Zkušenosti s ruš Petra Chocholousova

Anonymní
3.2.21 11:59

Zkušenosti s ruš Petra Chocholousova

Dobrý dne, prosím má tady někdo zkušenosti s Petrou Chocholousovou s metodou RUŠ? Děkuji moc. Za anonym se omlouvám, ale rodina nemusí vědět.

  • Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16925
3.2.21 12:09

RUŚ je emoční placebo. není to žádná zázračná metoda.

Pokud potřebuješ překonat jen mírné obtíže, dodá ti to energii. Pak fajn.

Pokud tě trápí hlubší problémy a delší dobu, je dost dobře možné že to nebude stačit a dříve či později budeš muset přibrat regulérní psychoterapii a případně antidepresiva.

Ale teda za 3000 se ženskou co nemá jiný relevantní výcvik či vzdělání jsou spíš vyhozené prachy. To jsou 4-6 setkání v regulérní terapii. Což na problémy, které RUŚ zvládne je tak akorát a máš možnost to řešit déle, než jednorázovou nalejvárnu bez následné péče.

Jo a pokud máš někde ve svém příběhu nějaké složitěšjí a těžší věci, tak nevěřím že když dotyčná tou hodně razatní metodou probourá věci a rozbije tě, což se prostě může v takovýchhle alt-metodách stát tak tě imho nebude umět upravit.

Jinak ke složitým problémům nevedou žádné zkratky a žádná rychlé řešení. Jakmile je někdo slibuje, tak mu primárně jde o prachy- v případě RUŠ jde o prachy jeímu zakladateli - protože fakt dobře vydělává tím, že mírně porouchaným lidem dává pocit kontroly a pseudovýcivk k tomu aby si mohli hodnit ego nad dalšími porouchanámi lidmi.

Ruš může být přijatelná technika v rukách někoho, kdo má i jiný výcvik a supervizi a spol. a prostě nazná že to je dobrý nástroj pro tohohle konkrétního klienta a když něco, tak ví co dělat.

Lidi co mají jen kladivo - tedy RUŠ, pak všechno řeší jen tlučením a všchno vidí jako hřebík…

Je mi líto.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 14:14

@Ou děkuji za názor, práv estale přemýšlím jestli to má smysl nebo nemá. Ráda bych na rodinne konstelace, protože se potřebuji dostat hloubš, ale ty jsou momentálně z ruky. Klasickou psychoterapii nechci a na AD to opravdu není :mrgreen: potřebuji si vyřešit nějaké bloky :nevim:

  • Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat