Poradna očního lékaře
MUDr. Vladimír Korda Ph.D.
@Anonymní píše:
Dobrý den, včera mi byl nasazen rivotril a apo parox, máte někdo zkušenosti s těmito léky? UŽ jsem vyzkoušela hodně AD a doufám že tyto už budou snad poslední, případně co vedlejší účinky a pod…děkuji
S rivotrilem opatrně, nejsou to antidepresiva ale benzodiazepiny a ty jsou vysoce návykové!!! Nikomu bych nepřála zažít nebo jen vidět člověka co je na něm závislý a snaží se (byť pomalu) ho vysadit. Zažila jsem si to s maminkou.
Sama mám panickou poruchu a deprese, brala jsem ad Asentra, ale už neberu. Dělalo to ze mě spis robota bez emocí… Tak nějak jsem se dala do pořádku sama, ale rivotril který jsem měla předepsaný jako tabletku SOS když je nejhůř nosím v kabelce pořad. Cítím se tak proste lip, “kdyby náhodou”…
Ahoj, brala jsem Apo-parox, ale nepomohl mi vůbec, ale to je individuální, jak komu co zabere, NÚ jsem neměla žádné. Rivotril jsem brala 3 roky (nakonec už 8-10 mg denně ), vysadili mi to v léčebně ze dne na den, absťák jsem neměla žádný, ale opravdu ze dne na den se vysazovat nesmí, měli jedinou kliku, že nemám sklon k rozvoji závislosti.
Ale jinak je Rivotril lepší když už brát, tak jen několik málo týdnů, než najedou AD a pak pod dozorem lékaře vysazovat a pak ho mít třeba jen jako sos, když je největší krize.
A jaká AD jsi už všechna brala? Držím palce, ať ti Apo-parox zabere.
mám je nasazeny při hospitalizaci pod dohledem,no já jsem momentálně už 4 roky na 7 neurolech 0,5 teď v nemocnici mi jej stáhli na 3 denně a večer jednu tabletu rivotrilu 0,5 a ráno zatímpůl apo parox pak s navýšenímpopár dnech,ale právě všude čtu jaký je to hnus ten rivotril,tak nějak nechápu proč mě jedno berou a přitom dávají to samé a ještě horší formě ![]()
@Lollitka už jsem měla asentru, citalec mirtazapin,mirtazen,oplinat a beze změny tak snad tyhle už padnou…zatím musímklepat při těch předešlých mi hned poprní tabletě bylo druhý den mizerně prostě jsem se necítila vůbec dobře,klasika zhoršení stavu,ale ten apo mi nic nedělá jsem v pohodě ,měla jsem docela strach z toho stáhnutí neurolu ze 7 na 3 že budu úplně v háji a nic se neděje, tak snad to tak bude a nebude to horší až po nějakém dalšíma dalším dni…
Tak budu držet palce, ať ti tohle pomůže. Ten Rivotril nevím, proč ti dávají, když se člověk má zbavit dlouhodobější závislosti a chtějí na něco jiného převést, tak se většinou převádí na diazepam a pak se vysazuje ten, ale nevím samozřejmě, proč ti to dávají takhle, asi k tomu mají důvod. Já brala Neurol 4 mg denně a taky mi to vysadili ze dne na den.
@Lollitka to mě právě zarazilo že jedno mi odbourávají a přitom nasadí úplně to samé,ale možná mi nechají pár dní ještě ten neurol pak úplně vysadí a budu jen na rivotrilu než najedou ad
Takže, apo parox je to samé jako remood. vysazovat je nebezpečné pokud máte poruchu serotoninu, což je hormon. rivotril a a další je báze sedativ, stejně jako další obchodní názvy jako neurol, diazepam. tedy návykové preparáty, neurčené pro dlouhodobé užívání. co chcete ještě více vědět? napište mi na : silesie na seznamu ![]()
Dobrý den, včera mi byl nasazen rivotril a apo parox, máte někdo zkušenosti s těmito léky? UŽ jsem vyzkoušela hodně AD a doufám že tyto už budou snad poslední, případně co vedlejší účinky a pod…děkuji