6153 příspěvků 01.02.10 08:19

Odečítáš jednak ten příjem a jednak i tu mateřskou, však ta se taky počítá do příjmů! 8-)

adus
Extra třída :D 11966 příspěvků 01.02.10 20:15

Holky,

děkuji za rady:) tak to jsem ráda, že to jde, stejně budu muset někam za účetní, aby mi to pomohla vyplnit :mrgreen:

svape
Kecalka 361 příspěvků 12.02.10 20:30

TO BARBANEK : myslím, že mateřská se nemůže počítat do příjmů jako výplata. Stejně tak se do příjmů nemůže počítat např. důchod, nemocenská, PPM (pen. pomoc v mateřství) atd. To se bere už jako soc. dávka - tak mi to alespoň řekli na FÚ !!!
Raději bych si toto ověřila přímo na FÚ !!!

mazlove
Kecalka 429 příspěvků 17.01.12 11:34

Ahojky holky,nechci znova zakládat novou diskuzi,tak se vetřu do této-snad neva :lol: .Týká se to daní.Dnes mi přišlo potvrzení že si můžu odepsat daně z pojištění.Jsem na to laik a potřebuji poradit co a jak.Platím si 500měsíčně a je tam napsáno,že až 12tisíc si můžu odepsat nebo co.Ale ted-jsem na RD a od prosince 2011mám děti ve své péči a manžel mi platí alimenty 3000kč a bude potom následovat i rozvod.Za rok 2011 jsem na RD a od září chodím na brigádu mám i smlouvu,bylo to kolem 30dní za ty 4měsíce.Ptám se na ty daně a na děti,co mám vše udělat.Minulý rok,to měl manžel na sebe mě děti atd a přišlo nám něco přes 20tisíc.Můžu si to ted udělat vše já a kam jít adt,prosím poradte,děkuji

lucilda82
Kecalka 327 příspěvků 03.02.12 08:28
životní pojištění

Ahojky, také se sem vnutím a uvidím, zda mi někdo poradí. Budu dělat manželovi daňové přiznání a přišlo mu potvrzení, že si může za životní pojištění dát do daní cca 65.000Kč. Po celou dobu placení si nikdy nic z tohoto pojištění neuplatňoval do daní a teď vloni mu to nějak už skončilo po x letech a přišel mu ten papír. Ale uplatnit si může max. 12.000Kč. Tak se chci zeptat, zda mám do daň.přiznání napsat celou částku, na které mám potvrzení s tím, že mi to FÚ vrátí a přepočítá a nebo rovnou napsat jen těch 12.000Kč?
 Díky

martinka456
Kecalka 367 příspěvků 03.02.12 08:51

rovnou napsat jen těch dvanáct tisíc, je to zbytečná snaha dělat to nadvakrát.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Andrea Pomeje vzdala hold svému příteli v den narozenin Jiřího Pomeje

Šťastné narozeniny dnes Jiří Pomeje dozajista neprožije. Na smrt nemocný... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >