Zlomená stehenní kost

Anonymní
19.6.20 10:51

Zlomená stehenní kost

Ahoj,
Syn 15let včera spadl venku na skateboardu…
Nevím jak se to stalo nebyla sem u toho byl tam s kamarádama pak ho odvezla rychlá do Motole. Tam mu to daly dohromady a dostal sádru od kotníků po břicho.
Prý bude hospitalizován měsíc pak ho pustí domů, nevíte jak tu sádru může mít dlouhou?
A jak se to pak bude léčit? Nebude kulhat?
Nikdy od nás sadru neměl tak nevím jak to bude probíhat… :nevim:
Nejraději bych mu ten skateboard rozřezala pilkou :zed:
Popřípadě pokud někdo má zkušenosti tak budu ráda za rady.
Díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12604
19.6.20 11:05

Mě bylo 12 když se mi stalo to samé. Já byla hospitalozovaná 3 měsíce, z důvodu trakce. Pak mi dali sádrovou spiku (sádru od kotníko až po pupík). Se sádrou mě pustili domů. Byl to záhul pro rodiče. Musela jsme mít vysokou postel, podpažní berle, na kterých jsem se neunesla, protože ta váha sádry je obrovská. Takže mě většinou táta z jedné strany musel podpírat. Celková doba léčení u mě byla dlouhá. Úraz se mi stal v září a teprve ve lednu jsem se vracela do školy. Já nakonec kulhám, mám o 1 cm kratší nohu, ale nikdo o tom neví. Ale kulhání prý nabývá časté.
Nevím ejstl jsem nějak pomohla. Snad ano. Přeju synovi brzké uzdravení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.6.20 11:08

@uf-ounek
No já už ho v životě na to nepustím
Doufám že nebude kulhat je nějaká pravděpodobnost? :?

• Nahlásit
  • Citovat
12604
19.6.20 11:12

Já jsem říkala, že na skatebordu budu jezdil i pak, ale už jsem, na něj taky nikdy nevlezla. Pravděpodobnost je asi malá. Pokud mu to dobře sroste, tak na to bude jen vzpomínat, jako na blbý zážitek. ale doktoři ví určitě víc a tvoje otázky ti zotpoví a vysvětlí. Já mám zkušenost jen od sebe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3766
19.6.20 11:13
@Anonymní píše:
@uf-ounek
No já už ho v životě na to nepustím
Doufám že nebude kulhat je nějaká pravděpodobnost? :?

Klid, to stejný se mu mohlo stát na kole, bruslich atd. Budeš mu zakazovat všechny sporty. V 15 letech, vždyť bude za exota.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.6.20 11:14

@uf-ounek
Dobře děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
mag
11300
19.6.20 11:24

Hele, nejde o stehenní kost, ale o loket… dcera si ho zlomila, podstoupila operaci a po sundání sádry ji bylo řečeno, že už tu ruku nikdy nenarovná. Půl roku jsme chodili 4× týdně na rehabilitace, dvakrát denně cvičili doma. Ruku má rovnou! Takže moje rada je nepodceňujte následnou rehabilitaci. Ať je brzo fit!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14065
19.6.20 11:25
@Anonymní píše:
Ahoj,
Syn 15let včera spadl venku na skateboardu…
Nevím jak se to stalo nebyla sem u toho byl tam s kamarádama pak ho odvezla rychlá do Motole. Tam mu to daly dohromady a dostal sádru od kotníků po břicho.
Prý bude hospitalizován měsíc pak ho pustí domů, nevíte jak tu sádru může mít dlouhou?
A jak se to pak bude léčit? Nebude kulhat?
Nikdy od nás sadru neměl tak nevím jak to bude probíhat… :nevim:
Nejraději bych mu ten skateboard rozřezala pilkou :zed:
Popřípadě pokud někdo má zkušenosti tak budu ráda za rady.
Díky :kytka:

Je to blbé, ale dostane se z toho. Spíš se ptej doktorů. A spadnout může kdekoli. Neboj je mladej zahojí se to. A vsadila bych, že už na skate nevleze. Já si jednou namlatila tak, že už jsem ho nevyndala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
875
19.6.20 11:28

Urcite nebude kulhat, hlavu vzhuru :-) kdyby domu pousteli se sadrou, urcite bych doporucila zaplatit si plastovou, odlehcenou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
19.6.20 11:34

Mám jednu známou které se jemu synovi stalo něco podobného, po sundání sádry pak chodily na rahabilitace a poctivě cvičily cvičily a cvičily
A nakonec běhá jak kočka hlavně nepodceňujte ty rehabilitace držím palce :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.6.20 11:35
@Melodie91 píše:
Urcite nebude kulhat, hlavu vzhuru :-) kdyby domu pousteli se sadrou, urcite bych doporucila zaplatit si plastovou, odlehcenou

Co to je? O tom sem nikdy neslyšela :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
840
19.6.20 11:44

Zlomenina stehenni kosti se nejhur a nejdele hoji. Bratranek pred 3rokama slitnul z kola a bylo to hned. Zlomenina steh. kosti a mesic si odlezel v nemocnici. Do dneska kulha. Neves hlavu, poptej se osetrujiciho dr. Ten povi vic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
706
19.6.20 11:44
@Anonymní píše:

Je to super věc.. dá se v ní i koupat, je lehoučká. Jen si ji musíte zaplatit. Ale určitě stojí za to. Zkus google..plastové sadra a ono ti to něco najde :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
875
19.6.20 11:50
@Anonymní píše:

No snad to jeste je…ja mela naposled sadru pred 15 lety a tehdy se to dalo zaplatit, mela jsem sadru kvuli zlomene cesce, od kotniku po kycel a je to skvele, je to lehke, takze to nepada a netlaci zvrchu na klouby a neni s tim takove tahani, take se muze namocit…nevyhoda je, ze bude drazsi, platilo se za baleni a na takovou zlomeninu jich bude potreba vic, take pri sundavani se vice zahriva..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3847
19.6.20 11:52

Já bych tedy určitě nedoporučil odlehčenou sádru zrovna na tento druh zlomeniny. Ona je sice krásně lehká a může se s ní do vody, ale taly neni tak pevná. Měla jsem ji na ruce a zlomila se mi. A to jsem ruku nijak nezatezovala. U tak namáhané sadry, jako je ta na zlomenou stehenní kost, bych to fakt neriskovala. Ale to samozřejmě posoudí doktor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama