Zklamání - odměny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.19 13:26
Zklamání - odměny

Holky, jdu se jako anonym alespoň vypovídat, nějak to na mě padlo a od rána se v sobě hrabu a je to horší a horší. Ráno jsem se dívala na účet, jestli už přišla výplata a přišla. Ale stejná jako jindy. Přitom nám ředitelka říkala, že dostala na odměny pedagogických pracovníků a že to rozdělí do červnový výplaty. Ta teď přišla a já jsem bez odměn. Už se mi to stalo minule, udělala jsem tehdy lehkou narážku a v příští výplatě jsem měla tisícovku jako odměnu, asi aby se neřeklo, přestože učitelky měly odměny o hoooodně vyšší. A teď se situace opakuje, je mi to líto, mám vztek, štve mě to a já nevím co ještě… Nejsem učitelka, jsem asistentka pedagoga, ale JSEM pedagogický pracovník. Bohužel v očích veřejnosti, i v očích pedagogů jsou asistent nuly a vidím to i na výplatě. Nikdo nevidí, že nemám žádnou nepřímou činnost, že všechny školní akce, co jsou po 13. hodině dělám zdarma, že pomůcky nebo případnou přípravu dělám doma zdarma. Na druhou stranu ta práce mě strašně baví a jsem až to ohodnocení spokojená, nechci nikam do fabriky nebo do obchodu, jsme region, kde jsou platy malý všude, takže bych si polepšila jen o trochu. Tady mi vyhovuje i pracovní doba, což by jinde byla práce na směny. No a jak se tak v sobě od rána hrabu, tak mě štve víc a víc věcí. Že mám vlastně prázdniny, ale celý dny vařím a vařím, peru, žehlím a doháním úklid baráku a zahrádky, na který během roku nebyl čas. Běží třetí týden a já nebyla ani nikde na výletě. Na druhou stranu si domlouvám, ať jsem ráda, za to, co mám, všichni jsme zdravý, nemáme půjčky nebo nedej bože exekuce, žijeme podle naších příjmů, tedy skromně, ale svobodně. Vím, že na odměny nemám nárok, ale je mi to líto. Stalo se vám to taky někdy a jak jste se s tím vnitřně vypořádali?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
Lama Lama
Hvězda diskuse 54389 příspěvků 15.07.19 13:32
@Anonymní píše:
Holky, jdu se jako anonym alespoň vypovídat, nějak to na mě padlo a od rána se v sobě hrabu a je to horší a horší. Ráno jsem se dívala na účet, jestli už přišla výplata a přišla. Ale stejná jako jindy. Přitom nám ředitelka říkala, že dostala na odměny pedagogických pracovníků a že to rozdělí do červnový výplaty. Ta teď přišla a já jsem bez odměn. Už se mi to stalo minule, udělala jsem tehdy lehkou narážku a v příští výplatě jsem měla tisícovku jako odměnu, asi aby se neřeklo, přestože učitelky měly odměny o hoooodně vyšší. A teď se situace opakuje, je mi to líto, mám vztek, štve mě to a já nevím co ještě… Nejsem učitelka, jsem asistentka pedagoga, ale JSEM pedagogický pracovník. Bohužel v očích veřejnosti, i v očích pedagogů jsou asistent nuly a vidím to i na výplatě. Nikdo nevidí, že nemám žádnou nepřímou činnost, že všechny školní akce, co jsou po 13. hodině dělám zdarma, že pomůcky nebo případnou přípravu dělám doma zdarma. Na druhou stranu ta práce mě strašně baví a jsem až to ohodnocení spokojená, nechci nikam do fabriky nebo do obchodu, jsme region, kde jsou platy malý všude, takže bych si polepšila jen o trochu. Tady mi vyhovuje i pracovní doba, což by jinde byla práce na směny. No a jak se tak v sobě od rána hrabu, tak mě štve víc a víc věcí. Že mám vlastně prázdniny, ale celý dny vařím a vařím, peru, žehlím a doháním úklid baráku a zahrádky, na který během roku nebyl čas. Běží třetí týden a já nebyla ani nikde na výletě. Na druhou stranu si domlouvám, ať jsem ráda, za to, co mám, všichni jsme zdravý, nemáme půjčky nebo nedej bože exekuce, žijeme podle naších příjmů, tedy skromně, ale svobodně. Vím, že na odměny nemám nárok, ale je mi to líto. Stalo se vám to taky někdy a jak jste se s tím vnitřně vypořádali?

No stran tvého trávení prázdnin, to je tvůj problém, já to nechápu…
Stran odměn, tam záleží, já jsou tvé možnosti. Můžeš držet hubu a krok a být ráda, že máš fleka, tedy smíření se situací, můžeš se ozvat a můžeš si najít jiného zaměstnavatele, kde tě náležitě odmění. Jestli na to máš, to víš jen ty.
Vzdychat a utapet se v sebelitosti nic nevyřeší.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.19 13:33

Prosim anonym, jde o finance
Jsem ucitelka v MŠ, odmeny mame podle moznosti, uz jsem dostala „jen tri“, ale i 6 a dalsi mesic 3, i mezi nama ucitelkama byly v odmenach rozdily, vim to tim, ze jsme si to treba s kolegyni rekli kolik navic jsme dostaly… kazdopadne asistentka, kdyz mela 2 tak to bylo hodne… ano, jsi pedagogicky pracovnik, a mas pedagogickou skolu?? Nebo jen kurz AP? Mas odpovednost za deti?? Mozna budu znit povysene, ale je to spravne, asistent neni na stejne urovni jako ucitel… odmena je nenarokova, mozna bych se v pripravnem tydnu zeptala, ze co delas teda spatne nebo malo, ze nemas narok na odmenu, treba to sama nevidis…

ProfZav
Ukecaná baba ;) 2358 příspěvků 15.07.19 13:36
@Anonymní píše:

Stalo. Jsem učitelka, odměny máme jednou ročně v řádu tisíců, na jiných školách v našem regionu mají měsíčně totéž. I na menších zakladkach, já učím na gymplu. Máme ještě cosi za pořádání akcí jako ples a podobně. Byla jsem takhle zklamaná po plese. Vždy to dělají dva učitele, ta moje sparing partnerka se na to vykaslala, nehnula prstem, přišla tam na hodinu se ukázat, jen kritizovala. Pro mě to byla práce v řádu týdnu, organizace, tombola, korigovat 54 studentů, nácvik polonezy, hmotná odpovědnost.. Maximální výše odměny za tento ples je 2500,–,ja dostala 2000,– Tak jsem si říkala, co bych doprcic ještě měla udělat, asi tech 60000,–, co jsem vydělala plesem škole, bylo málo :-)
Jako já tě chápu, na tvém místě bych se zeptala ředitelky, podle čeho se to rozděluje a nebo si do evidence pracovní doby začni psát věci, které máš pocit, že děláš nad rámec a tím pak argumentuj.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.19 13:36

:,( Je mi to líto a máš pravdu přijde mi to nespravedlivé. Jinak taky mi přijde divný ten přístup, že se v práci o odměnách mluví a pak se jejich výšku dozvíš až v výplaty. U nás tedy vždy měsíc předtím, než jsou odměny vyplaceny máme pohovor se šéfem a ten nám řekne kolik budou a plus info proč jsou také jaké jsou, jaké měl kdo hodnocení atď. Ale je pravda, že pracuji v pobočce americké firmy a oni na tohle mají celý oficiální postup, který se děje průběžně celý rok - stanovení cílů, průběžná kontrola plnění, finální kontrola plnění cílů, zpětná vazba od šéfa a vyhodnocení a pak tedy ten pohovor o tom co bylo odsouhlaseno a bude komu vyplaceno.
U nás mně zase štve přístup, že roční odměny za předešlý rok se vyplácejí tedy až v březnové výplatě, a s tím že pokud je někdo na odchodu nebo je ženská těhu a ví se to oficiálně, tak nic nedostane. To je taky nespravedlivé, pač je to odměna za už odvedenou práci. Já kvůli tomuto tajila v práci těhu do 22tt, a až na tom finálním rozhovoru kdy mi šéf dal do ruky už papír s už schválenými odměnami a navýšením platu jsem mu pak nakonec řekla, že jsem těhu a že za cca 1,5 měsíce pujdu na mateřskou. Bylo mi to blbé, ale udělali si to sami, když si to takhle neoficiálně na HR nastavili. Prostě i když už jsem měla bříško tak jsem zapírala, když se na to někdo z kolegů zeptal, nosila volné věci a hodně času pracovala z domu.

veria
Nadpozemská drbna 26054 příspěvků 15.07.19 13:37

A nevíš kdy dohánějí uklid ty matky, které mají 4 týdny dovolené a žádné 9 týdenní hlavní plus spoustu vedlejších prázdnin? Jaký si to uděláš takový to mas a o odměnách si budeš muset promluvit s nadrizenou, na to jiná rada není pokud to chces řešit. :nevim:

Martha03
Ukecaná baba ;) 1479 příspěvků 15.07.19 13:37

Samozřejmě to zamrzí a musíš se s tím smířit nebo se zeptat proč si žádné odměny nedostala. Jaké panují podmínky mezi pedagogy a nepedagogickymi pracovníky nevím. Na druhou stranu jak píšeš máš práce beze směn, prázdniny. Jsou lidi co makaji ranní odpolední noční, doma vaří uklízí a musí si na prázdniny vzít dovolenou, aby mohli stravit alespoň nějaký kvalitní čas s dětmi. Buď ráda za to co máš a pokud nejsi spokojená najdi si jinou práci nebo si promluv s ředitelkou…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.19 13:37

Tak ja dostala prace celej kopec- zaucuji tri lidi, opravuji, do toho zaskakuji na jinych projektech, zaskakuji za nadrizenou v jeji nepritomnosti (tzn. ze vedu tym o 19lidech)… Delam praci za dalsi 3 lidi a posledni odmenu nsem posledne dostala krasnych 170kc hrubyho :lol: :lol: neresim to, pac s tim stejne nic nenadelam. Anonym kvuli praci

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.19 13:38

No u me to nebyly odmeny, ale osobni ohodnoceni. Ostatni kolegove maji, ja ne. Predesilam, ze se jedna o praci, do ktere jde obecne malo penez, takze se koukaji, na co se penize daji. Rekla jsem sefovi, ze si myslim, ze bych taky mela dostat osobni ohodnoceni, a ten mi na to rekl, ze to nepotrebuji, protoze “jsem z bohate rodiny a manzel vydelava hodne”.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.19 13:44
@Anonymní píše:
No u me to nebyly odmeny, ale osobni ohodnoceni. Ostatni kolegove maji, ja ne. Predesilam, ze se jedna o praci, do ktere jde obecne malo penez, takze se koukaji, na co se penize daji. Rekla jsem sefovi, ze si myslim, ze bych taky mela dostat osobni ohodnoceni, a ten mi na to rekl, ze to nepotrebuji, protoze “jsem z bohate rodiny a manzel vydelava hodne”.

Tak tohle je taky hnus. Odkazovat se na manžela a rodinu, jakoby tvou práci odváděli oni. To ještě je dobrý dvojí hodnocení - jakože kolega dostane víc, neboť má ženu na mateřské ale ženská co má taky rodinu méně, neboť ona není považována za hlavního živitele. Přitom v mnoha rodinách často ta žena donese v reálu víc, např u nás skoro všechny mé kolegyně zarobí víc než jejich manželé. I tak mám ale pocit, že chlapi si u nás vydupou více - a to všichni děláme v kanclu, takže na niake objemové výkony se nehrá, pouze na kvalitně odvedené projekty.

Uživatel je onlineneila
Extra třída :D 12719 příspěvků 15.07.19 13:44
@Anonymní píše:

na to bych mu řekla, že ano, že má pravdu a proto můžu odejít, ať si najde jiného vola :roll: to je jednání teda, že si to vůbec dovolí vypustit z huby 8o 8o 8o

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15549 příspěvků 15.07.19 13:45

Tak z pohledu druhé strany - mamka dostala na rozdělení odměn částku zavratnych 6000 korun. Jsou tam ctyri učitelky a asistentka. Takže učitelky dostaly po 1500 a asistentka nic. Holt to tak proste je a práce učitelek je náročnější. A tak dostanou odměny. Můžeš si dodelat vzdělání a jít na jejich pozici. A co se prázdnin týče - to je tvá volba jak využiješ volno

azaleila
Zasloužilá kecalka 778 příspěvků 44 inzerátů 15.07.19 13:49

Chápu Tě… obdobný mzdový systém jsem v minulosti chvilku měla a taky jsem to snášela špatně… jsem sálová sestra v soukromém sektoru, placená od hodiny a vyhovuje mi to víc… k tomu jsem osvč, pracuji za provizi, takže přesně vidím, co jsem odpracovala a na co mám nárok… tady je to jako ventilace pocitů fajn, ale nevyřešíme to… ozvi se zaměstnavateli a domluv se, za co přesně kolik peněz máš a dle jakého klíče např. ty odměny rozděluje, ať v tom máš více jasno a nepereš se pak sama se sebou… co se týká trávení prázdnin, nebuď otrokem své domácnosti, stejně to nikdo neocení…

AnnieTRoj
Kecalka 368 příspěvků 15.07.19 13:49

Na odměny se zeptej ředitelky.
Jako asistent pedagoga asi nemáš plný úvazek, zvláště když píšeš, že po 13. hodině nejsi placená. Máš 40 dní dovolené (také budu mít, až dostuduji, takže ti nezávidím) a nezvládáš domácnost a jezdit na výlety? Doporučíme ti lépe si zorganizovat čas, pokud nemáš hospodářství, obrovskou vilu, nebo 7 dětí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.19 13:50
@Tichošlápek píše:
Tak z pohledu druhé strany - mamka dostala na rozdělení odměn částku zavratnych 6000 korun. Jsou tam ctyri učitelky a asistentka. Takže učitelky dostaly po 1500 a asistentka nic. Holt to tak proste je a práce učitelek je náročnější. A tak dostanou odměny. Můžeš si dodelat vzdělání a jít na jejich pozici. A co se prázdnin týče - to je tvá volba jak využiješ volno

Jo, to máš pravdu, už na tom pracuju, kdy si to volno taky užít trochu pro sebe. Potřebovala jsem si utřídit myšlenky, když jsem ten úvodní příspěvek psala. A naopak s těma odměnana nenadělám nic. Vím, že učitelky mají VŠ a náročnější práci. Na druhou stranu ani asistenti se neflákají a občas zaskočí i za učitelky, když některá vypadne.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek
Reklama