Text čestného prohlášení pro odpis daní na manželku

5591
31.1.10 21:01

čestné prohlášení

Manžel do práce potřebuje čestné prohlášení,aby si mohl odepsat,že jsem na RD a nevydělávám.Loni mi to nějak poradila naše mzdová,ale už si to nepamatuji.Můžete mi napsat,jak to prohlášení asi zní?

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4174
31.1.10 21:08

čestně prohlašuji,že jsem v roce 2009 neměla zdanitelné příjmy přesahující 68 000,–- případně jen neměla zdanitelné příjmy…

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9941
31.1.10 21:16

Tímto prohlašuji, že jsem v době od… do…pobírala rodičovský příspěvek. Zároveň prohlašuji, že za rok 2009 jsem neuplatňovala žádné daňové přiznání.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5591
31.1.10 23:20

díky díky díky

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.2.10 18:33

taky bych potřebovala radu, přítel si chce nechat odečíst malýho, účetní po něm chce moje čestné prohlášení, že neuplatňuji odečet já…jak by měl ten text vypadat? díky moc!

  • Nahlásit
  • Citovat
17.1.11 11:59

chci se zeptat jestli může manžel uplatnit úlevu na daních u manželky, jsem od roku 2010 na rodičovské dovolené a pobírám rodičovský příspěvek.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zelvule
18.1.11 17:03

čestné prohlášení

Určitě může, pokud jsi neměla příjmy vyšší jak 68.000 Kč za rok. Pokud jsi byla jen na rodičáku, tak ten se do těch příjmů nevztahuje a uplatnit si Tě může. Pokud bys měla třeba příjmy z pronájmu, z podnikání nebo z mateřské, kterou Ti vyplácí zaměstnavatel a příjmy by přesáhly 68.000,–- za rok, tak to nejde uplatnit.

  • Nahlásit
  • Citovat
zelvule
18.1.11 17:05

Text odpočtu na děti

Čestně prohlašuji, že jsem si po celý rok 2010 neuplatňovala daňové zvýhodnění dle § 35 c) Zákona o daních z příjmů na syna/dceru: jméno dítěte + rodné číslo dítěte, žijící se mnou ve společné domácnosti.

  • Nahlásit
  • Citovat
18.1.11 19:48

děkuji za info

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.1.11 08:23

počítá se sleva i za prvních 6měs co jsem byla na ppm??

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zelvule
19.1.11 08:32

odpočet na dítě

Daňové zvýhodnění na dítě se počítá od pvního dne, co se miminko narodilo, tzn., kdyby se narodilo např. 13.5., tak Ti náleží odpočet už za celý květen. Je jedno, jestli jsi na PPM nebo rodičáku, jde o to, kdy se mimi narodilo, v tom měsíci vzniká nárok na odpočet.

  • Nahlásit
  • Citovat
2
22.1.11 21:31

čestné prohlášení

Dobrý den.
Už jsem si tady přečetla o čestném prohlášení vše. Jenom jak si chybí vzor na rok 2010.poradíte mi jak to napsat správně?
Děkuji vám
Jo jsem na RD tedy pobírám jen co mi dá sociálka jiné příjmy jsem neměla.
Děkuji za vzor čestného prohlášení

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zelvule
22.1.11 22:07

Text čestného prohlášení pro rok 2010

Ten text je úplně stejný, jen změníte rok - čili - čestně prohlašuji, že jsem v roce 2010 neměla žádné zdanitelné příjmy nebo neměla zdanitelné příjmy přesahující částku 68.000,–- Kč.

  • Nahlásit
  • Citovat
2
22.1.11 22:20

ok

ok díky

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kvetinka7
25.1.11 12:28

odpocet dani pro manzela

Ahoj zelvule, presne na tohle shanim odpoved.Do vyse prijmu nepresahujici 68000Kc se pocita i materska???jestli jo, tak za lonsky rok odpocet na sebe uplatnit nemuzu :think: .Kazdy mi rika neco jineho,jeden ,ze materska se nepocita,druhy,ze ano.. :-(

  • Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama