Životní pojištění - odpočet z daní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

adus
Extra třída :D 11966 příspěvků 31.01.10 21:36
Životní pojištění

Ahoj holky,

prosím o radu…

za loňský rok jsem pracovala pouze v lednu, po té jsem dostala výpověď a nastoupila na rizikové těhotenství (hned od 28. 1. ), pak jsem od června byla na meteřské… Platím si životní pojištění, je možné si to nějak odečíst z daní?

Já si myslím, že plácám kraviny, ale mamka mi řikala, že od nich jedna ženská na mateřský si podává daňový přiznání sama a odečítá si to…

Děkuji za odpovědi.

Reakce:

Machalka
Extra třída :D 11763 příspěvků 31.01.10 21:49

Ahojky,
nejsem sice v tomhle směru odbornice, ale určo máš nárok na zúčtování daně, i když jsi pracovala jenom ten měsíc :wink: Akorát k tomu budeš potřebovat od zaměstnavatele potvrzení o příjmech za rok 2009, dodáš k tomu to potvrzení životka, vyplníš formulář daňového přiznání a podáš na FÚ. Sama jsem to loni měla dost podobné a musela jsem si ho podat sama (s pomocí kamarádky účetní, bo já jsem na to levá :oops: ) a vrátili mi, co mi náleželo :wink:

Denulenka
Ukecaná baba ;) 1702 příspěvků 01.02.10 08:11

POkud jsi v lednu pracovala,měla příjem,tak ho podávat budeš a pokud chceš,tak si živpoj odepiš, lze max 15000 tuším..nebo 13000 ted nevím.Každopádně vím,že já platila 1500 měsíčně a vše mi odepsat nešlo,že je tam maximální částka.

barbanek
Kelišová 6153 příspěvků 01.02.10 08:19

Odečítáš jednak ten příjem a jednak i tu mateřskou, však ta se taky počítá do příjmů! 8-)

adus
Extra třída :D 11966 příspěvků 01.02.10 20:15

Holky,

děkuji za rady:) tak to jsem ráda, že to jde, stejně budu muset někam za účetní, aby mi to pomohla vyplnit :mrgreen:

svape
Kecalka 361 příspěvků 12.02.10 20:30

TO BARBANEK : myslím, že mateřská se nemůže počítat do příjmů jako výplata. Stejně tak se do příjmů nemůže počítat např. důchod, nemocenská, PPM (pen. pomoc v mateřství) atd. To se bere už jako soc. dávka - tak mi to alespoň řekli na FÚ !!!
Raději bych si toto ověřila přímo na FÚ !!!

mazlove
Kecalka 429 příspěvků 17.01.12 11:34

Ahojky holky,nechci znova zakládat novou diskuzi,tak se vetřu do této-snad neva :lol: .Týká se to daní.Dnes mi přišlo potvrzení že si můžu odepsat daně z pojištění.Jsem na to laik a potřebuji poradit co a jak.Platím si 500měsíčně a je tam napsáno,že až 12tisíc si můžu odepsat nebo co.Ale ted-jsem na RD a od prosince 2011mám děti ve své péči a manžel mi platí alimenty 3000kč a bude potom následovat i rozvod.Za rok 2011 jsem na RD a od září chodím na brigádu mám i smlouvu,bylo to kolem 30dní za ty 4měsíce.Ptám se na ty daně a na děti,co mám vše udělat.Minulý rok,to měl manžel na sebe mě děti atd a přišlo nám něco přes 20tisíc.Můžu si to ted udělat vše já a kam jít adt,prosím poradte,děkuji

lucilda82
Kecalka 327 příspěvků 03.02.12 08:28
životní pojištění

Ahojky, také se sem vnutím a uvidím, zda mi někdo poradí. Budu dělat manželovi daňové přiznání a přišlo mu potvrzení, že si může za životní pojištění dát do daní cca 65.000Kč. Po celou dobu placení si nikdy nic z tohoto pojištění neuplatňoval do daní a teď vloni mu to nějak už skončilo po x letech a přišel mu ten papír. Ale uplatnit si může max. 12.000Kč. Tak se chci zeptat, zda mám do daň.přiznání napsat celou částku, na které mám potvrzení s tím, že mi to FÚ vrátí a přepočítá a nebo rovnou napsat jen těch 12.000Kč?
 Díky

martinka456
Kecalka 367 příspěvků 03.02.12 08:51

rovnou napsat jen těch dvanáct tisíc, je to zbytečná snaha dělat to nadvakrát.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Doma a s vínem! Menzelovi zveřejnili spokojenou fotku z rodinné večeře

Rodina Jiří Menzela (80) slaví! Slavný režisér se po téměř roce, který... číst dále >

Bavil lidi, teď je překvapuje svou vážností: Donutilova herecká proměna

Téměř každé Vánoce nás baví rolí důstojníka, který demonstrativně roztrhá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Oblečení v dobových filmech bývá nesmyslné, říká historička

Od dětství ji zajímala móda, ale v praxi se k ní dostala až oklikou přes... číst dále >